בריא לדעת

8 דרכים שבהן תוכלו להרחיק את החיידקים המסוכנים מהבית שלכם!

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

המוח שלכם מרגיש מנוחה ואתם מרגישים בריא כאשר הבית שלכם נקי. אבל, רק בגלל שמקום נראה נקי, זה לא אומר שהוא באמת נקי. אנשים, חיות מחמד, ופריטי מזון הם הדברים העיקריים שמביאים חיידקים לתוך הבית. אחרי שחיידקים אלה בפנים, הם יכולים להתפשט לכל פינה של הבית שלכם. אם אתה לא זהירים, הם יכולים לעשות את דרכם לתוך מערכת הגוף שלכם. לא ניתן להיפטר מכל החיידקים בבית, אבל עדיין אפשר לשמור על שליטה עליהם.

קרש חיתוך

אתם צריכים להתחיל להשתמש בלוחות חיתוך שונים עבור בשר אדום, דגים, עוף ופירות וירקות. החיידקים מן הדג והבשר עשויים להיות מוזנים מן הירקות והפירות.

מברשת שיניים

זה מרגיש מגעיל לחשוב שמשהו שאתם שמים בפה שלכם יכול להיות מלא בחיידקים. אבל מברשת השיניים שלכם זה אחד הדברים הכי מזוהמים בבית שלכם. בכל פעם שאתם מורידים מים באסלה, חיידקים יכולים לקפוץ עד 6 מטר ולהגיע בסופו של דבר למברשת השיניים שלכם. נסו לשמור על זיפי מברשת השיניים שלכם מכוסים.

כיור מטבח

אתם יכולים לחשוב שהאסלה שלכם היא החלק הכי מזוהם בבית, אבל זה בעצם המטבח שלכם, ובמיוחד את הכיור. האוכל שנשטף בכיור מזמין ומגדל הרבה חיידקים. תנקו היטב את האזור הזה באופן קבוע בדיוק כמו שאתם עושים עם השירותים.

כביסה מלוכלכת

זה אף פעם לא רעיון טוב לשמור על כביסה מלוכלכת שוכבת בבית. הזיעה הלכודה בבגדים שלכם מגדלת חיידקים. אם יש לכם בגדים מלוכלכים, אתם צריכים לשטוף אותם במים חמים מאוד כדי למנוע את הסיכון של זיהום. כמו כן תמיד תשטפו את הידיים לאחר הטיפול בכביסה המלוכלכת.

שטיחים

שטיחים עשויים לעזור לביתכם להיראות בהיר וצבעוני יותר. אבל הם בהחלט לא עוזרים להפוך אותו לנקי יותר. שטיחים הם אספן האבק הגדול ביותר בבית. הם עמוסים בתאי עור מתים, שיער, פסולת מזון, חרקים ועפר. אם יש לכם שטיחים, תשאבו אותם בקביעות ותשלחו אותם לניקוי מדי פעם.

ידיות

הסיכון הגדול ביותר של זיהום עולה משטחים אשר אתם נוגעים בהם לעתים קרובות עם הידיים. תחומים אלה כוללים ידיות, ברזים, מושבי אסלה, ומתגי תאורה. אתם יכולים לתת להם ניגוב מהיר עם חומר חיטוי מעת לעת.

נעליים מלוכלכות

נעליים מרימות עפר צואת בעלי חיים כאשר אתם בחוץ. הליכה מסביב לבית עם אותם נעליים מפיצה חיידקים ומגבירה את הסיכון לזיהום.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

בריא לדעת בשבילך

תזונה

10 יתרונות בריאותיים של עלי דפנה להרחקת מחלות

האם העיניים שלכם אדומות, צורבות ודומעות כל הזמן? זו יכולה להיות הסיבה

מה כאבי הראש שלכם יכולים לספר על הבריאות שלכם

אם יש לכם עור ברווז, הגוף מנסה לשדר לכם מסר !

באותו נושא