בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 מחשבות אשר מרעילות את החיים שלנו

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

חשיבה שלילית מתרחשת לעתים קרובות באופן אוטומטי, מבלי שנוכל אפילו להבין שאנחנו עוסקים בהרגל רעיל זה. המוח שלנו נוטה לרוץ על טייס אוטומטי, וחוזר על אותם דפוסי מחשבה שוב ושוב. אנשים רבים מרגישים שאין להם השפעה על המחשבות האלה, אבל הם למעשה מחזיקים בהרבה כוח לשנות אותם.

הנה 15 מחשבות אשר מרעילות לנו את החיים:

1. "אני לא מספיק טוב".

למרבה הצער, רבים מאיתנו מאמינים במשפט הרעיל הזה, ואף מאפשרים לו לעמוד בדרכנו בהצלחה, אהבה, אושר. אל תיפלו לתוכו. כמובן, ייתכן שתוכלו לשפר ולשנות דברים בחיים שלכם, אבל זה לא אומר שאתם לא מספיק טובים.

2. "אין לי שום מטרה".

שוב, זו מחשבה משותפת עבור רבים מאיתנו, אבל זה יכול לקרוע אותנו בנפרד אם אנחנו מהרהר על זה יותר מדי. אם אתם מרגישים שאין לכם מטרה, ראשית תסתכלו על התחביבים שלכם. אולי אחד מהם יעזרו להוביל אתכם למטרה שלכם? אתם יכולים להשקיע יותר זמן בלעשות את הדברים שאתם אוהבים ובסופו של דבר להפוך את זה לקריירה?

3. "אני חסר ערך".

בעולם של היום, אנו נמצאים תחת לחץ עצום על ידי המעסיקים שלנו, בני משפחה, חברים, ואחרים משמעותיים. יש לנו כל כך הרבה משקל לסחוב עלינו בגלל כל האחריות הזאת, וכאשר אנו נכשלים במשהו, זה יכול להיות די קל להרגיש חסר ערך. אם נאכזב את הבוס או את המשפחה שלנו, האגו שלנו ותחושת הערך העצמי שלנו עלולים להנחית מכה כבדה, ולהשאיר אותנו עם הרגשת כישלון.

4. "החיים קשים מדי".

תאמינו לנו, אתם לא היחידים שמרגישים ככה. מיליונים, אפילו מיליארדים, של אחרים כנראה מרגישים אותו הדבר. עם זאת, החיים הם בעיקר לעסוק בפתרון בעיות, ואנחנו חייבים להתמודד עם דבר אחד בכל פעם. המוח שלנו לא יכול לעבד יותר מדי בעיות בו זמנית, אז תתמקדו במשימות בהישג יד, ואז תוכלו ולעבור לשלב הבא.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

5. "אני לא אשמח עד ש …"

עצרו שם. אל תיתנו לעצמכם לסיים את המשפט הזה, כי האושר יכול להיות כאן ועכשיו אם אתם מרשים לעצמכם להרגיש אותו. מרגישים קצת בדאון? הקשיבו למוזיקה האהובה עליכם, תקראו לחבר טוב, או שתאכלו קצת שוקולד. החיים קצרים מדי כדי להציב תנאים לאושר.

6. "זה מאוחר מדי לשנות את חיי."

זה אגדה שאנשים רבים אוהבים להאמין בה שוב ושוב, אבל הנה ספוילר בשבילכם: זה לא יהיה סוף טוב. אז, תסגרו את הספר עכשיו ותפתחו אחד חדש. אם אתם רוצים לעשות שינוי בחיים שלכם, רק אתם יכולים לגרום לזה לקרות. רק אתם עומדים בדרככם.

7. "אני לא מוכן".

זה עלול להיות זעזוע, אבל אף אחד לא מוכן. כולנו רק עושים קפיצות של אמונה ומקווים שדברים יעבדו. אף אחד לא יקיש על הדלת שלכם ויגידו לכם שאתם מוכנים. האמונה שאתם לא מוכנים היא מה שמגביל אתכם, אז תתחילו להאמין ההפך ותראו מה קורה.

8. "אני כישלון".

אתם יכולים להיכשל בדברים, אבל זה לא אומר שאתם כישלון. אם אנשים אחרים מאמינים בזה, אז תנו להם; זה ישנה את דעתכם. תרימו את עצמכם תוך כדי הבנה כי כשלים רבים לעתים קרובות מובילים להצלחה גדולה. אי אפשר להצליח מבלי להיכשל, תזכרו את זה.

9. "אני מרגיש כל כך רחוק מאחור".

לא תוכלו להגיע לשום מקום על ידי השוואת עצמכם לאחרים. פשוט תעשו את הטוב ביותר שאתם יכולים עם מה שיש לכם, והכל יסתדר בסופו של דבר. השוואה לאחרים זה משחק שבו אף פעם לא תנצחו, אז אפילו אל תטרחו לשחק אותו. כולם נעים בקצב המתאים להם.

10. "אף אחד לא אוהב אותי".

זה טבעי לרצות להרגיש מקובל כחלק מקבוצה, אבל רק תזכרו שאתם צריכים לקבל את עצמכם קודם לפני שאחרים מקבלים. אתם לא צריכים אישור של אף אחד חוץ מעצמכם.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

טעויות שפוגעות בעיניים
בריאות

זה יכול להזיק לעיניים שלכם: 5 הרגלים שכדאי להימנע מהם!

מאכלים בריאים לכולסטרול

10 מזונות בעלי כולסטרול גבוה: מאילו כדאי לאכול ומאילו ממש להימנע

8 סיבות לכך שנשים צריכות לישון יותר מאשר גברים

10 סיבות מדוע אסור לתת לילדים להשתמש במכשירים חכמים

באותו נושא