5 דרכים להיפטר ממצב רוח עצבני בכוחות עצמכם !

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

להרגיש עצבני ומרוגז זה לא הרגשה כיפית לאף אחד. לכן, זה חשוב מאוד לתקן את זה. בהתחלה צריך למצוא את השורש של העצבנות. כשאתם מרגישים עצבנים, תהיו אדיבים לעצמכם ותשכנעו את עצמכם להאמין שאתם לא סגנון בן-אדם כזה. תגבילו את צריכת הקופאין, ותמיד תעשו מאמץ למצוא זמן לעשות משהו שאתם אוהבים.

האם אתם מאשימים את מצב הרוח הגרוע שלכם בכל מיני דברים ? האם אתם מאשימים את מקום העבודה שלכם במצב רוח הגרוע שיש לכם כשאתם מסיימים את העבודה וחוזרים הביתה לאכול ארוחת ערב עם המשפחה ?

ובכן, הסיבות למצב רוח גרוע בימנו הם רבות, אבל ישנם סיבות "אמיתיות" שאחראים לעצבנות שלנו.

חלק מהם הם סיבות פסיכולוגיות כמו מתיחות, חרדות, אכזבות . חלק מהם סיבות פיזיות כגון מחסור בשינה, זיהום באוזניים, כאבים בשיניים. וחלק מהם הם סיבות הורמונליות כמו גיל המעבר. ואפילו סגנון חיים שאימצנו לעצמנו כמו שימוש בסמים או התמכרות לאלכוהול.

אם העצבנות שאתם מרגישים אינה נובעת בגלל מצב רפואי מסוים ואתם מייחלים לצאת מזה ולהנות מהדברים הטובים בחיים, אתם במקום הנכון.

מצב רוח עצבני זה לא כיף גדול למי שחווה את זה או לאחרים. לכן ריכזנו לכם כמה דרכים לשלוט בעצמכם כשאתם מרגישים במצב רוח עצבני ומרוגז.

1 תמצאו את שורש העצבנות
הדרך הטובה להוריד את כמות העצבנות זה לדעת מה הסיבה שגורמת לזה. כשאתם עושים את זה תדעו להעריך את חומרת הבעיה בצורה הנכונה.
אז הידיעה מה הסיבה שגורמת לעצבנות זה דרך חשובה להיפטר מזה. אם לא, העצבנות שלכם תגדל כיון שלא תצליחו למצוא מה הסיבה שזה התחיל.
רוב הזמן, הסיבה להרגשה הלא נוחה תהיה איזה מחשבה טיפשית שהתגובה לשנו אליה הייתה יותר מהמצופה.

2 תשלימו עם הדברים "הקטנים"

לפעמים, זה איזה משהו 'קטן' שגורם לכם לעצבנות. לדוגמא, אם הכתם המכוער בספה בסלון לא אתם עשיתם אבל השותף/פה שלכם לדירה, או אמא שלכם מאשימים אתכם בזה, זה יכול לגרום לכם להרגיש מה שאתם מרגישים.
לכן, אם איזה סיטואציה טריוויאלית גורמת לכם להרגיש עצבניים, אפי' שזה נשמע מטופש, תשלימו עם הסיבה לעצבנות שלכם וזה חצי מהעבודה כדי להפסיק את העצבנות שלכם לפחות בחצי.

3 תנו הזדמנות ל'צד הרך' שלכם

כתבות שבריא לדעת

צפיפות קלוריות – איך לאכול יותר אבל לשקול פחות

טיפים לעור צעיר

שגרת טיפוח העור בצורה הטובה ביותר כדי לשמור על עור יפה וצעיר

כשמשהו 'עולה לכם על העצבים' ונראה שאתם לא מצליחים לשלוט בעצמכם, קודם כל תהיו אדיבים עם עצמכם.
תחשבו על הזמנים הכי טובים שלכם – זה יכול להיות לאכול גלידה עם החברים שלכם או להתכרבל עם חיית המחמד שלכם – וזה כנראה ירגיע אתכם.
אתם יכולים גם להביט על עצמכם במראה ולדבר עם עצמכם כדי שתגיעו להבנה שאתם לא כזה טיפוס של בן אדם עצבני.
וכשתגיעו למצב שאתם רגועים מספיק, קחו קצת זמן כדי לחשוב איך ההתנהגות שלכם השפיעה על הסובבים אתכם.
תנו לצד השמח שבכם לקחת שליטה על המצב-רוח שלכם.

4 תפסיקו עם הרגלי הקפה שלכם

רובנו מתחילים את הבוקר הטיפוסי שלנו עם כוס קפה. יכול להיות שכוס קפה על הבוקר לא תעשה הרבה נזק. כמות הקופאין שאנחנו צורכים ביום יכולה להשפיע על המצב רוח שלנו.
שתיית כוס אחת או שתיים של קפה [ 75 מ"ג של קופאין לכוס] יכולה לשפר את מצב הרוח שלכם, אבל כמות גדולה יותר יכולה לגרום להעלאה ברמות החרדה, עצבנות, וכל זה תוצאה של מצב רוח עצבני.
אז, אם יש לכם הרגל של לשרוד את היום עם הרבה כוסות קפה, תמצאו דרך בריאה יותר לשרוד את היום כמו לעיסת עשבים מסוימים או אכילת כמות פירות שתגרום לכם להרגיש ערניים ושבעים.
בדרך הזאת אתם עושים לעצמכם ולאחרים טובה ע"י שאתם נפטרים מהעצבנות.

5 תמצאו זמן לעצמכם

לפעמים, אם אתם מרגישים עצבניים זה דרך של הגוף שלכם לומר לכם לקחת הפסקה מסדר יום עמוס.
אז, תנו למוח ולגוף שלכם הפסקה מהעבודה – תאזינו למוזיקה, תעשו הליכה קצרה, תקראו משהו קליל, תעשו מדיטציה, או אפילו תעשו אמבטיה חמה.
תעשו כל מה שאפשר להביא את עצמכם למצב של להרגיש חיובי, ולאט לאט תחזרו לעבודה בלי לחשוב שזה משהו כבד שאתם סוחבים על הכתפיים שלכם.

לסיכום,

אם אתם מרגישים כאילו אתם עומדים 'להתפוצץ' ואתם לא יכולים להתמודד עם הלחץ בעבודה, בבית או אפי' בתוך הראש שלכם, תעקבו אחרי הדרכים הפשוטות אבל היעילות האלה כדי לשלוט בעצמכם.
תעשו צעדים קטנים כדי לשנות את הדרך שאתם מרגישים כלפי עצמכם וכלפי אחרים, ולבסוף תמצאו את עצמכם עושים אותם באופן טבעי ואוטומטי.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, תזונה

5 עובדות על לימון וורבנה שלא סיפרו לכם מעולם!

כל מה שאתם חייבים לדעת על נדודי שינה !

10 תסמינים שמסייעים לזהות סימנים מוקדמים לדמנציה

9 עצות מפורטות ופשוטות כיצד לשפר את הזיכרון שלכם

באותו נושא