בריא לדעת
Search
Close this search box.

5 הרגלים בשגרה היומית שקיימים בהם סיכוני בריאות נסתרים

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

כאשר אתם עושים דברים מתוך הרגל, זה לא אומר שהם בטוחים. לדוגמה, לנעול כפכפים ועקבים מגדיל את הסיכון לפציעה. הם לא מציעים תמיכה מספיקה לרגליכם. אם אתם שולחים הודעות בזמן הליכה, אתם צריכים לשבור את ההרגל הזה. הוא מגבילה את המודעות שלכם לתנועה ולאנשים. הימנעו מניקוי האוזניים שלכם עם צמרוני גפן, שכן אתם יכולים בקלות לנקב את עור התוף שלכם. האם אתם עובדים עם מחשב? קחו הפסקות תכופות כדי למנוע ראייה ירודה.

הנה 5 הרגלים יומיומיים שאנחנו צריכים להפסיק לעשות:

1. להפסיק לנעול כפכפים
כפכפים הם הנעליים הרשמיות של הקיץ. למרבה הצער, הם פוגעים ברגליים. הם לא מציעים הרבה תמיכה קשתית או קליטת הלם, שאלו שני יסודות של בריאות כף הרגל. גם רוב הרגליים חשופות. זה מגביר את הסיכון של חתכים, עקיצות חרקים, כוויות שמש, ופצעים קטנים אחרים. בנוסף, מאחר ולקרסוליים שלכם אין תמיכה, אתם נאלצים לאחוז בכפכפים עם הבהונות. לנעול כפכפים במתינות בסדר. הם שימושיים ברחבי הבית או במהלך נסיעות קצרות לחנות. כדי להיות בטוחים, תבחרו בסנדלים מעור באיכות גבוהה עם תמיכה הגונה.

2. להפסיק לנעול עקבים גבוהים

בעוד הם נראים אלגנטיים, עקבים גבוהים קוראים תיגר על האיזון שלכן, ומגדילים את הסיכון לפציעות בקרסול. הנעליים האלה גם לוחצות על הבהונות וגורמות ללחץ של זרימת דם. על פי האגודה האמריקאית לאורטופדיה ולקרסול, זה מעלה את הסיכויים ליבלות ובעיות עצביות. אם אתן רוצות לנעול עקבים, לכו על גבהים נמוכים יותר.

3. הפסיקו לסמס תוך כדי הליכה

לכתוב הודעות טקסט בזמן הליכה זה מתכון לאסון. בטח, זה עלול להרגיש פרודוקטיבי, אבל תשומת הלב שלכם לא מתמקדת בסביבה. להולכי רגל אשר מסמים לוקחים 2 שניות יותר לחצות מעברי חצייה. בנוסף יש להם סיכוי של פי 4 לעשות דברים כמו להתעלם מאותות תנועה או להיכשל בהסתכלות בשני הכיוונים.

4. הפסיקו להשתמש במקלוני צמר גפן לניקוי אוזניים

זה נפוץ שאנשים מנקים את האוזניים עם מקלוני צמר גפן, אבל זה לא אומר שזה בטוח. מומחים ממליצים לא לשים שום דבר באוזן, כולל צמר גפן. אתם יכולים בקלות לנקב את עור התוף. השעווה האוזן נועדה להגן על האוזן שלכם. האוזן שלכם גם מנקה את עצמה, אז אתם לא צריכים לעשות שום דבר. אם אתם רוצים לנקות את התעלה החיצונית, השתמשו בבד או רקמת נייר.

5. הפסיקו להשתמש במחשב

כתבות שבריא לדעת
איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

מחסור בברזל בגוף

מחסור בברזל ללא אנמיה, יש דבר כזה?

המחשב הוא חלק נורמלי של החיים, אבל בהייה במסך במשך שעות מהווה סיכונים בריאותיים רבים. בתור התחלה, זה מכריח אתכם לשבת בתנוחה לא נכונה אורטופדית. זה יכול להוביל ליציבה ירודה לאורך זמן. הקלדה חוזרת ושימוש בעכבר גם עלולים להוביל לכאבי שורש. לאחר זמן ממושך של בהייה במסך, חלק מן תופעות הלוואי שעלולות לקרות הן ראייה מטושטשת ועיניים יבשות. כדי להישאר בריאים, תקחו הפסקות תכופות. שבו בכיסא נוח ותומך.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

זה מה שקורה בגוף כשאוכלים תותים
תזונה

מחקר חדש: זה מה שצריכת תותים יומית תעשה לגוף שלכם

7 דרכים יעילות לשיפור המטבוליזם שלכם

בעזרת חצי כוס של המשקה הזה תיפטרו מאבנים בכליות !

"צמיגים"? 7 דרכים שמראות איך להיפטר מ"הצמיגים"

באותו נושא