5 תרגילי כושר, כדי להגדיל את רמות ההמוגלובין

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

ההמוגלובין הוא החלבון המוביל את החמצן בתאי הדם. כדי להגדיל את ספירת ההמוגלובין, יש לחזק את ייצור תאי הדם האדומים באמצעות פעילות אירובית, הליכה, ג'וגינג וריצה. כל סוג של ריקוד יכול גם כן לעזור. אם אתם רוצים משהו בעל השפעה נמוכה, אפשר לנסות דיווש באופניים, או שחייה.

גם התזונה ממלאת תפקיד חשוב, ולכן, כדאי לאכול יותר מזונות העשירים בברזל, כגון: תרד, פירות הדר ותמרים.

חיינו תלויים בדם שלנו – פשוטו כמשמעו, וזה מה שבדיוק שומר על הגוף במצב חיוני וטוב. אולם, מה קורה כשספירת ההמוגלובין נמוכה?

ההמוגלובין הוא החלק המכריע ביותר בתאי הדם האדומים. זה החלבון שנושא את החמצן לכל חלקי הגוף. אם ספירת ההמוגלובין אינה מספקת, אתם עלולים לפתח אנמיה ולחוש עייפים, חלשים ולסבול מסחרחורות.

ספירת המוגלובין נמוכה, ניתן לבדוק באמצעות בדיקת דם סטנדרטית, וככל הנראה הרופא שלכם יורה לכם לאכול מזונות שעשירים יותר בברזל, המינרל הדרוש לייצור תאי הדם האדומים.

צורה נכונה של פעילות גופנית, יכולה גם לעזור. אימון אירובי מקדם את ייצור תאים הדם, תהליך המכונה בשם hematopoiesis, וככל שיש יותר תאי דם אדומים, כך גם רמת ההמוגלובין תהיה גבוהה יותר.

בתור התחלה, להלן 5 תרגילי אימון גופני, כדי להגדיל את רמת ההמוגלובין הנמוכה:

הליכה

כתרגיל אירובי בסיסי, כדאי להתחיל בהליכה, שהוא תרגיל מאד פשוט ! תנועות נמרצות ומהירות, הם הצורה הטובה ביותר, אולם, עדיין תוכלו להפיק תועלת מטיולים מזדמנים. התנועות יעודדו את ייצור תאי הדם, ומכך, את ההמוגלובין.

יש לקחת בחשבון את עוצמת ההליכה, אם אינכם רוצים לרוץ, או לעשות ג'וגינג. זהו המצב האידיאלי בהתמודדות מול פציעות, או מגבלות אחרות. כל פעם כשאפשר, וותרו על הנהיגה, לטובת ההליכה. השתמשו במדרגות במקום במעלית, יכול לעזור גם כן.

כדי לצמצם את הסיכון לפציעות, בצעו תרגילי מתיחה, לפני ואחרי ההליכה.

ג'וגינג (ריצה קלה/ הליכה מהירה) או ריצה

החליטו בעצמכם אם אתם רוצים הליכה מהירה, או ריצה. התרגילים האירוביים הללו, יגרמו לכם להזיע, תוך הגנה על ליבכם, מה שיגביר את ייצור תאי הדם והגברת רמות ההמוגלובין. אם אינכם רוצים להתאמן בחוץ, תוכלו לעשות זאת על הליכון.

אל תשכחו לעשות תרגילי מתיחה לפני ואחרי. יש להתאמן בנעלי התעמלות נוחות ואיכותיות, מה שיבטיח שהפעילות הגופנית שלכם, תהיה מהנה ובטוחה.

ריקוד

פעילות גופנית נוספת להגדלת רמות ההמוגלובין, הינה הריקוד. נכון – הפכו זאת לשיגרה בחייכם, וכך תגדילו את רמות ההמוגלובין.
כפעילות אירובית, הריקוד הוא דרך מהנה כדי להתאמן. כל ז'אנר שהוא, החל מסלסה ועד לזומבה, מתאימים, כל עוד זה גורם לכם לזוז, ואתו אימון אירובי, יגדיל את רמות ההמוגלובין.

שעורי ריקוד למבוגרים, הם דרך מצויינת להכיר ולפגוש אנשים אחרים. עם זאת, אם אתם רוצים לעשות זאת בנוחות בביתכם, חפשו באינטרנט הדרכות לשעורי ריקוד.

דיווש באופניים

הדיווש על אופניים הוא פעילות פיזית נוספת המגדילה את רמות ההמוגלובין. פעילות אירובית כזאת, היא בעלת השפעה נמוכה, כך שאינכם מאמצים את גופכם. כמו כן תוכלו לשנות את העוצמה לפי העדפותיכם. בונוס: אפשר להפיק מזה תועלת כפולה כצורה של תחבורה.

אופניים נייחות פועלות גם כן בצורה טובה. זוהי אפשרות מצויינת לחורפים, או כשאין לכם מסלול בטוח לרכיבה על אופניים. יש ללמוד איך להפעיל בצורה בטוחה את האופניים הנייחות, וליהנות מדיווש בטוח.

שחיה

אינכם חייבים לבצע תרגילי קרקע בלבד כדי להגדיל את רמות ההמוגלובין. השחיה הינה פעילות נוספת בעלת השפעה נמוכה, שתגדיל את קצב הלב והבונה את סיבולת הגוף. פעולת השחייה, תגרום להיווצרותם של יותר תאי דם.

זכרו, אינכם צריכים לשחות ברמה של אתלטים אולימפיים. תוכלו לקצור את היתרונות, גם באמצעות שחייה סביב הבריכה.

כדאי לאכול יותר מזונות העשירים בברזל, כגון תרד ותמרים

כדי לשפר את ספירת ההמוגלובין, אכלו מזונות העשירים בברזל. מקורות מצויינים לברזל הם: שעועית, אגוזים, תרד מבושל, אבוקדו ותמרים. כדאי לצרוך אותם עם ויטמין C, כדי לעודד ספיגה נאותה של ברזל ללא אותן תרכובות אורגניות. פירות הדר, ברוקולי ותות שדה, הם מקורות טעימים לברזל.

קרוב לוודאי שהרופא שלכם ימליץ לכם על תוספות ברזל. עם זאת, אימון אירובי הוא תמיד רעיון מצויין – זה לא רק יגדיל את רמות ההמוגלובין, אלא גם את הבריאות באופן כללי !

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו