בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

6 דברים שאנשים עם מערכת עיכול בריאה עושים אחרת

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

מערכת העיכול שלנו, או ה"מעיים", מבצעת מספר פונקציות התורמות לבריאות ולרווחה. לכן, למצב בריאות הבטן שלנו יש השפעה ישירה על איך אנחנו מרגישים בכל זמן נתון.

בין הפונקציות של המעיים שלנו כוללים:

– תקנה של המערכת החיסונית

– ספיגת חומרים מזינים חיוניים

– הגנה מפני רעלים ופתוגנים

הנה 6 דברים שאנשים עם מערכת עיכול בריאה עושים אחרת:

1. הם צורכים מזון פרוביוטי

פרוביוטיקה הם חיידקים אשר טובים לבריאות שלכם, במיוחד למערכת העיכול. חיידקים טובים נמצאים באופן טבעי בגופנו, אבל צריכים להיות נצרכים בצורה של מזון כדי להבטיח אספקה ​​נאותה.

ישנם כמה מאכלים עשירים בפרוביוטיקה. מזון מותסס – כמו כרוב כבוש – הוא מקור מצוין. מקורות אחרים כוללים ארטישוקים, בננות, שום ובצל טרי.

2. יש להם תזמון אכילה בריאה

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

כדי שמערכת העיכול תעבוד כמו שצריך, חשוב לשמור על לוח זמנים של אכילה בריאה. הסיבה לכך היא כי הבטן שלנו חייבת "להפסיק" את פונקציות העיכול כדי לבצע את העבודה של חיסול פסולת החיידקים – תהליך זה בדרך כלל לוקח בין 1.5 – 2 שעות. באופן טבעי, כאשר אנו אוכלים, מערכת העיכול וכל פונקציות העיכול האחרות מפסיקות.

מסיבה זו, הוא עודד לקחת הפסקות בין הארוחות ולשמור על לוח זמנים אכילה בריאה.

3. הם שותים הרבה מים

כאמור, הבטן מבצעת ניקוי שוטף של פסולת מעוכלת וחיידקים. מים הוא מרכיב חשוב של תחזוקה זו, מכיוון שהמעיים דורשים H2O על מנת לפזר ביעילות פסולת וחיידקים דרך מערכת העיכול.

כמו כן, התייבשות קלה יכולה לשנות את האיזון של חיידקים טובים במעיים ולסבך את העיכול.

4. הם בוחנים את המזון המעובד והסוכרים

חיידקים שאינם משרתים כל מטרה עיכולית, המכונים "חיידקים רעים", נמצאים במזונות לא טבעיים ולא בריאים. צריכה מופרזת של מזון מזוקק, מעובד או מתקתק מספק חיידקים רעילים, וכתוצאה מכך נוצר גידול יתר של חיידקים רעים אשר משבשים את שיווי המשקל החיידקי בתוך המעיים.

5. רמות הלחץ

כפי שכולנו יודעים, הקשר בין הגוף והנפש הוא דבר ממשי. הלחץ משפיע לרעה על מספר עצום של פונקציות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות – וזה כולל עיכול. הסיבה לכך היא כי מתח יוזם את מצב "הילחם או ברח" והתגובה הזאת, גורמת לחסימת זרימת דם נורמלית ומאטה את תהליך העיכול.

6. שימוש בתוספי פריביוטיקה

בהתחשב בכך שיש מזונות פרוביוטיים רבים זמינים, להשלים את התזונה שלהם עם תוספי פרוביוטיקה יכול להיות מיותר. עם זאת, תוספי פרוביוטיקה הם מאוד נוחים ויעילים בדרך כלל. ישנם מספר עצום של ספקים זמינים, ולכן ביצוע מחקר כלשהו כדי לקבל החלטה משכילה עשוי להיות יתרון.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

7 דברים שיכולים לגרום לעיניים להיות מגורות ושרוטות

לימון בריא לחולי סוכרת

האם הלימונים טובים לסוכרתיים? 5 היתרונות המרשימים

30 מזונות טבעיים שנלחמים בסרטן, דלקות, סוכרת, ומחלות לב!

5 סיבות מדוע בכי הוא דווקא טוב עבורכם

באותו נושא