בריא לדעת
Search
Close this search box.
איך להיות מאושר לבד

הבדידות קשה? גלה את 12 הטיפים שיעזרו לך להיות מאושר גם לבד

ישנם אנשים שמאושרים מכך שהם לבד והם מרגישים פחות צורך בחברה. לעומתם ישנם אנשים שמבחינתם להיות ללא חברה הוא אתגר של ממש ועבור אותם אנשים הכנו את המדריך למתחילים.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

להיות לבד אינו זהה לבדידות ואמנם ישנה חפיפה מסוימת בין השניים אך מדובר על שני מושגים שונים לחלוטין ועל אף שהשניים יכולים להתקיים בו זמנית המצב לא חייב להיות כזה. כאן צירפנו טיפים לטווח קצר שיעזרו לכל מי שרוצה בכך להיות מאושר גם בלי חברה.

1. הימנעות מהשוואות

קל יותר להגיד זאת מאשר ליישם אך יש לנסות להימנע מהשוואת החיים החברתיים שלנו מאלו של אחרים. מה שעובד לאחרים לא בהכרח יעבוד עבורנו ולהפך.

2. הפחתת המדיה החברתית

המדיה החברתית לא רק רעה אך היא יכולה להוביל לתחושת בדידות, להגביר את הלחץ ולכן רצוי להפחית את השימוש בה. רצוי אפילו לעשות ״ניקיון״ של 48 שעות מהמדיה החברתית כדי לראות כיצד היא משפיעה עלינו.

3. הפסקת טלפון

טלפונים סלולאריים והמדיה החברתית לא שינו את הרעיון של להיות לבד. הציפייה לכך שיקרה משהו בטלפון שלנו יכולה להיות מתסכלת ולכן רצוי מדי פעם ״לאבד״ את הטלפון או פשוט לכבות אותו כדי להיות רק עם המחשבות שלנו.

4. מתן זמן למחשבות

רבים מרגישים לא בנוח לשוטט עם המחשבות ולכן הדרך הטובה ביותר להתחיל זאת היא על ידי הגדרת חמש דקות לחשיבה ללא כל גורם מפריע (כולל מוזיקה או פודקאסט) ולאט, לאט להתחיל לתרגל את החופש שבחשיבה.

5. לצאת לדייט עם עצמנו

אולי זה נשמע כמו קלישאה אך לצאת עם עצמנו יכול להיות כלי עוצמתי ללימוד כיצד להיות מאושר לבד. אנחנו לא צריכים להרחיק לכת אלא פשוט לעשות משהו שאנחנו אוהבים כמו ללכת לקולנוע או להצגה או פשוט לטייל עם עצמנו בחוף הים.

6. הגברת הפעילות הפיזית

הפעילות הגופנית עוזרת לשחרור אנדורפינים המשפיעים על רמות האושר שלנו. עבור אלו שאינם מנוסים בפעילות אקטיבית נחוצות רק מספר דקות כל יום כשרצוי להגביר אותן בהדרגה יחד עם הגברת הקושי של הפעילות.

7. בילוי בטבע

בילוי בטבע ואפילו רק בחצר האחורית יכול להגביר את תחושת האושר שלנו כשמחקר מצא כי בילוי של 30 דקות או יותר בשבוע בחיק הטבע יכולות להשפיע על רמות הדיכאון ואף להפחית את רמות לחץ הדם.

8. חשיבה חיובית

לא תמיד יש שם מישהו שיקשיב לנו בסוף היום ונכון, זה יכול להרגיש מאד שקט, אך זה בדיוק הזמן לחשוב על היתרונות שבכך ולבדוק מה אנחנו יכולים לעשות עם עצמנו שלא היינו עושים עם היו אנשים אחרים בסביבה (ולעשות זאת).

9. התנדבות

ישנו ערך רב להתנדבות לא רק ברמה החברתית אלא גם ברמה האישית כשניתן לעזור באופן פיזי ובמקרים מסוימים ישנן גם התנדבויות אותן ניתן לבצע מרחוק. זה מאפשר גם להרגיש מחוברים אבל גם להיות לבד בו זמנית.

כתבות שבריא לדעת
ניקוי רעלים מהגוף

8 דרכים יעילות לניקוי הגוף מרעלנים

איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

10. להכיר בדברים שאנחנו מעריכים

היכולת לראות את הדברים שאנחנו מודים עליהם מגבירה רגשות של אושר ותקווה. קל לקחת כל דבר כמובן מאיליו אך רצוי לעצור, בבוקר ובערב, למצוא את הדברים שאנחנו מודים עליהם ופשוט… להודות (אם כבר אנחנו לבד אז אין סיבה שלא לעשות זאת ממש בקול רם).

11. לקחת הפסקה

השתקפות פנימית היא דבר טוב ושיפוט עצמי קשה הוא דבר שלילי שלא תורם לנו. חשוב שניקח לעצמנו הפסקה, נמצא את הדברים החיוביים שבתוכנו ונפתח את הקול החיובי הפנימי.

12. פינוק בארוחה

גם אם אין לנו שותפים לארוחה אין זה אומר שאנחנו צריכים להתפשר. אנחנו יכולים להכין ארוחה נהדרת רק לעצמנו, לסדר את השולחן ולהתייחס לעצמנו כדייט הביתי הכי חשוב.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

9 דרכים יעילות לחיזוק עמוד השדרה שלכם

8 הרגלים מזיקים שהופכים אותנו לחולים ושמנים

10 יתרונות בריאותיים של עלי דפנה להרחקת מחלות

אימונים לחיזוק העצמות

7 אימונים שיכולים לסייע לחיזוק העצמות

באותו נושא