בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך לאמן את המוח שלכם להפסיק לדאוג

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

דאגה היא מיותרת כשמדובר בבריאות הנפש שלכם. יש הסבורים שהדאגה יכולה לשמש מטרה למוח בכך שהיא עוזרת לנו ללמוד מחוויות העבר ולהתכונן לחדשות.

איך להכשיר את המוח שלכם להפסיק לדאוג:

1. תכתבו את המחשבות שלכם

אם המוח שלכם מטריד אתכם בלילה עם מחשבה על משהו, תרשמו אותו על נייר או בפורמט אלקטרוני. פעולה זו מאפשרת למוח לנשום אנחה נפשית של הקלה על ידי כך שלא צריך להשקיע אנרגיה בלנסות לזכור את הפרטים האלה.

2. מדיטציה למוח

מדיטציה יכולה לעזור לאמן את המוח שלכם להפסיק לדאוג. חוקרים בדקו את ההשפעות של המדיטציה ומצאו כי המדיטציה טובה במיוחד לצמצום החרדה הקוגניטיבית או לדאגה. למרות שישנם אנשים אשר מאמינים כי אין להם זמן למדיטציה, המדיטציה היא קלה, זאת בחירה לעצום את העיניים למשך 30 שניות או יותר וזה הכל.

3. פעילות גופנית

דאגה היא המוח שלומד לשרוד על ידי החלטה האם להפעיל את מערכת "הלחם או ברח". באותו מחקר מהסעיף הקודם עולה כי פעילות גופנית, לעומת זאת, טובה כאשר הגוף מרגיש סימפטומים של חרדה, כמו עצבנות. אם הגוף שלכם מרגיש פחות את הסימפטומים הפיזיים של מתח, המוח שלכם יפרש את זה כסימן חיובי ויפסיק עם הדאגה, כי הגוף אינו במצב של עוררות מוגברת.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

זה מה שקורה כשאוכלים בננות בשלות עם כתמים חומים

מזונות למערכת העיכול

15 המזונות הטובים ביותר לשיפור העיכול

13 היתרונות המפתיעים שיש בהליכה מדי יום

תופעות לוואי של נשימת אוויר שמכיל עובש וטחב

באותו נושא