בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 עובדות שלא ידעתם על מחלת האלצהיימר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

האלצהיימר היא הצורה הנפוצה ביותר של דמנציה, משפיע על הזיכרון, החשיבה וההתנהגות. האלצהיימר מתפתח בעיקר בקרב הקשישים, בני 65 ומעלה, והאלצהיימר לא חלק נורמלי מתהליך ההזדקנות.

האלצהיימר זו מחלה, שיכולה להתפתח גם באלה שבשנות ה -40 וה -50 לחייהם.
ובכן בואו נראה מהם הגורמים לאלצהיימר : לחוקרים עדיין יש הרבה מה ללמוד על האלצהיימר,

אבל מה שהם כן יודעים זה כי מתקיימים שינויים מורכבים במוח לפני שתסמינים מתחזקים.

הנזק שנגרם למוח מתחיל להופיע עשור או יותר לפני שבעיות  הזיכרון, החשיבה וההתנהגות מופיעות. המחלה הורגת תאי עצב ורקמות בכל רחבי המוח, ועם מכווצת את המוח ומשפיעה כמעט על כל תפקודי המוח.

סימני אזהרה
איבוד זיכרון שמשבש את חיי היומיום
אחת הצורות הנפוצות ביותר של איבוד זיכרון הקשור לאלצהיימר היא לשכוח דברים שלאחרונה קרו, או שכיחת תאריכים או אירועים חשובים.

2.אתגרים בתכנון או פתרון בעיות  זה יכול להיות כל דבר החל ממתכון מוכר או מעקב אחר חשבונות.

קשיים בביצוע מטלות מוכרות בין אם זה בעבודה, בבית, או בעת ביצוע פעילות אהובה, אנשים הסובלים ממחלת אלצהיימר לעתים קרובות מתקשים להשלים משימות יומיומיות.

4 בלבול בזמן או מקום לחולי אלצהיימר יש בעיות בזכירת תאריכים, איבוד תחושה ותחושת של זמן שעובר. לפעמים הם אפילו שוכחים היכן הם נמצאים.

בעיות עם זיהוי הראייה המרחבית אלצהיימר יכול להשפיע על היכולת של אנשים לקרוא, או אפילו לנהוג, משום שהם לא רואים טוב ולא יכולים לשפוט מרחק כראוי.

התפתחות של בעיות דיבור או כתיבה חולי אלצהיימר עלולים לחוות קושי בלעקוב אחרי שיחה, או שהם עשויים לחזור על עצמם פעמים רבות. לפעמים הם גם נאבקים במציאת המילה הנכונה.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

אובדן היכולת לשיחזור צעדים, או במיקום דברים לעתים קרובות חולי אלצהיימר עלולים לשים דברים במקומות  מוזרים, או לאבד דברים ואינם מסוגלים למצוא אותם גם אם הם משחזרים את הצעדים שלהם

שיפוט לקוי  האלצהיימר משפיע על שיפוט וקבלת החלטות, וזה יכול לגרום להם לעשות דברים בצורה כזו שאולי לא היו עושים לולא האלצהיימר.

הימנעות מפעילות חברתית ועבודה חולי אלצהיימר עשויים להפסיק ללכת לאירועים חברתיים האהובים עליהם או להפסיק לעסוק בתחביבים האהובים עליהם, כי הם שוכחים מהו המשחק האהוב עליהם, או שהם שמים לב איך האינטראקציות החברתיות שלהם השתנו.

10 שינויים במצב הרוח ובאישיות  האלצהיימר יכול להשפיע על מצב הרוח ואפילו על האישיות שלהם. המחלה נוטה לגרום לאנשים להיות מבולבלים, חשדנים, מדוכאים

ואפילו חרדתיים.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

7 דרכים להפחית את רמות הקורטיזול בגוף שלכם

אלה המזונות המומלצים ביותר והגרועים ביותר לבריאות הכבד

כיצד להפסיק התקפי פאניקה: 5 טכניקות פשוטות

דרכים למנוע צינון

11 דרכים מומלצות כדי להימנע מהצטננות לפני שהיא מתחילה

באותו נושא