בריא לדעת

3 סיבות שצימוקים עוזרים לטהר מרעלים את הכבד

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

הכבד שלנו הוא אחד האיברים המורכבים ביותר בגוף. הכבד עוזר בעיכול וברגולציה של רמות כולסטרול בדם, מחזקת חסינות, ומסננים את הרעלים מן הדם שלך. פו, זה הרבה! למרבה המזל, הכבד הוא איבר גמיש ביותר והוא יכול להתחדש כאשר הוא נפגע. צריך רק לעשות את הטריק. הזן את עצמך עם צימוקים צנועים!

אנחנו מכירים צימוקים כטיפול מתקתק, מתוק אבל זה לא עונג עם אשמה. אלה כמקור של חומרים מזינים חיוניים כמו סידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן, זרחן, אבץ, ויטמין B, C, ו- E, צימוקים טובים למרבדי הגוף שלנו ומסייע לסדר אבל יש 3 דרכים ספציפיות אשר הוא יכול לעזור להגן ולטהר את הכבד שלך. הנה הבט!

1. יכול לנבוע נזק על ידי רדיקלים חופשיים

כולנו יודעים כי רדיקלים חופשיים יכולים להזיק לדנ"א שלך ולתאים. הם גם היו מעורבים בתהליך של פגיעה בכבד הנגרמת על ידי תרופות, אלכוהול, צריכת ברזל עודף . רדיקלים חופשיים הם לא רק נוכחים ברעלים סביבתיים כגון זיהום, טבק ואלכוהול, אבל הם גם מיוצר באופן טבעי על ידי הגוף שלך במהלך תהליך של המרת מזון לאנרגיה. לכן, ייתכן שלא ניתן יהיה להימנע מהם לחלוטין. אתה יכול, עם זאת, להגן על עצמך מהם ואפילו להפוך את הנזק שנגרם על ידם במידה מסוימת עם נוגדי חמצון – וזה המקום שבו באים צימוקים. מחקרים מראים כי צימוקים הם מקור עשיר של נוגדי חמצון פנוליים. למעשה, מחקר אחד מצא כי לצימוקים יש יכולת נוגדת חמצון גדולה יותר מאשר ענבים טריים.

2. יכול להגן מפני פגיעה בהשפעות של אלכוהול

צימוקים מכילים פלבנואידים הידועים בשם quercetin אשר נמצא כדי לשרטט רדיקלים חופשיים מחקר אחד מצא גם כי flavonoid
זה יכול להגן על הכבד מפני ההשפעות הרעילות של אלכוהול. במהלך המחקר בבעלי חיים אלו, כאשר נבדקי הבדיקה קיבלו אתנול למשך 10 ימים ברציפות, הוא גרם למוות של תאים ולפיברוזיס, שהוא השלב הראשוני של הצטלקות בכבד. אבל הטיפול עם quercetin נמצא כי יש השפעה מגנה על הכבד. כמובן שהכי טוב להימנע משתייה מוגזמת, ולכן צימוקים עשויים להיות מסוגלים לשמור על הכבד שלך מפני נזק שנגרם על ידי משקה מדי פעם.

3. מאי מגן מפני תוספי מזון מזיקים

צימוקים מכילים גם ויטמין C, חומר נוגד חמצון חזק אחר שיכול להגן על הכבד שלך . מחקר בבעלי חיים מצא כי מונוסודיום גלוטמט (MSG), אשר נעשה שימוש נרחב במזון, גרמה לפגיעה בכבד בחולדות. אבל כאשר ויטמין C היה נצרך לפני MSG, זה היה אפקט מגן נגד הרעילות שלה. המאפיין נוגד חמצון של ויטמין C הוא נחשב לאחראי על ההשפעה המועילה
לאכול צימוקים בכל יום ולשתות מי צימוקים
על פי האיורוודה, צריכת קומבינציה של צימוקים יומית טובה לכבד שלך ויכולה לסייע במצבים כגון כבד מוגדל או טחול. ניתן גם להשרות צימוקים לילה במים. בבוקר זה אמור לעזור לשפר את העיכול גם כן.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

בריא לדעת בשבילך

תזונה

הופעתם של סימנים הרומזים על כך שאתם צריכים להפסיק לאכול לחם באופן מיידי !!

8 דברים שאתם עושים ועוצרים אתכם מלהתאמן

8 סימנים שחסר לכם ויטמין D בגוף

6 הרגלי בוקר שיבטיחו שהמשך היום שלכם יהיה מדהים

באותו נושא