4 דרכים בהן האלכוהול משבש את השינה

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

יש הרבה אנשים שנהנים ממשקה או שניים אחרי יום עבודה ארוך, ולמה לא? מקומות עבודה רבים הם מלחיצים – רכילות, בוס תובעני – כל התלונות הנפוצות של אנשים שמבלים 40 שעות פלוס בסביבה עמוסת מתח.

למרבה המזל, משקה או שניים לכאורה מייצרים השפעות מינימליות על איכות השינה. ד"ר אירשאד אברהים, המנהל הרפואי של מרכז השינה של לונדון שבקליפורניה, קובע במפורש – בהתבסס על הצטברות נתונים – שצריכת אלכוהול של עד שתי משקאות לא תפגע באופן משמעותי באיכות השינה.

חריגה ממגבלה תשפיע לרעה על איכות השינה.

הנה 4 דרכים בהן האלכוהול משבש את השינה שלנו:

1. אלכוהול מעיר אותנו

בעוד שהאלכוהול עשוי לעזור לנו להירדם מהר יותר, הוא גם מעיר אותנו במהלך שלבי המפתח של השינה. בסקירה של 20 מחקרים שונים, מדענים בחנו את ההשפעות של האלכוהול על 517 אנשים ב 38 ניסויים שונים במעבדה.

המתנדבים שתו כמויות משתנות של אלכוהול, מאחד לשני, שניים עד ארבעה משקאות או יותר. כמה מחקרים נערכו כניסויים של לילה אחד, בעוד שאחרים נמשכו כמה ימים.

התוצאות היו ברורות בכל מקרה: שתיית אלכוהול מסייעת לקצר את הזמן הדרוש כדי להירדם, ואף מעלה שינה עמוקה במהלך החלק הראשון של הלילה. לאחר מכן, המשתתפים היו נוטים לסבול מהפרעות שינה, כולל עירנות.

2. יכול לגרום לצרבת

כל מי שנוטה לסבול מצרבת יודע עד כמה זה גרוע. זוהי תחושת צריבה לא נוחה יחד עם לחץ בקיבה, אשר לא נעים במיוחד.

לאלכוהול יש את ההשפעה של התרופפות השריר הסוגר את וושט אשר מונע ממזון מלהיכנס לבטן. בדרך כלל, השריר הזה הוא מכווץ ואוסר על חומצת הקיבה לזרום אל הוושט. עם זאת, משקאות אלכוהול רבים מדי יכולים להסיר את המכשול הזה. באופן טבעי, זה מוביל לכך שחומצת הקיבה נכנסת אל הוושט – ויוצרת תחושת שריפה.

3. אלכוהול הוא חומר משתן

כולנו יכולים להעיד על יכולתו של האלכוהול לשלוח אותנו מיד לשירותים הקרובים.

מאחר ואלכוהול מייצר את ההשפעה של הסרת נוזלים מן השלפוחית ​​שלנו, ובגלל זה כאשר הוא נצרך בדרך כלל בתוך זמן קצר לפני השינה, הוא לעתים קרובות יעיר אותנו וישלח אותנו לשירותים. שימו לב לכך שזו חרב פיפיות – התעוררות כשלעצמה אינה יעילה לדפוסי השינה הרגילים.

4. ערבוב עזרי שינה ואלכוהול

לעתים קרובות אנו מסתמכים על צורה כלשהי של סיוע להירדמות. אם זה המקרה, צריכת אלכוהול עם צריכת כדורי שינה\ עזרי שינה היא מסוכנת.

אלכוהול ועזרי שינה משפרים את הנוירוטרנסמיטר של הכימיקלים במוח האחראיים להרגעת פעילות עצבית. כימיקלים אלה גם מורידים את קצב הנשימה ומפחיתים את קצב הלב. אז, שילוב של שני אלה – אלכוהול ועזרי שינה – לא רק ישבשו את השינה אלא גם יהיו מסוכנים לבריאות.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו