בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
טעויות שגורמות לצינון

11 הרגלים שאנחנו עושים ביום יום שמעלות את הסיכוי להצטננות

אף אחד מאיתנו לא רוצה לחלות אבל איכשהו כל כך הרבה מאיתנו עושים בדיוק את ההפך ממה שנדרש כדי למנוע הצטננות. בכתבה זו ריכזנו את 11 הטעויות שאנחנו עושים ושמעלות את הסיכון להצטננות.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

01 – רחיצת ידיים

רובנו פשוט לא שוטפים את הידיים בצורה הנכונה. אנחנו צריכים לשטוף יותר פעמים ולמשך יותר זמן כשבכל פעם עלינו להקפיד על 20 שניות של שטיפה עם סבון עדין ומים חמימים.

02 – צפייה עודפת

אוהבי הבינג׳ יתאכזבו לגלות שצפייה מרובה מול המסך גורמת לנו למחסור שינה ולכן לחולשה של המערכת החיסונית ומכאן לסיכוי גדול יותר לפתח הצטננות. במקום לצפות מה שאנחנו יכולים לעשות הוא פשוט ללכת לישון.

03 – שימוש במעלית

אלו אשר מקפידים להשתמש רק במעלית צריכים לשאול את עצמם אם הם מנסים להימנע מפעילות גופנית. חוסר פעילות גופנית עלול להחליש את הגוף ולהגביר את הסיכון להצטננות. במקום יש לפעול להגברת הפעילות הגופנית כולל עלייה במדרגות לפחות קומה אחת במקום במעלית.

04 – בילוי בקניון בימים עמוסים

קניון צפוף עלול להפגיש אותנו עם חיידקים וזה בדיוק לא מה שאנחנו רוצים לחוות. לאלו מאיתנו שעדיין רוצים לבלות בקניון ההמלצה היא לחפש את הימים והשעות הרגועים או לפחות את האזורים הפחות עמוסים שבו.

05 – שימוש במחטאים בצורה שגויה

אין צורך להשתמש בסבון אנטיבקטריאלי או בחומרים לחיטוי ידיים כדי להישאר נקיים מחיידקים בעיקר בשל העובדה שהצטננות נגרמת על ידי וירוסים. חומרים אנטיבקטריאלים עלולים להרוג גם את החיידקים הטובים ולהוביל לעמידות לאנטיביוטיקה.

06 – שתייה מרובה

יכול להיות שכוס יין אדום אחת לא תעשה לנו שום דבר אבל כדאי לדעת שאם אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לשתות כדי להירדם ככל הנראה שהשינה שלנו לא מספיק עמוקה. אלכוהול פוגע בשינה שדרושה למערכת החיסונית שלנו.

07 – עודף סוכר

תזונה עשירה בסוכר יכולה להוביל להשפעות שליליות שונות ולא רק לעלייה במשקל. עודף סוכרם פוגע במערכת החיסון בשל הפעלה של החיידקים במעיים ויצירת סביבה בה הם משגשגים.

08 – אימונים עוצמתיים מדי

אימונים בהחלט מומלצים כדי להיכנס לכושר, לשמור על עצמנו ולחזק את מערכת החיסון. עם זאת אימונים אינטנסיביים ועוצמתיים מדי עלולים להוביל לחולשה זמנית של המערכת החיסונית. פעילות כזו עלולה להגביר את הורמוני הלחץ, להשפיע על תאי הדם הלבנים ובסוף לפגוע במערכת החיסון שלנו.

9 – לחץ גבוה

לחץ ומתח עלולים לפגוע במערכת החיסונית. אנשים עם מתח כרוני נוטים להצטנן יותר ולכן חשוב מאד לבצע פעולות שמרגיעות אותנו במהלך ימים עמוסים.

10 – ניקיון לא נכון

ניקיון הוא דבר חשוב בשגרת היום יום כשחשוב להקפיד לא רק על ניקיןו הבית באופן כללי אלא גם על ניקיון הטלפון הנייד שאנחנו משתמשים בו כל הזמן, לנקות את המקלדת, את מתגי האור וידיות החדרים.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

11 – ניקיון יתר

לצד חוסר ניקיון אלו מאיתנו אשר מנקים יותר מדי ורוחצים את הידיים בלי סוף עלולים למצוא את עצמם חשופים יותר לווירוסים ולהצטננות.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

3 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
כריש האיש
לפני 1 חודש

😃

איריס
לפני 1 חודש

אחלה כתבה מעניינת ממש וטוב לדעת את כל הדברים שצריך להימנע מהם ומה טוב בשבילנו

חן כחלון
לפני 1 חודש

אני באמת ממש הדוגמא לכל מה שכתוב פה ואכן אני לא מצוננת בכלל ב"ה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

אלה המאכלים המועילים ביותר לבריאות הלב

למה המצמוץ בעיניים חשוב ? למה אנחנו ממצמצים?

8 הרגלים מוכחים שיעזרו לכם להיות אנשים יותר שמחים ומאושרים

9 סוגי המזון שיעזרו לכם לחיות עד גיל 100

באותו נושא