4 צורות לשתיית מים בדרך הנכונה

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

מים: מתנת האל היקרה ביותר

האם תהיתם אי פעם עד כמה המים הם דבר יקר? כילדה, תמיד למדתי על כך שצריך לחסוך במים, החיסכון במים, בא כדבר טבעי, אם חיים באסיה.

כילדה צעירה, ראיתי תמיד הבדל עצום בין איך סבתי שתתה מים, לעומת איך הדורות הבאים של הדודים והדודות שלי שתו. למשל, כל פעם כשהארוחה היתה מוגשת לסבתי, היא תמיד הציעה שלא לבלוע מים, אלא, ללגום אותם, ולא בבת אחת. במיוחד, היא לא שתתה מים שעה לפני הארוחה, והיתה ממתינה לפחות 15 דקות לאחר הארוחה, כדי לשתות.

תמיד הערצתי את יופיה של סבתי. גם בגיל 70, עורה היה נפלא וזוהר. מאז ומתמיד עקבתי אחר התזונה שלה יותר מכל דבר אחר.

אני חושבת שהאנשים שכחו את הצורה המהותית והדרך הטבעית של שתיית מים. ראיתי את הדודים שלי בולעים מים בחיפזון בימים חמים, והכרס שלהם צמחה וצמחה. בקבוקי הפלסטיק עם המים, נשמרו במקרר קרים. לפני עידן המקררים, את הצמא בימים חיים, היו מרווים דרך מים שנשמרו בסירי חרס. הם היו בעלי טעם אדמה ומאד טעימים, ולגימת המים היתה פעילות בפני עצמה.

אם אתם אנשים השותים באדיקות 8 כוסות מים ביום, להלן כמה דברים חדשים שכדאי ללמוד אותם. להלן הסיבות, מדוע ללגום מים הוא הדבר האידיאלי.

ללגום, לא בבליעה מהירה

על פי תורת האיורוודה, הדרך הנכונה לשתות מים, הינה באמצעות לגימות. הרוק בפה מיוצר בשפע. הרוק הוא אלקליין, ובבטן יש לנו חומצה הידרוכלורית. הרוק מייצב את החומצה בבטן, כשבולעים במהירות את המים, ובמיוחד אם שותים מבקבוק פלסטיק, לא מאפשרים למים לזרום בפה, אלא פשוט בולעים אותם, וכך רק מעט רוק מגיע לקיבה, ולכן, הסביבה נשארת חומצית.

כל מי שסובל מהאנגאובר, או מהקאות, יודע עד כמה המים מכבידים ! בליעת מים גורמת לקיבה להיות יותר רגיזה מאי פעם, ובסופו של דבר, מקיאים את כל המים. שתייה בלגימות קטנות עושה פלאים !

הרטבת הלשון

האם שמתם לב איך ציפורים, כלבים וחתולים שותים מים ? הם קודם כל מרטיבים את הלשון לפני שהם שותים את המים. הם אינם סופרים שהם שותים 8 כוסות של מים ביום.

גלגלו את המים בפה

אם אתם מתכננים לרדת במשקל, זאת יכולה להיות עצה טובה, כדי להוריד את הק"ג העודפים. שבו במקום נעים, כדי ללגום מים. גלגלו אותם בפיכם, ולאחר מכן בלעו אותם. אם גומעים ולא בולעים, זה מסייע בתהליך העיכול.

שתו מים פושרים

כשהמים בטמפרטורת החדר, או חמימים בעת המגע בשפתיים, זה מעניק תחושה של שביעות רצון ומאותת לגוף על צריכת המים. אם אתם בולעים מי קרח קרים, זה קודם כל הולם בתחושה, ואילו בקיבה זה פשוט מעורר את כל החיידקים. שתיית מים קרים בארוחה, זה דבר רעיל לעיכול.

גופנו הוא נס בפני עצמו ! ליגמו את המים כדי להפיק את המיטב מהעיכול, ולתועלת בריאותית.

 

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו