בריא לדעת
Search
Close this search box.

5 דברים שלא כדאי לעשות אחרי ארוחה

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

רובנו, נהנים מאוד מארוחה גדולה וטעימה, מלאה ברטבים מילויים וקלוריות. והחלק הכי טוב זה המנוחה שאחרי הארוחה.
אבל, מסתבר שזה לא רעיון טוב לישון אחרי הארוחה, כמו הרגלים אחרים שכדאי להימנע מהם, שאותם נפרט מיד.

נימנום
נימנום לאחר ארוחה כבדה עלולה לגרום לאי נוחות, נפיחות, וצרבת. יותר מכך, מחקרים מצאו שהימנעות מלנמנם אחרי ארוחות יכול להוריד את הסיכונים לשבץ.

תה
על פי מתאם ועדת ההנחיות התזונתיים, ד״ר ד. רהונאטה ראו, כדאי להימנע משתיית תה לפחות שעה אחת אחרי הארוחה, מכיון שתה מכיל תאנין שעלול לעכב את ספיגת הברזל בגוף.

עישון
עישון הינו אחד ההרגלים המזיקים ביותר ויש לו השפעות מזיקות מאוד על הבריאות. אבל, עישון אחרי ארוחה הוא הרבה יותר מזיק מכיון שעישון סיגריה אחת אחרי ארוחה שווה ערך לעישון 10 סיגריות !

פירות
ד״ר מלינה ג׳מפוליס – מומחית לרפואה ותזונה של הCNN – טוענת שפירות מכילים קלוריות פי שלושה מירקות, וצריכה של חצי כוס פירות ביממה יכולה לגרום לעלייה במשקל. יותר מכך, היא מוסיפה שזה יכול לפתח הרגל של אכילת חטיפים וקינוחים אחרי הארוחה, מה שגורם לכם להתעלם מהאיתותי השביעה שהגוף שולח.

הליכה
הליכה מייד אחרי ארוחה יכולה לגרום לזרימה לאחור של חומצה ולקלקול קיבה. לכן, מומחים ממליצים לחכות כחצי שעה אחרי הארוחה ואז לעשות הליכה של לא יותר מ10 דקות.

אימון
בדרך כלל, אחרי ארוחה גדולה, עוברת לנו בראש מחשבה שזה הזמן לשרוף את כל הקלוריות שצרכנו, אבל זה בהחלט לא הזמן הנכון. מסתבר, שאתם צריכים לשבת ולתת לגוף את הזמן הרצוי לעבד את המזון לפני שאתם מתחילים להתאמן ,במטרה למנוע גיהוקים, חומצות שעולות ואפילו הקאות ובחילות.

מקלחת
הגוף צריך אנרגיה וזרימת דם במטרה שתהיה לו האפשרות לעכל את המזון שצרכנו. למרות זאת, לעשות מקלחת אחרי ארוחה גורם לזה שהמוח יכריח את הדם לזרום במהירות לידיים, לרגליים ולכפות הרגליים, ולזרועות כדי למתן את הטמפרטורה וזה ימעיט מזרימת הדם הנחוצה לתהליך העיכול.

לכן, כדי להנות מהדברים המזינים שמכיל המזון שאנו אוכלים ,יישמו את הטיפים שהבאנו לכם כאן.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

ציפורניים שבירות או שיער שביר ? כנראה שיש לכם מחסור באחד מהמינרלים הבאים!

כמה פעמים זה נורמלי להתעורר בלילה?

סובלים מכבד שומני? כך ניתן להיפטר ממנו בדרך טבעית!

תפוח מרחיק את הרופא

האם תפוח ביום באמת מרחיק את הרופא? הנה מה שלא ידעתם על הפרי

באותו נושא