5 דרכים להפוך את הבית שלכם לחיובי יותר

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

אחרי יום ארוך של עבודה, כולנו רק רוצים ללכת הביתה, להירגע, ולבלות זמן עם יקירינו. הבית צריך להציע נחמה בעולם של כאוס ותנועה מתמדת; זה באמת צריך להרגיש כמו המקדש שלנו. המקום שבו אנו חוזרים לאחר התמודדות עם הלחצים של חיי היומיום צריך להביא לנו נוחות, שלום, הרפיה, ולא פחות. אנחנו מבלים הרבה זמן בבתים שלנו, כך שכולנו ראויים להרגיש נהדר להיות בהם.

כדי לשפר את כל זה, הבאנו לכם 5 דרכים להוסיף חיוביות לביתכם:

1. להביא את הטבע לתוך הבית שלכם.

צמחי בית לא רק יכולים לעזור לכם להירגע ולהרגיש חיוביים יותר, הם גם מספקים יתרונות בריאותיים מדהימים אחרים גם כן. מספר רב של מחקרים הראו כי הם יכולים להילחם בזיהומים, להדוף אלרגיות הצטננות, ואפילו לעזור בריכוז ובתפקוד קוגניטיבי.

2. שמרו על המרחב שלכם מסודר

אנחנו לא יכולים להיות חיוביים עם ערימות ועומס מסביב לכל פינה, זה נראה מרתיע אולי לנקות את כל זה, אבל תנסו לשמור על מטלות הבית כמשהו על בסיס קבוע. זה לא רק יעזור לכם עם יותר מקום בתוך הבית, אלא גם יעזור להקל על העומס בתוך המוח שלכם, אחרי הכל, מצב הבתים שלנו אומר הרבה על המצב שלנו עצמנו. אם אנחנו מרגישים מטושטשים ומבולבלים מבפנים, זה צפוי לשקף גם בחוץ.

3. התנתקו מהעולם הוירטואלי.
אנו חיים בעולם מחובר ללא הרף, אך מחקרים רבים הוכיחו כיצד זה יכול להשפיע על הבריאות הנפשית, הגופנית והרגשית שלנו. מחקרים אחרים הראו כיצד שימוש במכשירים אלקטרוניים לפני השינה יכול להשפיע על השינה שלנו.
למרבה האירוניה, טלפונים סלולריים הומצאו כדי שנוכל לשמור על קשר עם אלה שאנחנו אוהבים, אבל כיום, רבים מאיתנו מרגישים מאוד מרוחקים מהקרובים לנו בגלל הטכנולוגיה. הבתים שלנו צריכים להיות מקום שבו אנחנו יכולים לחזור מכל יום עמוס, ולבלות זמן בלדבר, לצחוק, לשחק, לאהוב אחד את השני, ולא להיות משועבדים לטכנולוגיה.

4. תשמרו על ריח נעים בבית

נרות, קטורת, ומפיצי ריח הפכו לפופולריים מסיבה פשוטה: כולם אוהבים דברים שמריחים טוב! תחשבו על זה: מתי אתם מרגישים מאושרים יותר, כשאתם עוברים ליד פח אשפה או כשאתם חולפים על פני חנות בקניון שמוכרת עוגיות טריות? אני חושב שכולנו יכולים להסכים על זה, מה שמוכיח כי לריחות יש השפעה על מצב הרוח שלנו. ארומתרפיה יכולה לספק הקלה ממגוון של מצבים, החל מחרדה ועד לנדודי שינה וכאבי מפרקים, וכל מה שביניהם.

5. זכרו לומר תודה.

בעולמנו מלא הפיתוי, זה יכול להיות די קל לחשוב שאין לנו מספיק, אבל אם יש לכם גג מעל הראש, מזון ומים, כמה בגדים על הגב, ואנשים שאוהבים אותכם, אתם כבר עשירים יותר מאשר רוב האנשים בעולם.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו