בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 דרכים פשוטות להיפטר מהאגו ולהישאר שמחים

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

בעוד האגו הוא חלק מהאישיות של כולם, אגו מנופח יכול ליצור בעיות בחיים. כדי ללכוד אותו, צריך לתת חשיבות לשביעות הרצון בחיים. עבודה על שיפור הסובלנות והפחתת הצורך להיות צודק תמיד. כדי לשלוט באגו, אתם צריכים להכיר את עצמכם טוב יותר. מדיטציה רגילה היא השער לאני. שמירה על יומן של ההתנהגות היומיומית שלכם גם עוזר.

בעבודה, בבית או בכלל שיחות, האגו הוא מונח שאנחנו משתמשים בו לעתים קרובות למדי. לכל אחד יש אגו. האגו הוא תחושת הזהות שלנו – זהות עצמית, והיא שילוב של רגשות או אמונות רבות ולא עם ישות אחת. הוא חלק דינמי של האישיות.

זיגמונד פרויד הגדיר את האגו כ"ארגון קוהרנטי של תהליכים מנטליים ". במילים אחרות, האגו הוא ה"אני" שבתוכנו – הדבר שאנו מכנים "העצמי שלנו", כל מה שמרכיב את הרגשות והפחדים שלנו , שמחה, כעס, גירויים, חולשות, עוצמות, תפיסות וכו '. החוקרים קוראים לזה זהות האגו .

מה קורה אם יש יותר מדי אגו?

בדרך כלל, כאשר יש יותר מדי האגו זאת בעיה. כאשר האגו מתחיל לשלוט בכם ואתם מאבדים שליטה עליו, אתם הופכים ליהירים, חצופים, עם ביטחון עצמי מופרז, שתלטנים, עוינים, וכו'…'אנשים כאלה אנוכיים בדרך כלל וקשה להתמודד איתם אישית ובסביבת עבודה.

איך לדעת האם אתם אנוכיים?

בעוד שהעולם שופט במהירות אדם כאנוכי, אם אתם יודעים איך אדם כזה מתנהג, אתם תדעו אם אתם באמת אנוכיים או לא. הנה כמה הרגלים של אדם עם אגו מנופח:
מתלונן לעתים קרובות
מתווכח ונלחם עם אחרים
מתגונן כל פעם
מתקשה להתנצל
חסר סבלנות
שיפוטי כלפי אחרים

אם יש לכם את ההרגלים האלה, אז כנראה שאתם מתקשים לשלוט על היחסים שלכם עם האגו. זכרו, עם זאת, כי כולנו עושים את הדברים האלה מעת לעת, וזה די נורמלי. אבל יצירת המודעות של התנהגות זו בתוך עצמנו והיכולת לאלף את הסימפטומים האלה הם דרושים על מנת להפוך לאנשים טובים יותר עם עצמנו, ועם אחרים.

טיפים כדי להפחית את האגו

עכשיו, אחרי שהבנו שהאגו הוא חלק מהותי מהישות שלנו, אבל צריך לשמור אותו תחת השגחה, בואו נראה איך אנחנו יכולים לעשות את זה.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

1. תמיד צודק לעומת תמיד שמח

רוב מערכות היחסים נהרסות כאשר אדם אחד או אחר מרגיש את הצורך להיות צודק תמיד. כמו שמישהו אמר פעם: "אתה יכול להיות מאושר או שאתה יכול להיות צודק". זה נכון במיוחד ביחסים קרובים. הצורך לנצח תמיד בוויכוח או במחלוקת יכול לעלות לכם באושר שלכם, בשלוות הנפש שלכם, ובסופו של דבר, במערכת היחסים שלכם. עליכם להתגבר על טבע אנוכי זה בתוככם ולתרגל לוותר. זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על כל טיעון או וויכוח. זה על לדעת לזהות סימני סכנה כאשר אתם או השותף שלכם עלולים להיפגע בגלל ויכוח מתמשך ולהחליט לוותר על המאבק.

2. סובלנות ושביעות רצון

אדם עם אגו מנופח נעלב בקלות. כדי להביס את האגו שלכם, תצטרכו במודע לתרגל את אמנות הסובלנות. יהיה עליכם ללמד את עצמכם כי אנשים שונים ויש להם פרספקטיבות משתנות, טעמים, וההעדפות וכי אף אחד מאלה לא צריכים להעליב אתכם או את הערך העצמי שלכם. גישה כזו תבוא רק מתוך ידיעת העצמי האמיתי שלכם וערכם. זה המקום שבו שביעות הרצון משחקת את החלק שלה. כאשר אתם לומדים להיות מרוצים ממה שיש לכם, כאשר אתם מבינים שיש לכם את כל מה שאתם צריכים, וכל השאר הוא מיותר, אתם לומדים את המיומנות של שביעות רצון. שביעות רצון משאירה אתכם עם תחושה של רוגע – כלי שימושי מאוד כדי להילחם בבעיית האגו.

3. להתגבר על הצורך להיות טוב יותר

אדם אנוכי מניח, נכון או לא נכון, שהוא טוב יותר מכל אדם אחר. גישה כזו יוצרת שינוי בהתנהגות שעשוי שלא להיות מקובל על הקבוצה או האנשים שאיתם אתם מקיימים אינטראקציה. במצבים כאלה יש להתגבר על רגשות העליונות ועל הצורך להיות צודקים כל הזמן. במוקדם אתם תבינו שאתם לא צריכים להיות טובים יותר או עדיפים על כולם, כי ייתכן שיש אחרים שהם חכמים, יפים יותר, חזקים, או מהירים יותר מכם, ושום מחשבה לא תשנה את העובדה הזאת. ברגע שאתם מבינים את התובנה הזאת, אתם יכולים להמיר את הרגשות שלכם כדי לשפר את עצמכם ולא להתחרות עם אחרים.

4. תרגול מדיטציה

אחד הצעדים הראשונים לעזור לאדם להפחית את האגו הוא על ידי תרגול מדיטציה. מדיטציה לוקחת אתכם אל תוך עצמכם. זה יכול לעזור לכם להיות מודעים לאגו שלכם ולדרישותיו. אם פשוט תהיו מודעים לאגו שלכם, אתם תוכלו לשלוט בו. זכרו, תעשו מדיטציה כדי לשחרר את עצמכם, ולמצוא את עצמכם – לא בהכרח למצוא תשובות. ברגע שתתחילו להבין את האני הפנימי שלכם ואת הרצונות שלו, תלמדו לשלוט בו. זה, בתורו, גם יעזור לכם להבין אחרים ובכך להגיב לגירויים חיצוניים כאלה באופן חיובי יותר וביעילות.

5. סקרו את היום שלכם

דרך מובטחת נוספת להתעלות מעל האגו ולהיות מאושרים היא לסקור את אירועי היום על בסיס יומי. לא רק שזה יראה לכם מה קרה ומה עשיתם במהלך כל מצב, זה גם יעזור לגלות איך עוד הייתם יכולים לעשות מה עשיתם או לא לעשות. אין דבר יותר קל מלהתגלות על עצמכם מאשר תהליך פשוט מאוד של בדיקה עצמית. זוהי שיטה מובטחת לשליטה עצמית, שביעות רצון ואושר.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
יוסי מילר
לפני 2 חודשים

מצחיק כמה עצות צריך לאנשים חסרי אמונה באלוקים
אם אתה מאמין באלוקים אתה יודע שהכל בהשגחתו ואף אחד בעולם לא יכול לעשות לך רע
ואם רע לך תדע שזה מאלוקים וככה האגו שלך לא נפגע

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

כושר גופני, תזונה

12 המזונות הטובים ביותר עבור ריצה : מה לאכול ומתי

3 הרגלים שמקלקלים את השינה (ואיך להתגבר עליהם)

10 טיפים שיעזרו לכם לחזק את הברכיים ולשמור עליהן בריאות

5 היתרונות הבריאותיים של הלפת שצריך לדעת עליהם

באותו נושא