5 דרכים פשוטות לניהול כעס בחוכמה

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

"כל דקה שאתה כועס אתה מאבד שישים שניות של אושר." – ראלף ולדו אמרסון

אם אתם מרגישים שהכעס משתלט עליכם יותר מדי, תבדקו את טכניקות השלווה האלה שיעזרו לכם להישאר בשליטה בכל פעם שאתם מרגישים שהפתיל שלכם קצר.

הנה 5 דרכים שיעזרו לכם בניהול הכעס:

1. תרגול נשימות

על פי בית הספר לרפואה של הרווארד, נשימה רדודה גורמת להרגיש קוצר נשימה אשר יכול להפוך את ניהול הכעס לקשה יותר,

מכיוון שהוא מגביר מתח וחרדה. אם אנו נושמים עמוק מן הסרעפת הגוף והנפש מתחילים להירגע.

בכל פעם שאתם מרגישים שהתקף זעם מגיע, תקחו כמה נשימות עמוקות כל הדרך למטה לתוך הבטן, ותחזיקו אותם לשנייה או שתיים בכל פעם, ולאחר מכן תשחררו לאט דרך האף.

2. תדברו על הרגשות שלכם

לא להכות את עצמך על הרגשת כעס; זה קורה הכי טוב לנו ולא צריך להיות הסתכל על אור שלילי. עם זאת, לתת את הכעס ענן שיפוט שלך טוב יותר להגיב בצורה פוגעת בעצמך או אחרים תמיד תהיה תוצאה שלילית. אם מישהו אומר או עושה משהו שגורם לכם לכעוס, תתרחקו מהמצב. לעולם אל תתנו לאחרים לשלוט ברגשות שלכם; זכרו כי רק אתם יכולים לשלוט הרגשות שלכם.

ברגע שאתם מרגישים רגועים מספיק, תפנו לאדם שגרם לכם לכעוס ותדברו איתו בשלווה על הרגשות שלכם. אם אתם הולכים לאנשים באופן נגיש ולא פונים אליהם בעוינות, הרבה יותר סביר שהם יקשיבו לצד שלכם של הסיפור.

3. תחשבו על מה שהופך אתכם למאושרים.

דרך אחת בטוחה כדי לנטרל את הכעס היא לשים תמונה בראש שלכם של משהו שמביא לכם מיד שמחה. בכל פעם שאתם מרגישים רגש שלילי, תדמיינו את המשפחה שלכם או את החברים שם איתכם, או זכרונות שמחים.

קחו את הדמיון שלכם למסע רחוק מן האירוע אשר עורר כעס בתוככם, והחליפו אותו באופן זמני עם מחשבות וזיכרונות עליזים יותר.

4. תימנעו מלהאשים אחרים

כאשר אתם מאשימים אחרים על מה שהם עשו לא בסדר, הם מיד יסגרו וינסו להתגונן. תדבקו אל עצמכם במקום על אחרים, לדוגמה "אני כועס כי אתה עושה תוכניות בלי לכלול אותי", ולא, "אתה אף פעם לא מזמין אותי איתך." אם תאשימו אנשים ישירות, תגלו כי השיחה הופכת במהירות לקרב של אגו ולא לדיון רציונאלי ובוגר של רגשות.

5. תסתכלו על התמונה הגדולה

התרחקו לרגע מהסיטואציה ותזכרו כמה קצרים החיים האלה באמת – האם אתם רוצים לבזבז אותם על לקחת דברים יותר מדי ברצינות כאשר הדברים לא מסתדרים לכם? תזכירו לעצמכם שאנשים עושים טעויות; כולם רק מנסים לעשות הכי טוב שהם יכולים.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו