בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
איך ללכת למרחקים בלי כאבים

ללכת מרחקים ארוכים ללא כל כאב: כך נעשה את זה

ככל שאנחנו הולכים יותר כך יכול להיות שנסבול מכאבים ובהם שלפוחיות, מתיחה או פשוט עייפות של השרירים. הליכה למרחקים ארוכים מתאפיינת ב-30 קילומטרים באופן רצוף או מספר ימי הליכה של 16 קילומטר מדי יום במשך מספר ימים רצופים.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הליכה שכזו יכולה להוביל לכאבים אבל לאלו שאוהבים ללכת, מתכוונים לצאת לטיול ארוך ושרוצים לשפר את הכושר והתגובה של הגוף, יש דרך לעשות זאת. כמובן, כדי להבין מה עובד עבורנו הכי טוב אנחנו צריכים לנסות את ההצעות המצורפות ולהתחיל ללכת.

גרביים

גרביים מופיעים בראש רשימת הדברים החשובים בכל הנוגע להליכה. הם יכולים להשפיע על הכאב בהליכה למרחקים ארוכים ויאפשרו לעבור טיול ממושך ללא שלפוחיות. הגרביים יכולים להקל על כאבי השרירים בזמן ההליכה כשעליהם להיות עשויים מחומר שאינו נושם.
חשוב שנבחר בגרביים שמרחיקים את הלחות, שומרים על הרגליים חמות ושמתאימות לנו באופן מושלם מבחינת המידה. גרב נושם יפחית גם את החיכוך עם הנעליים.

טיפול בכף הרגל

גם במהלך ההליכה חשוב לטפל בכף הרגל ויש לבצע מדי פעם הפסקה במהלכה יש לייבש את הרגליים (אפשר להשתמש בטלק או חומר אחר שיעשה את העבודה) ולהחליף גרביים. מומלץ להשאיר את כפות הרגליים חשופות לפחות 10 דקות באוויר הפתוח.
בהזדמנות זו כדאי מאד לעשות את כף הרגל, למרוח חומר שיכול להגן עליה מפני שלפוחיות ובמקרה של פצע לטפל בו באופן מידי.

תוכנית אימונים

אין לצפות לכך שיום אחד פשוט נתחיל ללכת ולא נרצה לעצור. יש להתחשב בכך שלגוף כוח סיבולת וככל שאנחנו מתאמנים יותר כך הכוח שלנו עולה. אנחנו לא יכולים ללכת כבר ביום הראשון 15 קילומטרים או יותר ולצפות שלא נחווה כל תחושת כאב.
ניתן לקבל הכשרה ספציפית ולהצטרף לקבוצות הליכה כשחשוב שמי שיבצע את ההדרכה יהיה בעל רקע מתאים ויוכל לבנות עבורנו תוכנית אימונים יעילה.

מתיחות

הן לא קלות לביצוע, הן מותחות את כל הגוף ומזכירות לנו את האזורים התפוסים אך מתיחות הן ממש חובה לכל מי שרוצה להימנע מכאב לאחר ההליכה. הדבר נכון כמובן לא רק להליכות אלא גם לכל אימון פיזי אחר אבל בכל מקרה אין לדלג על שלב המתיחות.
מתיחה שומרת על השרירים גמישים, חזקים ובריאים כשאפשר לבצע תרגילי יוגה ואפשר למצוא שפע של תרגילים ברשת או לקבל הנחייה ממאמן מומחה. בכל מקרה חשוב מאד להקפיד עליהן ולא לדלג, לפני ולאחר ההליכה.

קבלת הגבולות האישיים

כל אחד מאיתנו צריך להכיר את הגבולות האישיים והיכולות שלו או שלה. חלקנו יכולים להתחיל לצאת לדרך וישר לגמוע קילומטרים וחלקנו יתעייפו לאחר קילומטר אחד בלבד. חשוב להכיר בגבולות, להבין שהליכה היא כמו כל ספורט וככל שאנחנו מתאמנים יותר כך אנחנו יכולים להגדיל את הטווח (כמובן עד לגבול מסוים).
יכול להיות שהחברים שלנו כבר הולכים למרחקים ארוכים אבל זו לא סיבה לעבור את הגבולות שלנו וכמו רוב הדברים הטובים, הכנה מראש וסבלנות משתלמים.

אימון לקראת הליכה ארוכה

הדרך להגיע ליעד של הליכה למרחקים ארוכים היא להתאמן. כדאי להשקיע באימונים מספר פעמים בשבוע ורצוי להתייעץ עם מאמן מומחה או להצטרף לקבוצת הליכה שמטרתה היא להגיע למרחקים גדולים כמו שאנחנו מתכננים.
לאחר שכבר התחלנו ללכת רצוי להמשיך בהליכות ככל שאנחנו יכולים, להגדיל את המרחקים וכל הזמן להיות קשובים לתגובה של הגוף שלנו. יש להקפיד על נעליים נוחות, לבחור בגרביים נושמים ולכל אורך הדרך להיות קשובים לגוף.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
יהודית
לפני 4 חודשים

סליחה…יש סתירה בעתבה לגבי גרב עם חומר נושם…כן/לא

שיימיס מיסטיינג
Reply to  יהודית
לפני 4 חודשים

הכוונה היא שכן חשוב גרב נושם
כמה שיותר אחוז כותנה יותר טוב

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

3 סיבות שצימוקים עוזרים לטהר מרעלים את הכבד

סיבות שכיחות הגורמות לעצירות (ואיך "לשכוח" מהעצירות)

אם אתם רוצים להגן על הכליות שלכם, אל תעשו את הדברים הבאים!

אם אתם סובלים מהתכווצויות רגליים לעתים קרובות, אלה הסיבות האפשריות לכך…

באותו נושא