5 סימנים של "הרעלת שמש" שחשוב להיות מודעים אליהם

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

הרעלת השמש היא מונח המשמש לציון רמה קיצונית של כוויות שמש. חשיפה לקרינת UV ללא הגנה יעילה יכולה לגרום להרעלת השמש. זה מאופיין בדרך כלל על ידי דלקת של העור.

כוויות שמש עלולות שלא להופיע באופן מיידי, והזמן שנלקח עבור כוויות שמש להופיע שונה מאדם לאדם.

הנה 5 סימנים לזהות הרעלת השמש.

1. זה מרגיש כמו שפעת

אם אתם מרגישים כאילו אתם מפתחים שפעת, לאחר כמה שעות בחוץ בשמש, אז זה יכול להיות הרעלת השמש. על פי הדרמטולוג ג'ון אנתוני, "כאשר העור נפגע מקרני UV, הוא משחרר חומרים כימיים שמפעילים את המערכת החיסונית ומרגישים כמו בזמן שפעת". הרעלת השמש גורמת למערכת החיסונית שלנו לפעול בשל נזקי השמש ולספק תופעות דמויות שפעת.

2. סחרחורת

לפעמים חשיפה בלתי מוגבלת לשמש, יחד עם התייבשות יכולה לעיתים לגרום סחרחורת. זהו סימן נוסף להרעלת השמש. בחילה יכולה גם להיות סימפטום נוסף שיכול ללוות סחרחורת, וזה בסך הכל סימן לרעלת השמש לפי רופאי עור. אנשים עם תסמינים כאלה בהחלט צריכים לקחת מנוחה ולשתות הרבה כדי להחזיר לגוף נוזלים.

3. חום קוצני

שיזוף יכול להיות כואב מתישהו, אבל הכאב נוטה להישכח לאחר זמן מה. אבל, אם הגוף שלכם מגיב על ידי הפקת בליטות דוקרניות בכל הגוף, אז זה יכול להיות מקרה חמור של נזקי השמש. אפילו מגע קל יכול לגרום לתחושה חמורה של כאב.

4. שלפוחיות

שלפוחיות הם אחד הסימנים הברורים ביותר של נזקי השמש או הרעלת השמש. שלפוחיות עקב חשיפה לשמש מראות נזק ניכר לעור. כאב, במקרה של שלפוחיות, נוטה להיות גבוה ומתמשך עד שהשלפוחיות מחלימות לחלוטין. כמו כן, שלפוחיות בעור אומרות שאתם בסיכון גבוה של זיהום.

5. טמפרטורת גוף גבוהה

חום הוא הסימן הראשון של המחלה. אז, אם החשיפה לשמש העלתה את הטמפרטורה שלכם, רצוי ללכת למקום מוצל וקריר ולהיפגש עם הרופא שלכם בהקדם. זוהי הדרך של הגוף שלכם להראות כי הוא צריך טיפול ומנוחה. בנוסף, אל תשכחו למרוח קרם הגנה של SPF 30 לפחות, חצי שעה לפני החשיפה לשמש.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו