5 צעדים שיעזרו לכם לבנות בית שלא תרצו לעזוב

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

הבית שלנו משקף את האישיות שלנו. הקפידו על בית נקי ומסודר ע"י שתפטרו מחפצים שלעולם לא תשתמשו. השתמשו בריהוט מינימלי ואווררו היטב את הבית. נקו אבק בתדירות שצריך. והיפטרו מחפצים ש'מושכים' אבק. הקפידו על סביבה חיובית סביבכם ע"י שימוש ריחות טובים, פעמוני רוח ותפאורה דומה .

העולם אומר שבית זה איפה שהלב נמצא. ואם זה באמת המצב, זה לא יהיה מדהים להקפיד שהוא יהיה מסודר, ונקי ? בית מסודר משפיע שגם המוח שלנו יהיה מסודר. כל החפצים שאתם מוסיפים משקפים את האישיות שלכם. זאת הסיבה לדבוק בתוכנית טובה כדי להשאיר את הבית רגוע.

להלן תכנית חמשת הצעדים שלנו כדי להתחיל. עצבו את הבית איך שאתם אוהבים ואל תשכחו להוסיף את 'המגע האישי' שלכם .

1 ארגנו את החדר שלכם

זהו הצעד הראשון, ויכול להיות שזה נראה פשוט בהתחלה. אבל, הרבה אנשים נאבקים עם עצמם כשהם לא יודעים מה להשאיר ומה לזרוק / להעביר הלאה.
זה לא אומר שזה צריך להעשות עם כאוס שלם וכל החדר שלכם על הרצפה ממתין לסדר. תעברו לדוגמא על הארונות מטבח היום ותפטרו מכל התבלינים, מצרכים, או אפי' בקבוקים ריקים שכנראה לא תשתמשו לעולם. זאת הכוונה.
תעבדו על כל חלק בבית ביום אחר ותעשו את זה ביסודיות. סדרו חפצים שאתם משתמשים בהם קבוע איפה שהם נראים בקלות. הכי חשוב, תשתחררו. חצי מהחפצים שאתם שומרים יכולים להיות חסרי תועלת לכם אבל שימושיים מאוד למישהו אחר. תפטרו מהם. אתם עושים לעצמכם טובה .

2 צמצמו הכל

אנחנו הולכים לדבר כאן במיוחד על רהיטים, אבל זה יכול להיות נכון להכל. אם יש לכם מכשירים וגאדג'אטים בבית שאתם לא משתמשים בהם יותר, תפטרו מהם.
רהיטים תופסים הרבה מקום. הם גם משקפים את הטעם שלנו. אתם יכולים לדוגמא לבחור רהיטים מעץ מלא או מעץ אורן מחודש.
בכל מצב שמרו על עיצוב מינימליסטי. בלי חסמים, ריפוד, ומוטיבים במקומות שלא צריכים אותם. ריבוי פריטים מסביב לבית יכול להיות מאוד מכריע .

3 אווררו את החדרים בתדירות

אחד מהדברים הכי נצרכים היום זה אוויר ואור שמש נקי וצלול ! אם יש לכם אפי' קיר אחד עם חלון לשמש ואוויר זה יכול לעשות את העבודה. הסירו כל דבר שמפריע לזה ואפי' שימו צמחים שונים שישגשגו שם .
אור השמש יכול לגרום לכם להיות שמחים ולרומם את רוחכם. בית מאוורר גם מונע בעיות בנשימה, שומר על בריאותכם, מסיר קרירות ופטריות מהבית ומספק לכם אוויר צלול.
ואם כבר מדברים על אוורור, זה רעיון טוב שיהיה לכם בכל חדר 'ונטה', המאווררים הקטנים האלה מוציאים החוצה אוויר עומד ומייבשים חדר רטוב מהר. מים לא נקיים יכולים להשאיר ריח רע בהחלט ! .

4 נקו את הבית לעיתים קרובות

חוץ מניקוי השטיחים וניגוב משטחים, קחו זמן לנקות ולהסיר אבק מכל מחבוא ופינה נידחת ביום אחר. תהיו מופתעים כשתראו שיש שם יותר מרק אבק שמתחבא בפינות האלו ובסדקים השונים בבית.
מחקרים מסוימים טוענים שבית נקי עוזר לא לפתח את מחלת האלצהיימר. מאחר שהפחד הכי גדול של המטופלים זה לא למצוא משהו, מקומות נקיים נותנים להם את ההרגשה שהם יכולים למצוא הכל וגם זה מגביר את הפעילות המוחית שלהם .

5 צרו מרחב חיובי סביבכם

שלא כמו הסביבה האמיתית שעוטפת אותנו, הסביבה הפרטית שלנו יכולה להיות מושפעת ממנו ועל ידנו במיידי. אתם לדוגמא לא אוהבים את הלכלוך בבית ? נקו אותו.
כדי ליצור סביבה חיובית סביבכם, תוכלו להשתמש במפלי מים קטנים ומעוצבים לבית, מחרוזות ותערובות פרחים, פעמוני רוח, וכ'ו. תוכלו גם לשקול להוסיף את הטאצ' האישי שלכם לבית ע"י שתתקינו מדף מוזיקה, מדף ספרים, או פינת קריאה בבית.
סביבה אישית טובה ומושקעת עוזרת לכם להירגע ולהיתפקס, מסירה מתיחות מחיי היום-יום, ועוזרת לאנשים להיפתח אליכם כשהם מבקרים בבית שלכם.
חוץ מזה יש אנשים שבונים בבית חדר לתחביבים שלהם, בין אם זה לצפות בסרטים, לשחק משחקים, או לבנות פרויקטים של 'עשה זאת בעצמך'. אם יש לכם תוכניות ארוכות טווח למקום שלכם, הוסיפו חדר תחביבים בבית כדי להירגע בסופי שבוע. זה מוסיף חן לבית וגם טאצ' אישי משלכם.

 

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו