7 סיבות אפשריות להזעות מטרידות בלילה

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

להתעורר בלילה חם כאשר אתם שטופי זיעה היא אחת התחושות הכי פחות נעימות. גלים אלה של חום אינטנסיבי יכולים להפריע לשינה עמוקה ולהשאיר אתכם איטיים למחרת.

להלן פירטנו כמה מן הסיבות הנפוצות ביותר של הזעות לילה. חשוב לציין, עם זאת, כי זעות הלילה שלכם עלולות להיגרם על ידי האקלים החם שאתם נמצאים בו, יותר מדי שמיכות או אפילו מזרן אשר שומר על חום הגוף שלכם. אם זה לא המקרה, אחד משבעת הגורמים האלה עשויים להסביר מדוע אתם נתקלים בהזעות לילה.

1. גיל המעבר

בעיקרו של דבר, זעות הלילה שלכם יכולה להיות מגלי חום בלילה. נשים אשר נמצאות במצב המנופאוזה (גיל המעבר) לעיתים קרובות חוות גלי חום, אשר יכולים להתרחש באמצע הלילה, ולהעיר בזיעה חמה.

2. תרופות

תרופות מסוימות עשויות לגרום לכם להתעורר שטופי זיעה. תרופות נוגדות דיכאון מסוימות, תרופות פסיכיאטריות ואף אספירין יכולות לגרום להזעות לילה. שוחחו עם הרופא לגבי התרופות אשר אתם לוקחים.

3. סרטן

אל תלחצו, אבל הזעות לילה יכולות להיות סימפטום מוקדם של סרטן כמו לימפומה. סימפטומים אחרים שבדרך כלל מלווים בהזעות לילה- הם אובדן חום לא מוסבר וירידה במשקל.

4. זיהום

זיהום כמו שחפת, מורסה, אנדוקרדיטיס (מסתמי הלב מודלק) או אוסטאומיאליטיס (דלקת בעצמות) יכולים לגרום להזעות לילה. זיהומים רציניים אחרים, כגון איידס, יכולים גם לגרום הזעות לילה.

5. חרדה

מתח וחרדה יכולים לגרום לגוף להזיע בלילה. מאיו קליניק אומר כי סימפטומים אחרים של חרדה הכוללים עצבנות ומתח גם מובילים לבעיות שינה.

6. הפרעות שינה

דום נשימה בשינה או הפרעת שינה אחרת יכולים להיות גורם לזעות הלילה שלכם. תסמינים אחרים שיכול ללוות הפרעת שינה כוללים התעוררות פתאומית תוך כדי התנשפות או חנק, עייפות בשעות היום, ולחץ דם גבוה, בין היתר.

7.היפוגליקמיה

רמות סוכר נמוכות בדם יכולות לגרום לזיעה, אנשים עם סוכרת עשויים לחוות זעות לילה עקב היפוגליקמיה בלילה.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו