הקלה על כאבי גב

8 דרכים להרגיע את השרירים ולהקל על הכאב

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

הנה 8 דרכים טבעיות כדי להקל על הכאב במוסך:

פעילות גופנית קלה

בתנאי שהכאב הקיים אינו חמור מדי, מומלץ להזיז את גופכם – ובכך להזיז את השרירים – כדי לשמור אותם פעילים. פעולה זו מפחיתה כאב שגורם דלקת ושומרת על תפקוד המפרקים.

הניידות שלך תהיה מוגבלת במהלך הזמן הזה, ככזה, מומלץ בהחלט לא לעסוק היא כל תנועה שעלולה לגרום לתגובה כאב הראשוני. רק לתת לגוף קצת זמן לנוח ולהירגע, תוך ערבוב בתנועה אור לעתים קרובות כדי לזרז את זמן ההתאוששות.

הימנעו ממזונות שגורמים לכאב

למה שאתם מכניסים לגוף שלכם יש השפעה משמעותית על מתיחות השרירים. הנה כמה מאכלים שיש להימנע מהם כדי לשמור על שרירי הגפיים משחוררים:

– אלכוהול: יכול להחריף את כל הדלקות הקיימות.

– קפאין: קפאין הוא סופג לחות וגם יכול להחמיר דלקת. מומלץ להגביל משקאות המכילים קפאין (למשל קפה) כדי לקדם שרירים בריאים.

– סוכר: גורם לדלקת וכאבים פוטנציאליים.

– שומני טראנס: מלבד היותם לא בריאים, מזונות המכילים שומנים טרנס יכולים לעורר דלקת, להחמיר את הכאב ולתרום לתופעות לוואי אחרות.

קבלו עיסוי

עיסויים נהדרים הן דרך פעולה מניעתית וטיפולית. מעסה מורשה יכול לטפל באזור הכאב, תוך הקלת המתח על האיזור.

 השתמשו בשמן קנאביס

מחקרים מדעיים מצביעים על כך שקנבינואידים מדכאים את העברת הנוירונים במסלולי הכאב, אשר מעוררים הקלה בכאב. בנוסף להוכחתם כמפחיתי כאבים לטווח ארוך, שמן הקנאביס בעל תכונות אנטי דלקתיות.

השתמשו בשמנים אתריים

לשמנים אתריים מסוימים (למשל, מנטה, חוחובה, קוקוס) יש רוחב רחב של נכסים לקידום הבריאות. שמנים אתריים מועילים במיוחד בשרירים כואבים, עוזרים בכאבי ראש ממתח, ועוזרים להקלה על כאבי גב.

השתמשו בשמן ארניקה

על פי מחקר שפורסם בספרייה הלאומית לרפואה, מטופלים של כאבי צוואר כרוניים שטופלו בעיסוי עם שמן ארניקה, הראו פחות כאב באופן משמעותי בהשוואה לטיפולים אלטרנטיביים.

מלח אפסום

כאשר רמות המגנזיום פוחתות, הכאב בשרירים עלול לגדול. ניתן להשרות עם מלח אפסום (רק את הרגליים!) על מנת להעלות את רמות המגנזיום של הגוף, ולסייע לתפקוד הבריא של השריר.

עיסוי עצמי

אם מדובר בכאב שאינו חמור מדי, ניתן לעסות את השרירים עצמאית ובעדינות למשך מספר דקות על מנת לקבל הקלה.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו