בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

8 סימנים לכך שמישהו סובל מאנורקסיה, אסור להתעלם!

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

בעוד שאנורקסיה אולי נראית כמו מחלה פיזית, הכל מתחיל במוח ולאט לאט פורץ אל את הגוף. אנורקסיה היא לא בחירה, אורח חיים, או מגמה. זוהי מחלה רצינית, שעלולה להיות מסכנת חיים הדורשת טיפול בצורה כלשהי.

למרבה הצער, סקירה של כמעט חמישים שנה של מחקר מאשר כי לאנורקסיה יש את שיעור התמותה הגבוה ביותר מכל הפרעות הנפש. יתר על כן, שיעור התמותה גבוה פי 12 משיעור התמותה מכל הסיבות האחרות למוות בקרב נשים בגילאי 15 עד 24.

למרות שיש מחקרים מתמשכים בנוגע לגורמי האנורקסיה, החוקרים מאמינים כי היא מתרחשת משילוב של גנטיקה, אירועי חיים מלחיצים, תכונות אישיות כגון הערכה עצמית נמוכה ופרפקציוניזם, דיאטה קיצונית שיכולה לגרום לשינויים בכימיה של המוח, ומצב חברתי.

8 סימנים של אנורקסיה שלעולם אסור להתעלם מהם:

1. הרזיה

זה כנראה הסימן הברור ביותר של אנורקסיה. בעוד היא מחלה נפשית, אנורקסיה מאופיינת בקלות ומוכרת על ידי ירידה במשקל מופרז והרעבה עצמית. בתודעתו של מי שסובל מאנורקסיה, הם סובלים מעודף משקל והדרך היחידה לאבד משקל עודף היא להרעיב את עצמם. הם לא רואים שום אפשרות אחרת.

אם אתה מבחין ירידה במשקל קיצוני בעצמך או מישהו שאתה מכיר, לחפש עזרה מקצועית באופן מיידי. אל תחכו, כי כל דבר שני כשזה מגיע למישהו הסובל אנורקסיה.

2. התאמנות יתר

לאנשים הסובלים מאנורקסיה כמעט תמיד יש שגרת פעילות גופנית, אבל זה הופך בקלות לאובססיה. הם מרגישים כי הם חייבים לעבוד שעות על גבי שעות בכל פעם על מנת לשרוף את כל הקלוריות שהם צרכו במשך כל היום. זהו מאבק מתמיד בין מזון, פעילות גופנית ודימוי גוף, ואצל אנשים הסובלים מאנורקסיה, הם אינם רואים סוף באופק. כל יום הוא מאבק ומשחק של מספרים.

3. דימוי גוף מעוות

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

סימן מפתח נוסף לאנורקסיה שהזכרנו בקצרה לעיל הוא דימוי גוף מעוות. אנשים עם אנורקסיה מסתכלים במראה ורואים אדם שמן, כאשר במציאות, האדם הבוהה בחזרה אליהם הוא בקושי חי. עם זאת, גם כאשר כולם רואים אדם רזה עומד לפניהם, אדם אנורקסי יראה את ההפך.

הם אף פעם לא מרגישים טוב מספיק בגוף שלהם, לא משנה לכמה רזים הם הופכים.

4. אובססיה עם קלוריות

כמובן, אין שום דבר רע בספירה של קלוריות אם עושים את זה בגבול הטעם הטוב. עם זאת, זה הופך להיות בעיה כאשר כל החיים שלכם הופכים למשחק של מספרים.

אנשים הסובלים מאנורקסיה לא יכולים לצרוך שום דבר מבלי להכניס קלוריות איפשהו, כי במוח שלהם, קלוריות הם הדבר היחיד שהם יכולים באמת לשלוט ולהגביל.

5. שכיחות כאבים בחזה

כאבים בחזה הקשורים באנורקסיה הם נפוצים למדי. על פי סקר חתך של 54 חולים, 87% מהאנשים הסובלים מאנורקסיה חווים כאבי חזה. אלה יכולים להיגרם על ידי מספר גורמים, הכוללים, אך לא רק, אי ספיקת לב, הפרעות קצב, חרדה, פעימות לב לא תקינות או סיבוכים אחרים עם מערכות הלב, הקיבה והמעיים. הסיבה השורשית של כאבים בחזה היא לעתים קרובות בשל רמות אשלגן נמוכות, מכיוון שאשלגן עוזר ללב לפעום בקצב קבוע ולשמור על רמת אלקטרוליטים מאוזנת.

6. בעיות מעמיקות

כאשר מרעיבים את הגוף ומונעים ממנו חומרים מזינים במשך תקופה ממושכת של זמן, בעיות עיכול יכולות לקרות די בקלות. נפיחות, עצירות ובעיות עיכול מרכזיות אחרות שכיחות אצל אנשים הסובלים מאנורקסיה.

7. אובדן שיער

סימן עיקרי נוסף לאנורקסיה הוא נשירת שיער משמעותית. כל חלק של הגוף דורש חומרים מזינים, כולל השיער, לכן יש נשירת שיער, כאשר הגוף אינו מקבל את התזונה הדרושה.

8. בידוד / נסיגה

זה אולי לא סימן ישיר של אנורקסיה, אבל זה בהחלט אחד מהסימנים. אנשים עם הפרעות אכילה לעתים קרובות לא אוהבים לאכול במצבים חברתיים, מכיוון שהם רוצים להימנע מכל השאלות של האחרים על הרגלי האכילה שלהם. שלא לדבר, אנשים עם אנורקסיה נוטים גם לסבול מהפרעות נפשיות אחרות כגון חרדה ודיכאון, המאופיינים בבידוד ובנסיגה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

קינמון עוזר ללחץ דם
בריאות

14 מזונות המסייעים להורדת לחץ דם

מסלק רעלים מהגוף, מפחית סיכון לסרטן, כל הסגולות הרפואיות של הסלק

מאכלים שגורמים לעייפות

12 מזונות שעלולים לגרום לנו להיות עייפים יותר

סימנים שהגוף זקוק לניקוי רעלים באופן מיידי

8 סימני אזהרה שמצביעים על כך שהגוף זקוק לניקוי רעלים באופן מיידי

באותו נושא