בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

8 סימנים מוסתרים של מתח כרוני

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הלחץ יכול לבוא ממקורות שונים רבים, והוא יכול גם להיות עניין של איך אנו תופסים את האירועים המעצבים את חיי היומיום שלנו, אבל מעבר לכך,

מתח הוא לעתים קרובות סיכון בריאותי חבוי שיכול ממש לגרום לנו להיות חולים. המערכת החיסונית שלנו נכנסת להילוך גבוה כאשר היא חשה "איום", והיא יודעת שיש איום שפולש לגוף על ידי התגובה הרגשית שלנו למה שקורה. אם אנחנו יכולים לשלוט בתגובה שלנו לאירועי מתח, אנחנו יכולים לעזור לעצמנו להיות בריאים יותר.

הגוף שלנו שולח אותות עשן ואומר לנו למצוא דרכים בריאות לנהל את הלחץ בחיים. במאמר זה, אנו נסתכל על 8 סימנים מוסתרים של מתח ואיך זה יכול לגרום לכם להיות חולים.

1. הזיכרון נהיה חלש

החוקר והמדען רוברט סאפולסקי אומר כי הלחץ גורם להידרדרות של ההיפוקמפוס, אזור של המוח אשר קריטי לזיכרון. במאמר שפורסם בכתב העת "סיאנס" (מדע), טוען סאפולסקי כי "הגורם הסיבתי הבסיסי עשוי להיות גלוקוקורטיקואידים המופרשים בכמויות גבוהות באופן חריג בתנאים מלחיצים".

כתוצאה מכך, המוח נהיה איטי יותר מהרגיל כאשר מדובר בעיבוד מידע תחת לחץ.

2. כאב ראשי
כאבי ראש הם סימן נפוץ למדי של מתח, אבל התדירות והחומרה של כאב הראש יכולים להיות סימן מוסתר כי הלחץ הופך אתכם לחולים יותר ממה שאתם חושבים. אם יש לכם כאבי ראש לעתים קרובות יותר מפעם אחת כל כמה חודשים וזה לא קשור לשתייה או אלכוהול, זה יכול להיות סימפטום ללחץ.

3. בעיות עיכול

ריפלוקס חומצי, הפרעות בקיבה, גז והמעיים הם רק חלק מן הסימנים לכך שהלחץ הופך את הגוף לךחולה. הקורטיזול שמשתחרר בגוף שלנו כתגובה לאירוע מלחיץ מועיל לנו אם אנחנו צריכים לברוח מנמר, אבל זה גם משהה את תהליך העיכול של המזון שלנו, וכך לגוף שלנו יש אנרגיה מיותרת כדי להילחם או לרוץ מן הנמר הדמיוני.

4. שינויים במשקל

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

אתה שמחים שאתם יורדים במשקל, אבל הדבר המוזר הוא שלא שיניתם את הדיאטה שלכם או הוספתם כל פעילות אירובית, אז מה קורה? הגוף שלכם מגיב ללחץ על ידי הרצת חילוף החומרים בשל תגובת "הלחם או ברח" של הקורטיזול בגוף, דבר העלול להוביל לירידה במשקל.

5. עצבנות

אתם עלולים למצוא את עצמכם טיפה נרגזים מהרגיל, בעקבות מתח שהצטבר אצלכם ויצר המון מטענים שעלולים להשפיע על המזג החם שלכם.

6. ליקויים בעור

העור יכול לחוש גירויים סביבתיים מסוימים כמו רעלים, אבל זה גם אחד האיברים הראשונים בגוף שיכול להראות לכם שאתם חווים מתח מוסתר. אדמומיות, גירוד, בליטות, הם כל הסימנים למתח. ניהול הלחץ יעזור לסימפטומים להתנקות.

7. נשירת שיער

נשירת שיער הוא עוד סימן מוסתר ללחץ. אנחנו בדרך כלל מאבדים אחוז קטן של השיער שלנו בכל פעם שאנחנו מברישים או מסרקים אותו, אבל אם אתם מבחינים בכמות גדולה יותר מהרגיל , זה כנראה בשל הלחץ.

8. חסינות מופחתת

חסינות מופחתת היא תופעה נסתרת ומפתיעה של לחץ כרוני. הגוף שלכם הוא פחות יעיל בהדיפת חיידקים ווירוסים כי הוא כבר נלחם בקרב פנימי.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

אבוקדו לעור בריא
תזונה

12 המזונות הטובים ביותר לעור בריא

7 דברים שאתם כבר לא צריכים לפחד מהם

אלו המזונות שמגנים מפני התקף לב

בריאות הנפש והזדקנות: כיצד מחלות נפש משפיעות על השעון הביולוגי

באותו נושא