בריא לדעת
Search
Close this search box.
דרכים אלטרנטיביות לדיכאון

דיכאון: אלה הטיפולים האלטרנטיביים שיכולים לעזור

טיפול אלטרנטיבי יכול להתבסס על תוספי תזונה, מדיטציה, אימון גופני, עיסוי ונוספים. עבור רבים שסובלים מדיכאון הגישה האלטרנטיבית יכולה להיות המתאימה ביותר. אמצעים שונים יכולים לסייע לנהל את המצב הרגשי ולעזור בעיקר בצורות הקלות של הדיכאון.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

תוספי צמחים

ישנם תוספי צמחים אשר יכולים להיות יעילים בהתמודדות עם דיכאון. לאורך שנים רבות הצמחים שימשו לטיפול בבעיות שונות כאשר היום אנחנו יכולים ללמוד מהרפואה הטבעית ולשלב את הצמחים כחלק מפרוטוקול התמודדות עם דיכאון. לרוב, שיטה זו תוכל לסייע למתמודדים עם דיכאון קל עד בינוני ובכל מקרה של החמרה חשוב להתייעץ עם גורמים מוסמכים.

אַקוּפּוּנקטוּרָה

טיפול דיקור סיני יוצא מנקודת ההנחה שכל נקודות הגוף קשורות אלו באלו וכי איזון של הגוף משפיע לא רק על המצב הפיזי אלא גם הנפשי. הטיפול מתחיל באבחון כללי של המצב הגופני והנפשי כשהדבר יכול להתבצע במדדים פיזיים ובשיחה. לאחר מכן יקבע המטפל כיצד לגשת לטיפול ויניח מחטים דקיקות בנקודות שונות בגוף כדי ליצור את השינוי. לרוב יידרשו מספר טיפולים על מנת להרגיש שינוי משמעותי בגוף או בנפש.

תוספי תזונה

התזונה שלנו משפיעה על אספקטים שונים כולל הגוף והנפש. שינויים תזונתיים אשר יכולים לכלול הוצאת מזונות אשר אינם מטיבים עם הגוף והעשרה בתוספים, יכולים להשפיע משמעותית על הדיכאון. ישנו קשר בין מחסור בוויטמינים מסוימים לבין מצב נפשי ירוד ובחסרים רצוי לבצע השלמה באמצעות תוספי תזונה מתאימים.

מדיטציה ויוגה

מדיטציה היא דרך לשנות את מצב התודעה והיא יכולה לסייע בכל הקשור להרגעת החשיבה ולהפחתת הדיכאון. יוגה היא מדיטציה חלקית כשבמהלכה מבצעים תנועות המובילות לתנוחות גוף שונות בשילוב הקפדה על טכניקות נשימה. גם היא עוזרת לנו להירגע כאשר כדאי לדעת שישנן שיטות יוגה שונות וכדאי למצוא את האחת שמתאימה למצב הפיזי והנפשי ולהעדיף ביצוע עם גורם מנחה, בשיעור פרטי, בקבוצה ואפילו בפארק.

טיפול עיסוי

רוב טיפולי המגע מבוססים על הרעיון שישנו קשר בין הגוף והנפש וכאשר מטפלים במרכיב אחד ישנה השפעה על המרכיב השני. הבריאות הפיזית והרווחה הנפשית קשורות קשר הדוק וישנם מצבים פיזיים וכאבים שיכולים להשפיע על הדיכאון. טיפול בעיסוי מתבצע מתוך ההנחה שכשהגוף שלנו רגוע גם המוח שלנו יכול להיות רגוע יותר ומכאן שהדיכאון פוחת.

אימון גופני

צורות שונות של פעילות גופנית יכולות להפחית מתח, להרגיע ולהפחית סימפטומים של דיכאון. פעילות גופנית יכולה להעלות את רמות האנרגיה, להוביל לאיזון ולגמישות. זוהי דרך יעילה וקלה יחסית לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית. מבחינת תחום האימון כמעט כל פעילות גופנית יכולה לסייע ולכן יש לבחור בזו שמתאימה לרמה הגופנית, שמתבצעת בסביבה שקל להתמיד בה ושמאתגרת ברמה מסוימת.

דמיון מודרך

זוהי טכניקת הרפיה שחלק מאנשי המקצוע משתמשים בה בתחום הביופידבק. במהלך התרגול יש לחשוב על דימויים שונים חיוביים כשאלו יכולים להיות גלי אוקיינוס, תנועה עדינה, טיול בהרים וכל דבר ובתנאי שהוא מתקשר עם חוויה טובה. תמונות של שליטה ואפילו ריפוי מחלה משמשים בשיטות טיפול שונות כשרבים מאלו שמאמצים את הדמיון המודרך אומרים שהוא מקל על מצבם.

תרפיה במוזיקה

מוזיקה יכולה להיות אמצעי הרגעה ורבים מהאנשים שחווים מצבים נפשיים כמו מתח, חרדה ודיכאון, מעידים שהמוזיקה יכולה להקל עליהם. כבר במהלך מלחמת העולם השנייה נראה כי המוזיקה השפיעה לטובה על חיילים פצועים. התגובות החיוביות הובילו להבנה כי המוזיקה יכולה להיות חלק מהפרוטוקול הטיפולי. טיפול במוזיקה יכול להיות שימושי ויעיל ומתאים לכל הגילאים.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

3 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
רבקה
לפני 27 ימים

ומה עם רפלקסולוגיה???

סוזי פקר
לפני 26 ימים

מהמם.
רציתי לבקש אם אפשר מאחר וניסיתי לרשום את אחותי, נרשמתי שוב. להוריד אותי בדבל רישום.
תודה.

אניוטשר אלישבע
לפני 26 ימים

אני מנגנת כבר 20 שנה, בחלילית סופרן ואלט.
וזה באמת משפיע על הדיכאון.

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

16 מזונות שמנקים את העורקים ומגנים מפני התקפי לב

דרכים לרדת במשקל לעצלנים

7 דרכים לרדת במשקל כשמתעצלים מדי

מאכלים שטובים לדלקת פרקים

אלה המאכלים שעוזרים להקל על כאבי מפרקים באופן טבעי

10 סימני חרדה שדורשים עזרה פסיכיאטרית

באותו נושא