מוצרים יומיומיים לא בריאים

5 מוצרים שהשימוש בהם על בסיס יומי עלול להזיק ומומלץ להימנע מהם

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בוואטסאפ vip
וואטסאפ vip

העולם שבו אנחנו חיים הוא ממוסחר כשכל הזמן אומרים לנו מה לקנות, והמוצרים הללו נמכרים לנו כאילו חיינו תלויים בהם, וללא קשר לתועלת שיש להם בחיינו. הרעיון שעומד מאחורי זה לא נועד לשפר את חיינו, אלא למקסם רווחים כלומר, החברות הללו רוצות להרוויח על גב איכות המוצרים שלהן. קיימים מוצרים רבים שאנו משתמשים בהם כיום במשקי הבית שלנו שאינם עומדים בתקני האיכות. תקן איכות של מוצרים לא צריך להיות תלוי רק בעמידותם, אלא גם בסכנות הבריאותיות המרחפות על מי שמשתמש בהם. בין אם תאמינו או לא, מוצרים רבים שאנו משתמשים בהם, נכשלים כישלון חרוץ בתפקיד הזה. הבתים שלנו עמוסים בדברים שפוגעים בנו. אבל בגלל חוסר מידע, אנחנו ממשיכים לקנות ולהשתמש אותם. חלק מהדברים הללו מופיעים להלן.

1. ממתיקים מלאכותיים

ממתיקים מלאכותיים מזיקים מאוד לבריאותנו. חברות משקיעות הרבה מאד כדי ליצור שיווק חיובי ולשכנע אותנו שהם טובים לנו. אבל זה עדיין לא משנה את העובדה. ממתיקים מלאכותיים מכילים רכיבים כגון אספרטיים או סוכרלוז (ספלנדה). הרכיבים הללו אמורים לספק מתיקות ללא תוספת קלוריות, אך הטבליות הללו גורמות לגופנו לפתח חוסר רגישות לאינסולין, מה שמגביר את הסיכון לסבול מסוכרת סוג 2 ומעוד כמה דברים. מלבד הסוכרת, ממתיקים מלאכותיים מגבירים גם את הסיכון לסבול ממצבים נוספים, כגון השמנת יתר, אלצהיימר וכו'.

2. בקבוקי פלסטיק ומיכלים

הפלסטיק הוא אחת מההמצאות המזיקות ביותר של האנושות. אין ספק שהוא מגביר את הנוחות שלנו אבל זה גם גובה מחיר. הפלסטיק מכיל כימיקלים מזיקים כגון פתלטים, ביספנול-A (BPA) וביספנול-S (BPS). , שעלולים להמיט הרס על המערכת האנדוקרינית. הכימיקלים הללו עלולים לגרום לבעיות בבריאות הפוריות, ליתר לחץ דם, היפראקטיביות, לגרום לירידה במנת המשכל  אצל ילדים, לסרטן השד, הערמונית ובלוטת התריס. אפילו המיכלים ה-" BPA-Free " (ללא BPA – ש.כ.) רעים לבריאותנו בגלל סינון/שטיפת הכימיקלים שלהם. לכן, מומלץ לעבור לבקבוקי זכוכית כדי לשמור על בריאותכם ובריאות בני משפחתכם מפני הפלסטיק.

3. סבונים אנטי-בקטריאליים

ניקוי מתמיד של הסביבה שלנו עם סבונים אנטי-בקטריאליים בגלל הפובייה מחיידקים, עלול לגרום יותר לנזק מאשר הדאגה למצב התברואתי. אותם מוצרים אנטי-בקטריאליים מכילים כימיקל הנקרא טריקלוזן. הטריקלוזן הוא כימיקל שעלול להזיק והוא משוייך לכמה מחלות ומצבים רפואיים. נמצא שהוא משבש את פעילות ההורמונים  אצל נשים בהריון. כמו כן, הוא מיוחס לכמה מצבים נוספים כגון אלרגיות, תפקוד לקוי של בלוטת התריס, עלייה במשקל וכו'. לכן, חשוב לפתח את החסינות שלנו כדי להילחם בזיהומים, במקום לחטא ללא הרף את הסביבה שלנו.

4.  מוצרי בריאות

המוצרים לטיפוח העור מקבלים גישה ישירה לגוף דרך עורנו, ומכאן לכל מרכיב שנמצא במוצרי טיפוח העור יש את היכולת לחולל שינוי בגוף. נשים משתמשות במספר רב של מוצרים לטיפוח העור, וההרגל הזה עלול להעמיס על הגוף כמות גדולה של מתכות כבדות, מאחר ורוב מוצרי היופי מכילים אותם, מה שעלול לגבות את המחיר מגופנו. לכן, מומלץ לצמצם את השימוש בכימיקלים. אפשר להשתמש בשמן קוקוס במקום במוצרים יקרים לטיפוח השיער, כי הדבר הכי חשוב הוא לשים את הבריאות שלנו לפני הכל.

5. גאדג'טים

קרינה אלקטרומגנטית שנפלטת מגאדג'טים אלקטרוניים מזיקה למערכת הפנימית של הגוף ולמוח. חוקרים מגלים כל הזמן קשרים בגין השימוש בגאדג'טים עם בעיות בריאות מתמשכות. על פי מחקר שפורסם על ידי ארגון הבריאות העולמי בשנת 2011, גלים אלקטרומגנטיים מטלפונים עלולים להיות מסרטנים (Class 2B)  לבני אדם. לפיכך, מומלץ להפחית למינימום את השימוש בטלפונים למען בריאות נפשית ופיזית טובה יותר.

אמנם אי אפשר להיפרד מכל הדברים המזיקים בבת אחת. אבל, אנחנו יכולים להשתמש בידע שלנו כדי להעצים את עצמנו ולהיות ביתרון, ולהקפיד לשמור על שימוש מינימלי למען מחר בריא יותר.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

7 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
לילי פרסול בת 86
לפני 1 חודש

חשובה אבל אין מספיק פרטים כדי להזהר משימוש איזה מתכות מה לחפש בתווית וכו׳

שמי
לפני 1 חודש

מידע חשוב תודה

אבי בקשי
לפני 1 חודש

תודה על המידע החשוב והמועיל

עליזה
לפני 1 חודש

אם הייתם נותנים דוגמא של המוצרים היה אפשר אולי לישם.

אנצי!
לפני 1 חודש

רצוי להימנע מלהשתמש בכלים מפלסטיק שיש חשד שהושארו בשמש.השילוב של פלסטיק ושמש גורם ליצירת רעלן שיכול להגיע לאוכל ומשם אלינו!!!!

אנצי!
לפני 1 חודש

הבעיה עם בריאות שיש יותר מדי גורמים שיכולים לעשות בעיות רפואיות ואי אפשר לשים לב לכולם!!!!
גנטיקה,ריסוס,סטרס,עישון פסיבי,זיהום אוויר,אוכל מעושן,אוכל מטוגן,שומן רווי,שומן טרנס,חוסר התעמלות,חומרי ניקוי,לא לקרוא ספרים וכו'!!!!

רחלי
לפני 26 ימים

איך אפשר לא להשתמש במוצרים שבתוך פלסטיק. הרי כמעט כל דבר נימצא בפלסטיק .אם זה דברי קוסמטיקה או מוצרי מזון..

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו