בריא לדעת
Search
Close this search box.
ביטויים שמסייעים בתקופות של תחושת דיכאון

12 ביטויים שמסייעים בתקופות של תחושת דיכאון

לפני שהיו תרופות נוגדות דיכאון אנשים הסתמכו על שיטות שונות שעזרו להן להקל על התחושות הקשות. אחת מהשיטות היא חזרה על ביטויים אשר מיועדים לסייע לחזק את הנפש מבפנים. אותם ביטויים משמשים כריפוי רוחני ופסיכולוגי וכאן צירפנו 12 מתוכם.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אני חזק

תפיסה שגויה אומרת כי רק אנשים חלשים ונזקקים סובלים מדיכאון אך אין זה כך. להפך, היכולת לבקש עזרה מצביעה על חוזקה ולכן חזרה על ביטוי שאומר ״אני חזק״ (או חזקה) היא סימן לכוח ומאפשרת לשנות את המצב לטובה.

אני אשתפר

דיכאון קשור באופן ישיר לחוסר תקווה וחזרה על המילים ״אני אשתפר״ יכולה לקדם מחשבות חיוביות גם כשמצב הרוח נסער. המציאות מראה כי בסופו של דבר המצב משתפר וכי העננים השחורים לא יהיו תלויים מעלינו לנצח.

אני עדיין נושם

מומלץ להתרכז בנשימות תוך כדי ציון המילים ״אני עדיין נושם״ כשביטוי זה עוזר לנפש להתאחד עם הגוף ומוביל לרגיעה.

עזוב את זה

במיוחד במצב אובססיבי של חרדה מדברים שקרו או שאולי יקרו שלושת המילים הללו מחזקות, מעוררות ויכולות לשפר את הדיכאון.

אל תפחד

חזרה על ביטוי זה יעילה בעיקר בקרב אנשים שחווים דיכאון בשל חרדה או פחד מהלא נודע. ביטוי זה נמצא בשימוש במקומות שונים כשהוא אינו מתעלם מהפחד אלא נותן לנו שליטה עליו.

אין סכנה

דיכאון יכול לעורר מחשבות ורגשות שעלולים ליצור תחושת סכנה אמיתי. אמירת המילים ״אין סכנה״ מסייעת להרגיע את המחשבות, לפקוח את העיניים לכך שהסכנה ברובה במחשבות בלבד ולהתמודד טוב יותר עם החששות. ביטוי זה הולך יד ביד עם הביטוי ״אל תפחד״.

יש לי שלווה פנימית

זוהי מנטרה הנאמרת על ידי נזירים טיבטים שנשמעת ״אום שאנטי אום״. היא מזמינה שלווה פנימית לנפש ולגוף ויכולה להקל על דיכאון ועל התסמינים הגופניים שלו.

המחשבות, המילים והמעשים שלי תורמים לאושר ולחופש שלי

זהו ביטוי ארוך אמנם אך הוא מעודד חיוביות, חמלה ואמפתיות. הוא מפציר בנו לחיות בהרמוניה עם כל מה שסביבנו כולל אנשים והטבע. שורשי הביטוי ביוגה ג'יוומוקטי, המראה את הדרך להארה.

יום אחד הכאב יהיה הגיוני

אנשים שחווים עצב או כאב ירגישו יום אחד עומק וצמיחה ולמרות שזה נראה שכרגע החיים נראים מלאי צרות בטוח שיום אחד נראה את המטרה שלהם. יום אחד ימצא הכוח, החוסן וההתגברות כשביטוי זה עוזר לכך.

כתבות שבריא לדעת
גורמים לעליה במשקל

6 גורמים סביבתיים שגורמים לעלייה במשקל

איך להרגע מהכעסקים

הכעס שולט בך? 9 אסטרטגיות שיעזרו לך להשתחרר

אני צריך להיות אדיב לסבל של עצמי

בספרה של קריסטין נף "חמלה עצמית" הייתה מנטרה דומה לטיפול ברגשות שליליים. לדבריה זה חיוני להכיר בכאב וסבל של עצמנו וזאת כדי לגלות חמלה עצמית וגם לאחרים. ביטוי זה עוזר לראות מה חיוני בחיים והוא מפעיל את הדחף להתגבר על הקושי.

צעד אחד בכל פעם

דיכאון עלול לגבור כאשר אנחנו מרגישים אובדן שליטה. התוצאה היא עלייה בלחץ וביטוי זה עוזר לנו לזכור כי אנחנו ננצח את הדיכאון, לאט ובביטחון. כשהחיים מושכים אותנו למטרה הבחירה הטובה ביותר יכולה להיות לקחת רגע ולהבין ששום דבר לא יעצור אותנו.

אמון בתהליך

מכשולים הם חלק מהחיים ודיכאון יכול להוביל לשאלות כמו למה דווקא אנחנו חווים אותו או יותר מכך, למה זה קורה לנו כל הזמן. הביטוי ״אמון בתהליך״ עוזר לנו לראות את הדרך הנכונה בבירור בזמנים בעייתיים וכשאנחנו סומכים על התהליך אנחנו מבינים שאנחנו בדרך לצאת מהדיכאון.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

כיצד להקל על זיהום בסינוסים ולטפל באף סתום ב-15 שניות

8 סימנים שחסר לכם ויטמין D בגוף

5 טיפים כדי לשמור על הכליות בריאות ולשפר את תפקודן

צפיפות קלוריות – איך לאכול יותר אבל לשקול פחות

באותו נושא