בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זה מה שקורה לגוף שלנו כשאנחנו מתמתחים בבוקר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הקדשת זמן למתיחות הגוף מדי בוקר יכולה לעזור לנו בשיפור הגמישות ולהתחלת יום נמרץ. בנוסף ליתרונות הללו ישנם יתרונות למתיחות לכל אורך היום כולל לפני ואחרי אימון כושר. אין זה משנה מתי אנחנו מבצעים את המתיחות, הנה מה שנוכל להרוויח מכך.

שיפור הגמישות

מתיחות מאריכות את השרירים ובכך הן פשוט מגבירות את הגמישות. באופן מפתיע, כל מה שאנחנו צריכים הוא חצי דקה או יותר של מתיחה בכל תרגיל. אנחנו יכולים לעשות זאת דבר ראשון על הבוקר, לפני שאנחנו הולכים לישון ובהפסקות יזומות לאורך היום.

שיפור טווח התנועה

כשאנחנו נשארים סטטיים לאורך זמן הדבר יכול להוביל להתקשות המפרקים ולנוקשות של השרירים ומכאן לחוסר גמישות. התוצאה של חוסר התנועה היא התקצרות של השרירים ושבריריות אשר עשויה להוביל למתיחת שריר ולשברים. מתיחות יזומות באופן תכוף יכולות לסייע לנו לשחרור המתח מהשריר ולשפר את טווח התנועה.

שיפור ביצועים אתלטיים

כל מאמן יודע כי מתיחות חשובות לאימונים שלנו. חשוב לבצע לפני ולאחר אימון ורצוי מאד להשקיע לפחות יום אחד לצורך מתיחות עמוקות. גמישות והגדלת טווח התנועה אשר מושגים תודות למתיחות יכולים לשפר את הביצועים הספורטיביים ואין זה משנה באיזה אימון מדובר.

הגברת זרימת הדם בגוף

מתיחות קבועות מגבירות את זרימת הדם בגוף ואת אספקת החומרים התזונתיים לשרירים. כתוצאה מכך עולות רמות החמצן בגוף, אנחנו מרגישים יותר רעננים ואנרגטיים. זרימת דם טובה יכולה להפחית את זמן ההתאוששות לאחר האימון ולהקל על כאבי שרירים.

תמיכה ביציבה

שרירים נוקשים ותפוסים עלולים לפגוע ביציבה וזאת בשל טווח תנועה מוגבל וחוסר גמישות. רפיון יכול להוביל לעומס נוסף על השרירים ולהוביל להתקצרות והיחלשות שלהם. מצב זה עלול להוביל ״למעגל קסמים״ שקשה לצאת ממנו ואפשר לפתור זאת באמצעות מתיחות.

הקלה על כאבי גב

תרגילי מתיחה יכולים להוביל ליישור עמוד השדרה ומכאן את היציבה ולהפחית כאבי גב. אחת מתלונות הכאבים הנפוצות ביותר היא כאבי גב. אורח החיים הסטטי, ישיבה מרובה וחוסר בתנועה יכולים כולם להוביל לנוקשות של השרירים ולכאב. מתיחות קבועות מדי יום, מספר פעמים ביום, יכולות להפחית סכנת פציעות ולשפר משמעותית את התמיכה בגב ומכאן להפחית כאבים.

שחרור מתחים

הקדשת זמן למתיחות בכל יום ואפילו מעט זמן יכולה להפחית את רמות הסטרס שלנו. הגוף צובר לאורך היום את כל הלחץ שעובר עלינו ומתיחות מזכירות לנו להאט, להתמקד בנשימה ובכך הן עוזרות (גם) להרגעת הנפש. גם אם אנחנו לוקחים דקות ספורות למתיחות אנחנו יכולים ליצור רווחה כללית ולהעלות את האנרגיה החיובית.

שלוש טכניקות למתיחות

ישנם סוגים רבים של תרגילי מתיחות אך אפשר לחלק את כל אלה לשלוש טכניקות נפוצות:

  • מתיחות סטטיות – מובילות להארכת השרירים כשכל תנועה צריכה להימשך בין עשר לשלושים שניות. מתיחות אלו עוזרות להאריך את השרירים על ידי מתיחת סיבי השריר והקלה על המתח. רצוי לשלב ביום יום ולפני אימונים.
  • מתיחות דינמיות – כרוכות בתנועה רבה יותר וטובות לחימום לפני אימון. המתיחות מגבירות את זרימת הדם בגוף, משפרות את טווח התנועה ומסייעות להשגת תוצאות אימון טובות יותר. כל תנועה תימשך מספר שניות כשיש לבצע שש עד שמונה חזרות מכל תרגיל.
  • מתיחות בליסטיות – כוללות תרגילים המחייבים את הארכת המפרקים והשרירים כשהתוצאה היא הגדלת טווח התנועה. התרגילים מתאימים לאתלטיים אך לא רק כשכדאי לבצע את התרגילים באופן מבוקר כדי למנוע מתיחת יתר ופציעה.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
חנה.ק.
לפני 6 חודשים

חבל שלא צרפתם תמונות

אתי בסון
לפני 6 חודשים

הייתי רוצה לקבל סזןטון מדגים של כמה תרגילי מתיחות פרקטיים ליום יום .ולהקלה בכאבי גב שסובלת .מעוננינת מאוד לראות ולתרגל..

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

6 היתרונות הבריאותיים החשובים של האגס

10 הטכניקות המפחיתות את המתח ומגבירות את האושר

היתרונות של האננס

10 יתרונות בריאותיים לאננס, מס' 4 ישכנע אתכם לאכול אחד כבר עכשיו!

9 דרכים טבעיות להיפטר ממיגרנות ללא משככי כאבים

באותו נושא