בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
הליכה בחוץ לאומת בפנים

ריצה בחוץ VS ריצה בפנים: מה שורף יותר קלוריות?

ריצה יכולה להיות דרך מצוינת להיכנס לכושר, לשחרר מתחים ולהרגיש טוב עם עצמנו. חלקנו שמחים לצאת החוצה לרוץ וחלקנו לא רוצים לוותר על ההליכון. שתי הדרכים מצוינות להעלאת מצב הרוח, לפיתוח שרירי לב, לשיפור הכושר, אך נקודה שמעניין לבחון היא איזו מהדרכים תעזור לנו להיפרד מיותר קלוריות. התשובה בכתבה.
הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הגורמים שמובילים לשריפת קלוריות גבוהה בריצה בחוץ

מעבר לכך שברור כי ריצה שורפת קלוריות, שינויים בשטח והרוח יכולים להגביר את האנרגיה שאנחנו משקיעים. מחקרים מצביעים על כך שריצה בחוץ יכולה להוביל לעלייה בשריפת הקלוריות כשההבדל יכול לנוע בין 5% ל-7%. ישנן שתי סיבות לכך שריצה בחוץ שורפת יותר קלוריות.

שטח לא אחיד. ריצה בחוץ יכולה להיות על מדרכה, במסלול בפארק ואפילו בשטח, מאתגרת את הגוף מבחינת השטח. ישנן בליטות, שיפורים, סיבובים וכל אלה יוצרים מצב של שריפה גבוהה יותר של קלוריות.

התנגדות הרוח. ריצה בחוץ אומרת שאנחנו חשופים להתנגדות של רוח טבעית. התנגדות גבוהה מובילה לכך שהשרירים עובדים חזק יותר ולכן שריפת הקלוריות גם היא גבוהה יותר.

לצד זאת יש לזכור כי ריצה בחוץ לא תהיה ברמה המקסימלית כיוון שאין לנו תחושה של המהירות בה אנחנו רצים. המהירות יכולה גם כן להשפיע על מספר הקלוריות שאנחנו שורפים ולכן יש להתחשב גם בכך.

החסרונות של ריצה בחוץ

ריצה בחוץ עלולה לעתים להוביל לפגיעה בריאותית. היא אמנם מובילה לשריפה גבוהה יותר של קלוריות אך אחד החסרונות שלה הוא שלא תמיד אנחנו יכולים לרוץ. אנחנו זקוקים לתנאי מזג אוויר מתאימים כדי לצאת החוצה. נקודה נוספת היא שריצה בחוץ עלולה להגדיל את הסיכון לפציעות כולל סיכון לשברי מאמץ ונקעים.

בכל הנוגע למזג האוויר, ריצה בחורף יכולה להוביל אצל חלק לבעיות נשימה וזאת בשל שאיפת האוויר הקר. הריצה יכולה להוביל להתכווצויות שרירים וכאבים בגוף לאורך היום, שלא בזמן הריצה. בחודשי הקיץ החמים ריצה בחוץ יכולה להגדיל את הסיכון להתייבשות, עייפות ומכת חום.

יש להתייחס לחסכונות הללו ולהבין כי לעתים למרות שריפת הקלוריות הגבוהה יותר עבור חלקנו דווקא ריצה על הליכון יכולה להיות טובה יותר. נכון ששריפת הקלוריות חשובה אך היא לא המרכיב היחיד שחשוב בריצה ובכלל בכניסה ושמירה על כושר.

להפיק את המקסימום מריצה על ההליכון

ריצה על הליכון יכולה להיות מעולה כאשר אנחנו ריצה בשיפור ואימונים אינטרוולים יכולים להגביר את שריפת הקלוריות. ניתן לרוץ על ההליכון בכל מזג אוויר ובכל שעה ובזכות כך לשמור על שגרת האימונים שלנו לאורך זמן. שני מרכיבים בריצה יכולים לעזור לנו גם לשרוף יותר קלוריות.

ריצה בשיפוע. מחקר שפורסם ב-Journal of Sports Sciences  מצא כי בחירת שיפוע יכולה להוביל לעלייה בשריפת הקלוריות כאשר אפילו 1% עוזר במשימה.

אימון אינטרוולים. ריצה בעצימות גבוהה מגדילה משמעותית את מספר הקלוריות שאנחנו שורפים גם על ההליכון. דרך טובה ליישם את הרעיון היא לבצע אימון ״טבטה״ המתבטא בעשרים שניות בכוח מתפרץ ולאחריהן עשר שניות של כוח קל. אימון שכזה יכול לפצות על התנגדות הרוח שחסרה בתוך החדר ולהוביל למיקסום התוצאות.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

כמובן, חשוב לציין כי מטרות הכושר חייבות להיות הרבה יותר מאשר ספירות קלוריות. יש להתייחס בתהליך לתזונה, להתמדה באימונים, חימום גופני לפני ואחרי ולבצע מתיחות. יש לבחור את התנאים הסביבתיים הטובים ביותר עבורנו, כשמספר הקלוריות שנשרפות יכול להיות נמוך במקצת ובלבד שהתמדנו באימונים לאורך זמן.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

כולם אמרו לכם ששמן קוקוס טוב לעור. הנה מה שלא סיפרו לכם…

שזיפים מיובשים עוזרים לעצירות

7 מזונות שיעזרו להקל על עצירות באופן טבעי

טיפים לשינה טובה בלילה

10 טיפים לשינה טובה בלילה

10 דרכים בהן חשיבה חיובית משנה את החיים שלכם

באותו נושא