6 ירקות שניתן לאכול כדי להקל על עצירות באופן טבעי

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

חשוב לשמור על דיאטה מאוזנת – אחת הכוללת כל מיני חומרים מזינים חיוניים. סיבים תזונתיים הוא אחד מהם. מומלץ למבוגר לאכול 25-30 גרם של סיבים ביום.
התוצאה הנפוצה ביותר של צריכת סיבים מופחתת היא עצירות. סיבים מסדירים את המעיים. אז, הוספת מזונות עשירים בסיבים לתזונה שלכם היא דרך אידיאלית להקל על הסימפטומים של עצירות

אם הסימפטומים שלכם אינם חמורים מדי, נסו את הירקות המדהימים האלה כדי להקל על העצירות באופן טבעי במקום להשתמש במשלשלים.

6 ירקות עבור הקלה על עצירות

1. ברוקולי

ברוקולי עשיר בחומרים נוגדי חמצון הממריצים את מערכת העיכול ובסיבים תזונתיים, מה שהופך אותו לאחת התרופות הטבעיות הטובות ביותר לעצירות. 100 גרם של ברוקולי מכילים 2.6 גרם של סיבים תזונתיים.

2. בטטה

בטטה היא עוד ירק שניתן לאכול במקרה של עצירות. היא עשירה בסיבים תזונתיים ולכן יכולה לעזור להקל ולמנוע עצירות. 100 גרם של תפוח אדמה מתוק זה מכילים כ-3 גרם של סיבים תזונתיים. אכילת תפוח אדמה רגיל אפוי גם מספק הקלה עצירות.

3. תרד

בעוד שהתרד עשיר בויטמינים ומינרלים, הוא גם נהדר עבור עצירות. תכולת הסיבים שלו מגדילה את עיקר הצואה, מה שהופך אותו לנהדר גם במקרים חמורים ביותר של עצירות. הוא מכיל גם מגנזיום, הנחוץ לתנועות המעי הרגילות. 100 גרם של תרד מכילים 2.2 גרם של סיבים תזונתיים.

4. גזר

גזר הוא לא רק טוב לעיניים שלכם, אלא גם טוב לעיכול. הסיבה לכך היא כי הוא שופע בסיבים תזונתיים ולכן מקדם את הפריסטלסיס – התנועה של רקמת השריר החלקה להניע מזון לאורך מערכת העיכול. לקבלת הקלה מרבית בעצירות, תאכלו אותם חיים ותשלבו אותם עם ירקות אחרים עשירים בסיבים כמו כרוב. 100 גרם של גזר מכילים 2.6 גרם של סיבים תזונתיים.

5. נבטי בריסל

בנבטי בריסל נמצאים בשפע סיבים תזונתיים ומים, מה שהופך אותם לתרופה טבעית מושלמת לעצירות. הם מסייעים לתנועות מעיים מהירות ונוחות. 100 גרם של נבטי בריסל מכילים 3.8 גרם של סיבים תזונתיים.

6. אפונה ירוקה

אפונה ירוקה עשירה בסיבים מסיסים, אשר מסייעים לתנועה חלקה של מזון מעוכל דרך המעיים. 100 גרם של אפונה מכילים 5.7 גרם של סיבים תזונתיים. ודאו כי אתם צורכים אפונה ירוקה בכמויות מתונות מכיוון שצריכת יתר עלולה לגרום אי נוחות בבטן ובעיות במערכת העיכול.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו