בריא לדעת
Search
Close this search box.

זאת הסיבה שבגללה לא כדאי לשבת רגל על רגל

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אם תעשו חיפוש באינטרנט עבור 'האם ישיבה עם הרגליים משוכלות דבר רע לבריאותכם?'

תקבלו מגוון גדול של תשובות סותרות. יש אומרים כי ישיבה עם רגליים  משוכלות מזיקה לבריאות היא מיתוס ומקורות אחרים עומדים על הטענה כי, כן, ישיבה ברגליים משוכלות מזיקה לבריאות . מאמר זה הולך להסביר מדוע האחרון נכון ומדוע הטענה שזה רק מיתוס עלולה להטעות. אזורי בריאות המושפעים כוללים את מערכת הלב וכלי הדם, מערכת עצבים היקפית, היציבה.

עצבים היקפיים

כתבות שבריא לדעת
איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

מחסור בברזל בגוף

מחסור בברזל ללא אנמיה, יש דבר כזה?

האם אי פעם ישב עם הרגליים שלובות במשך תקופה ארוכה וחוסר תחושה ניסיון ונימול ברגל שלך. סביר להניח שישיבה בדרך זו גורמת טראומה לעצב peroneal  שהוא סניף של עצב השת המספק תחושה, יכולת התנועה של הרגל התחתונה, כף הרגל ועל בהונות.

ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום נזק למערכת העצבים. האותות העצביים מהמוח (מערכת עצבים מרכזית) המשודרים לגוף יכולים להיות מופרים בשל מחלה במוח, טראומה לעצבים עצמם.

רוב האנשים לא יחשבו על ישיבה ממושכת עם רגליים משוכלות על מצב 'טראומטי'. עם זאת,הלחץ המתמיד ומתח על העצב הוכחו כי הם יכולים לגרום שיתוק של עצב הפרונאוס הן באופן מזדמן והן במחקר.

דבר זה מתרחש  משום שבעת שבישיבה עם הרגליים משוכלות, עצב הפרונאוס לכוד בין שתי עצמות שנלחצות יחד אחת לכיוון השניה וזה האזור השטוח ליד הראש והצוואר של השוקית. המכונים הלאומיים לבריאות אפילו הכניסו לרשימה  'שיכול רגליים באופן קבוע' כעילת תפקוד לקויה של עצב הפרונאוס המשותף.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

דיאטה

איזו פעילות גופנית היא הטובה ביותר, כדי לשרוף מקסימום קלוריות ובמינימום זמן?

8 דברים שאתם עושים ועוצרים אתכם מלהתאמן

6 דרכים להיפטר מאלרגיות לתמיד

10 דברים שקורים לגוף שלכם כשאתם מפסיקים לעשן סיגריות אלקטרוניות

באותו נושא