בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 דרכים שאנשים חזקים מתמודדים עם מתח

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

טיפול בלחץ גרוע יכול להשפיע לרעה על הרווחה שלכם, אבל החדשות הטובות הן שאתם יכולים ללמוד את 10 הדרכים שבהן אנשים חזקים נפשית מתמודדים עם מתח ולהתחיל להשתמש בטכניקות אלה עוד היום.

מתח שאינו מנוהל יכול להוביל לבעיות בריאותיות פיזיות כמו לחץ דם גבוה, מתח כרוני יכול גם לפתח דיכאון, חרדה, ושימוש בסמים. במקום להמשיך להתמודד עם מתח גרוע, בואו נסתכל על 10 דרכים שאנשים חזקים נפשית מתמודדים עם מתח:

1. מוכנות

כולנו יודעים שדברים בלתי צפויים עלולים לקרות אפילו ביום המתוכנן ביותר, אבל אנשים חזקים נפשית מוודאים את זה מראש. הולך לקרות משהו לא מתוכנן, אבל אתם יכולים להתחיל לתכנן את זה עכשיו. תגידו לעצמכם, כי למרות שאתם יודעים שמשהו מלחיץ עשוי לקרות היום, אתם מוכנים להתמודד עם זה.

2. שימוש בטכניקות מרובות

חוקרים בעיתון הרפואה העיסקית למדו תוכניות לניהול מתח במקום העבודה ומצאו שהגדרת יעדים, פתרון בעיות, זיהוי ותחקור מחשבות שליליות, הרפיה וניהול זמן, סייעו לאנשים להתמודד עם מתח ביעילות. אסטרטגיה זו של שימוש בטכניקות מרובות כדי להתמודד עם הלחץ הוא דבר שאנשים חזקים נפשית מתעסקים בו כל הזמן.

3. לקחת שליטה

אנשים חזקים מבחינה נפשית מסתכלים על מה שגורם ללחץ ומחפשים דרכים למנוע ממנו לקרות שוב. על ידי ביצוע שינויים בסביבה שלהם, הם יכולים למנוע או להפחית את הסיבות ללחץ.

4. לחזור על מנטרות חיוביות

השתמשו בדיבור עצמי חיובי ותזכירו לעצמכם איך בדיוק אתם יכולים להתמודד כאשר מצבים מלחיצים יגיעו. לדוגמה, נניח "טיפלתי במצבים כאלה בעבר ואני יודע שאני יכול להתמודד עם זה בסדר גמור."

כתבות שבריא לדעת
היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

ריח רע מהפה

10 דברים שיפתיעו אתכם שגורמים לריח רע מהפה

5. ניהול זמן

רוב הלחץ שלנו מגיע מכך שאין לנו מספיק זמן כדי לעשות מה שאנחנו רוצים לעשות. על ידי תכנון מראש עבור זמן פנוי, אנחנו יכולים לוודא שיש לנו מספיק זמן ביום עבור כל דבר.

6. תמיכה חברתית

חוקרים שחקרו כיצד אנשים מטפלים במתח מצאו כי רשת תמיכה חברתית חזקה קשורה לרווחה נפשית. כולנו זקוקים לעזרה בשלב מסוים, וזאת לא בושה לבקש אותה.

7. הם לא נמנעים

מחקר זה הראה כי תמיכה חברתית סייעה לאנשים חזקים מבחינה נפשית להתמודד עם מצבי לחץ ומצאה כי אם הם השתמשו בטכניקה של הימנעות מהדברים שהם חשבו עליהם כקשוחים, רווחתם הנפשית ירדה באופן משמעותי.

הימנעות היא רק דרך לעכב את הלחץ. בריחה מבעיה לא פותרת שום דבר.

8. התייחסו למחשבות על לחץ כזמניות

במקום להימנע או להדחיק מחשבות שליליות על מתח, תראו אותם כמו אירועים נפשיים זמניים שייעלמו בקרוב.

זוהי אסטרטגיה הנקראת "דקונטרינג" על ידי פסיכולוגים, שבה אנו מאתגרים מחשבות שליליות. אנחנו יכולים לבחור לקבל את המחשבות השליליות שלנו כעובדות, או שנוכל להכיר בכך שעשינו עסקה גדולה יותר ממה שנדרש לנו על האירוע המלחיץ, ולאפשר למחשבה הזאת להתרחק ממוחנו כמו ענן.

9. תסתכלו על התמונה הגדולה

אירוע מלחיץ אחד לא הולך לשנות את מהלך החיים שלכם. אתם עדיין אנשים מוכשרים, יצירתיים ואינטליגנטים, שפשוט הייתה להם חוויה שלילית. אנשים חזקים מבחינה נפשית יודעים כי למרות שפני השטח של האוקיינוס ​​הוא סוער, עמוק בפנים הוא רגוע.

10. הוסיפו צחוק לחייכם

הוספת כמה רגעים של צחוק ליום מלחיץ יכול להיות כל מה שצריך כדי להתמודד עם מתח. גם בעיצומו של משבר, להיות מסוגל לצחוק על עצמך איך אתה היא דרך לעבור מחשיבה שלילית לחיובית. לדוגמה אפשר לומר, "טוב, זה היה טיפשי מצדי לשכוח את הארנק שלי, אבל היי, לפחות שמתי לב לזה לפני שהגעתי לקופה עם עגלת קניות מלאה."

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

דבש עוזר לכאבי גרון
בריאות

כאב גרון? אלו התרופות הביתיות שיעבירו אותו

כיצד לחזק את המערכת החיסונית כדי למנוע מחלות

10 טיפים על איך לחיות את הרגע ולהעריך את החיים

אבוקדו עוזר להוריד במשקל

5 מאכלים מומלצים לחיזוק השרירים ולהורדת השומן בבטן

באותו נושא