10 סימנים שהסוכר בדם שלכם יוצא מכלל שליטה

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בהצטרפו לערוץ
הצטרפו לערוץ

אתם מתקשים לרדת במשקל. אתם משתוקקים לממתקים. אתם מרגישים יותר טוב אחרי שאתם אוכלים. אתם הופכים לעצבניים כשאתם מתגעגעים לארוחה. אתם מרגישים מנומנמים.

סוכר בדם או גלוקוז, הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאמא טבע אי פעם סיפקה לנו. זהו מרכיב בכימיה של הגוף המסייע לנו להרגיש חיים ומאושרים.

כאשר הגלוקוז הוא ברמה הנכונה, יש לנו מערכת חיסונית חזקה, מתח נמוך, וכן שינה טובה של לילה גם כן. אבל כאשר רמת הסוכר בדם גבוהה מדי, ואז "מתרסקת" או נופלת מהר מאוד, ההשפעות יכולות להיות הרסניות לתהליכי הגוף.

מסיבה זו, הגוף שואף לשמור על רמות הסוכר בדם בטווח צר באמצעות מאמצים מתואמים של בלוטות ההורמונים.

לאחר שאתם אוכלים ארוחה, הסוכרים בכל אחד מהמאכלים שאתם אוכלים מעלה את רמת הסוכר בדם. הגוף מגיב על ידי הפרשת אינסולין – הורמון המיוצר על ידי הלבלב. האינסולין מוריד את רמות הסוכר בדם על ידי הגדלת קצב הגלוקוז הנלקח על ידי התאים בכל הגוף.

אם אתם מעבירים יותר מדי זמן בלי לאכול, או אוכלים את המזון הלא נכון, רמת הסוכר בדם שלכם תיפול נמוך מדי. כאשר זה קורה, בלוטות יותרת הכליה שלכם ישחררו אדרנלין וקורטיזול על מנת לתקן את המצב. בשלב זה, אתם צריכים לאכול מזון לאט לאט ובהדרגה להעלות את רמות הסוכר בדם שוב.

רוב הזמן, לאכול שלוש ארוחות ביום שומר על רמת הסוכר בדם.

12 סימנים שהסוכר בדם שלכם יצא מכלל שליטה

1. אתם מתקשים לרדת במשקל.

2. אתם משתוקקים ממתקים.

3. אתם מרגישים טוב לאין שיעור אחרי שאתם אוכלים.

4. אתם הופכים לעצבניים כשאתם רוצים אוכל.

5. אתם עצובים ללא סיבה.

6. אתה מרגישים קצת מנותקים.

7. אתם מקבלים חרדה ללא שום סיבה נראית לעין.

8. אתם מתעוררים לעתים קרובות במהלך הלילה.

9. אתם מרגישים רעב כל הזמן.

10. אתם מרגישים מאוד מנומנמים אחר הצהריים.

ישנם פתרונות טבעיים שיכולים לעזור לייצב את רמת הסוכר בדם. התחילו לטפל בבעיה על ידי שינוי הדיאטה שלכם. שינוי מהיר ברמת הסוכר בדם הוא בדרך כלל תוצאה של צריכה יותר מתונה של מזונות עם תוכן גבוה של סוכרים מעודנים או פשוטים.

לאכול כדי לשלוט על הסוכר בדם

חשוב להימנע ממזונות הגורמים לעלייה מהירה ברמות הסוכר בדם. כלי שימושי אחד אומר לנו מאילו מאכלים להימנע או לאכול במתינות הוא אינדקס גליקמי (GI). זהו סולם מספרי המשמש לציון כמה מהר וכמה גבוה מזון מסוים מעלה את רמות הסוכר בדם לעומת גלוקוז. סוכרים מזוקקים, מוצרי קמח לבן ומקורות אחרים של פחמימות וסוכרים פשוטים נספגים במהירות בדם, מה שגורם לעלייה מהירה ברמת הסוכר בדם ומדגישים את רמת הסוכר בדם. לכן חשוב להימנע מ"ג'אנק פוד" ולשים לב לאינדקס הגליקמי של המזון שאתם אוכלים.

מזונות שכדאי להימנע מהם

מזונות שיש להם ציון גליקמי גבוה מאוד צריכים להיות נצרכים במתינות או בכלל להימנע. אלה כוללים סוכר מזוקק, עוגות אורז וגראנולה.

מזונות בעלי ניקוד גליקמי גבוה, אבל לא ממש גבוה צריכים להיות מינימום בשימוש. אלה כוללים לחם לבן, גזר, תירס, שעועית כליות, מאפינס סובין, תפוחי אדמה, אורז לבן, בננות, צימוקים וסלק.

מזונות שכדאי לאכול

מזונות שהאינדקס הגליקמי שלהם הוא מאוזן הם פירות מתוקים כגון ענבים, אפרסקים, אננס, תפוזים ומלונים. מזון עמילני עם ציונים גליקמיים בינוניים כולל אורז חום, פסטה, שיבולת שועל, ואפונה. תאכלו את אלה כאשר אתם צריכים אנרגיה, אבל לא להגזים.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
סוכרתי אחד
לפני 6 חודשים

תודה רבה כתבה חשובה מאוד

ריקי בן גלים
לפני 6 חודשים

מעניינת

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו