דברים שמגבירים את המצב רוח

זה לא עולה לנו: הנה 7 מגבירי מצב רוח חינמיים לחלוטין

לכולנו יש רגעים מדוכדכים ותקופות בהן הרבה יותר קשה לנו ״להרים״ את עצמנו. לפעמים זוהי תקופה שכזו ולפעמים אנחנו חווים אכזבות שמובילות אותנו לעצבנות, תחושת אומללות וחוסר עניין במה שאנחנו אמורים לעשות.
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

קודם כל חשוב לדעת כי כולנו עוברים רגעים כאלה ואם הם לא עוברים ומחמירים חשוב לפנות לגורם מקצועי. אם מדובר במצבי רוח משתנים כדאי לדעת שאנחנו יכולים לעשות משהו בנידון והכי כיף הוא שזה לא חייב לעלות לנו בכלל.

הליכה

הליכה ברחובות, שיטות בפארק ובטבע יכולים לשמח אותנו ולהוביל לעלייה במצב הרוח. האוויר הפתוח יחד עם התנועה מובילים לעידוד ייצור ״הורמונים שמחים״ שמסייעים בוויסות מצב הרוח. הליכה יכולה להיות אפילו קצרה כשהיא משפרת את זרימת הדם למוח, מעלה את המרץ, מקלה על תחושת העייפות והיא יכולה להפחית את רמות הורמוני הלחץ בגוף תודות לשחרור אנדורפינים. הליכה בשעות היום יכולה לעורר את ייצור הסרוטונין כשהאור הטבעי יכול כמובן להוביל לעוררות חיובית.

צחוק

צחוק מסייע להפיג מתחים ולשחרור האנרגיה. הוא עובד גם ברמה האישית וגם ברמה החברתית כאשר במקרה של חרדה או לחץ אפשר להוריד את המתח הנפשי באמצעות הומור. אפשר כמובן לנסות לכפות על עצמנו צחוק אמיתי אך אפשר גם לחפש אחר סרטונים מצחיקים שישפרו את מצב הרוח. סרטוני בעלי חיים יכולים לעבוד מצוין אך חלקנו נתחבר יותר לסרטוני קומדיה כאלו או אחרים. אין זה משנה

ארומתרפיה

חוש הריח שלנו יוכל לתקשר באופן ישיר עם האמיגדלה שאחראית על ויסות הרגשות. ריחות יכולים לעורר בנו זיכרונות חיוביים או נוסטלגיים ואלו יכולים להפיג מתח וחרדה. ישנו קשר בין המוח לבין חוש הריח כשהדבר יכול להסביר מדוע דברים שמריחים טוב גורמים לנו להרגיש טוב יותר. הארומתרפיה היא דרך מצוינת להעלות את מצב הרוח ואנחנו לא חייבים לחפש אחר שמנים יקרים אלא יכולים למצוא גם ריחות בסביבה שלו שעושים לנו טוב כמו סבון, שמפו וקרם.

חיבוק עצמי

כשאנחנו מרגישים שאנחנו במקום נמוך לפעמים כל מה שנחוץ לנו הוא חיבוק. עם זאת לא תמיד מתאים לנו לגשת לאחרים ולא תמיד אנחנו בחברה. לכן אנחנו יכולים גם לחבק את עצמנו וגם אם זה נשמע טפשי לרגע כדאי לדעת שחיבוק עצמי עושה עבודה מצוינת. אגב, היישום פשוט מאד כשכל שעלינו לעשות הוא לכרוך את הזרועות שלנו סביב עצמנו ולהחזיק אותן כך לרגע או שניים עד שעולה מצב הרוח.

מוּסִיקָה

מוזיקה יכולה לעשות פלאים ולגרום לנו למצב רוח טוב. כל אחד ואחת מאיתנו מתחברים למוזיקה שונה כשחלקנו מעדיפים מוזיקת פופ, אחרים רוק כבד וחלק בכלל מוזיקה קלאסית. ברגעים של דכדוך, אכזבה ומצב רוח ירוד, זה הזמן להעלות את הווליום. המוזיקה יכולה לשפר את מצב הרוח, להקל על מתח ולהפחית חרדה.

מעשים טובים

לפעמים הסיבה למצב הרוח הירוד היא תחושה ששום דבר לא עומד להשתנות. אולי אנחנו מרגישים דאגה ולחץ מכך שאנחנו לא שולטים בשום דבר. דרך מצוינת לשנות את המצב היא לעשות משהו נחמד עבור מישהו אחר. אנחנו יכולים לשאול עמית לעבודה אם הוא צריך עזרה, לפנק את חיית המחמד, לשחק עם הילדים ואפילו להשאיר ביקורת חיובית בגוגל על בעל מקצוע. המעשה הטוב בסופו של דבר ישפיע גם עלינו לטובה.

שיחה

לפעמים כל מה שנחוץ לנו היא שיחה עם מישהו שאנחנו אוהבים. אלו יכולים להיות קרובי משפחה או חברים שמוכנים להקשיב לנו בזמן שאנחנו מוציאים את התסכול. ברגע שמקשיבים לנו, מצחיקים אותנו ומעניקים לנו תמיכה, מצב הרוח שלנו עולה ועושה הבדל משמעותי בהרגשה שלנו.

 

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

2 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
רחל
לפני 1 חודש

משתמשת בהן כל הזמן ואכן הן יעילות מאד. תודה!!!

רינה
לפני 1 חודש

לא חידשה לי, העניין הוא לבצע!

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו