בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

13 היתרונות הבריאותיים בהליכה ברגליים יחפות !

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

ידוע לכל כי ההליכה היא טובה לגוף. יש לה השפעה נמוכהעל מפרקי הגוף, כך שההליכה לא פוגעת במפרקים, וההליכה לא דורשת מנוי לחדר כושר. פעילות גופנית יכולה לעזור בשריפת קלוריות, הפחתת שומן וחיזוק הלב, אבל לא מדברים הרבה על היתרונות הבריאותיים של הליכה ברגליים יחפות
לגבי הרבה אנשים, הליכה ברגליים יחפות היא מפגע בריאותי.  אם אתם לא רגילים ללכת יחפים אז התאונות "מחכות" לכם מעבר לפינה. אם אתם לא רגילים ללכת יחפים, כפות הרגליים תכאבנה לכם עד שיצמח עור קשה שיגן לכם על כף הרגל. בנוסף  יש להיזהר מחפצים חדים, יצורים עוקצניים על הקרקע. עם זאת, יש יתרונות הליכה יחפה שלא ידעתם עליהם.

1. שיפור זרימת הדם
RunBare קובע כי על ידי הליכה בלי נעליים, אתם משתמשים בשרירים נוספים  בכפות הרגליים והרגליים וזאת בכדי לעזור לאזן את הגוף ולשלוח הודעות למוח . ובאמצעות שימוש בשרירים האלו, אנו גורמים להמרצת מחזור הדם בכפות הרגליים והרגליים.

2. מפחית דלקות
בנוסף RunBare אומר כי הרדיקלים החופשיים אחראים לדלקת, שיכולים להיות מופחתים באמצעות תהליך הנקרא "הארקה".הארקה – הליכה ברגליים יחפות, במגע עם הקרקע שיש לה מטען שלילי, מאפשרת לגוף  אשר לכאורה, נושא מטען חיובי של רדיקלים חופשיים, להפטר מהמטען של הרדיקלים החופשיים

3. רפלקסולוגיה חינם
במעבדת Lallous טוענים כי הליכה על משטחים לא ישרים מפעילה גירוי במקומות שונים בכפות הרגליים, והדבר פועל כמו עיסוי אקופרסורה  בסין, למשל, יש הרבה 'שבילי רפלקסולוגיה' מלאים באבנים חלקות כדי שאנשים יוכלו ללכת עליהן יחפים.

4. מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם
מחקר שפורסם ב- Journal of Alternative and Complementary Medicine קובע כי הליכה ברגליים יחפות  מראה הפחתה בקרישה בתאי דם אדומים וצמיגות של תאי דם אדומים, שהם הגורמים העיקריים למחלות לב וכלי דם.

5. שיפור היציבה והאיזון הכללי
לדברי Medical Daily, הליכה ברגליים יחפות מכריחה את השרירים הקטנים בכפות הרגליים לעבוד,ועל ידי כך לחזק אותם. המוח לומד לשים לב לאותות שנשלחים מהרגליים, ותוך כדי כך  היציבה והאיזון משתפרים  ב The Foundation for Health in Aging  אומרים כי במחקר שנערך לאחרונה נמצא כי הליכה על מחצלות מרוצפות עזרה למבוגרים לשפר את שיווי המשקל והכח..

6. שיפור הכושר הכללי
לדברי הקרן, באותו מחקר נמצא כי קשישים שהלכו בקביעות על מחצלת מרוצפת לחץ הדם שלהם ירד, שיווי המשקל שלהם גדל והכושר הכללי שלהם היה יותר טוב לעומת קשישים שעשו הליכה רגילה.

7. מניעה מפגיעות ברגליים
נעליים עם תמיכה לקשת בכף הרגל מאפרות לשרירים הקטנים בכף הרגל, המכונים "מייצבים מקומיים" להתנוון. ובעקבות כך יכולות להגרם פציעות ברגל. פרו' פטריק אומר ב –  Medical Daily כי "ככל שאנשים ילכו יותר יחפים כמו בבית או במשרד הדבר הוא בהחלט טוב"

8. עוזר בבעיות ראיה
Olwomen. com טוען כי רפלקסולוגיה, או אקופרסורה, עשויות לסייע בתיקון בעיות ראייה. האתר ממליץ על הליכה יחפה על הדשא ועיסוי הבוהן, אשר לכאורה משפיעה על הראיה.

9. עשוי לסייע בשיפור "חסר אלקטרון"
לדברי Mercola. com, הליכה ברגליים יחפות מאפשרת לגוף לספוג אלקטרונים מיותרים מן האדמה. אלקטרונים עודפים אלו אמורים להיות מקור מצוין לנוגדי חמצון שיכולים לעזור  לגוף להיפטר מרדיקלים חופשיים.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

10. הליכה בשמש עוזרת לחדש את מלאי ויטמין D
רוב האנשים יודעים כי השמש היא מקור טבעי חשוב לויטמין D The Health Site מאשר כי על ידי הליכה ברגליים יחפות בשמש אתם מאפשרים לגוף לספוג ויטמין D

11. הליכה על חול שורפת יותר קלוריות
Chron.com מכניס טוויסט בעניין הליכה ברגליים יחפות. כדי להגדיל המאמץ, נסו ללכת בחול, דבר זה מכפיל את המאמץ של הליכה על משטח קשה, כך שאתם שורפים יותר קלוריות במהלך האימון.

12. מסייע להוריד מתח וחרדות
בנוסף Chron.com מציין כי טיול נחמד על החוף ברגליים יחפות עוזר להירגע ולהפחית את הלחץ. ה"עיסוי" שהרגליים מקבלות עוזר להוריד את לחץ הדם על ידי עיסוי  נקודות האקופרסורה בחלק התחתון של הרגליים.

13. קילוף העור
Soft Star ממליץ על טיול בחוף לשם קילוף טבעי של עור כף הרגל. החול מתחכך בכפות הרגליים ומסיר תאי עור מתים. המים המלוחים מהים מרככים את העור.

בחיים,הנעליים הן נחוצות והן נהדרות בשביל הרבה דברים, אבל להליכה ברגליים יחפות יש יתרונות משלה. החל משיפור האיזון ועד להפחתת מתח, לבילוי ברגליים יחפות יכולות להיות כמה הטבות בריאותיות

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

באמצעות 4 מזונות אלו שכולנו מכירים ניתן להילחם ובדרך טבעית לחלוטין בנשירת שיער!

10 מזונות שאתם יכולים לגדל לבד מחדש בבית באופן טבעי

בריאות הבטן: 5 דרכים לסילוק רעלים ואיבוד שומן בטן

דרכים להוציא את החיידקים מהבית

5 טיפים לשמירה על בית נקי מחיידקים בחורף

באותו נושא