בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

3 טכניקות רבות עוצמה ליצירת ביטחון עצמי

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

"ביטחון עצמי הוא תנאי ראשון למעשים גדולים." – ד"ר סמואל ג 'ונסון (מבקר, משורר, מסאי, ביוגרף, ומילונאי בריטי.)

מחקרים מצאו כי אנשים עם רמות גבוהות של ביטחון עצמי והערכה עצמית הם מאושרים יותר, ויותר מסוגלים לעמוד בדרישות של משימות מאתגרות בעבודה ובחיים האישיים שלהם. למרבה הצער, ביטחון עצמי הוא לא דבר מולד אצל כולם.

ובכל זאת, יש תקווה לכל מי נאבק בביטחון עצמי. פעולות פשוטות והכרה יכולים להשפיע על ההערכה העצמית שלכם, ואתם יכולים להתחיל לטפח דימוי עצמי חיובי עם שלוש שיטות פשוטות אלה:

1. תגדלו מאהבה עצמית ולא מביקורת עצמית

רבים מאיתנו עוסקים ביודעין בדיבור עצמי שלילי, מבקרים את עצמנו במלים אכזריות ובביקורות שהורסות את הביטחון שלנו. תנסו לנטרל את המילים הלא נכונות, השליליות, והחליפו אותן בשפה חיובית ומרוממת, שיכולה לתקן פצעים עמוקים ולחזק את הביטחון העצמי שלכם.

בכל פעם שאתם עוברים במראה או בהשתקפות, תעצרו לרגע. תסתכלו על הפנים שלכם ותנו לעצמכם ביטחון. ואז, תצאו בהצהרה חיובית כמו "אני בשליטה על האושר שלי" או "אני מעיד על ההצלחה שלי היום!" תעשו את זה אפילו פעמיים בכל יום, ואתם תתחילו להחליף את הדיבור העצמי שלילי בשפה של אהבה עצמית.

2. תקומו ותנועו!
מציאת פעילות גופנית שאתם נהנים בה ומעורבות בה באופן קבוע יכולה לעזור לכם להגדיל באופן דרמטי את הביטחון העצמי שלכם. עם כל תרגול, תוכל להבחין בשיפורים בטכניקה שלכם, בסיבולת ובכוח. השיפור יעזור לכם להתחיל להעריך את כל מה שהגוף שלכם מסוגל.

המפתח הוא לבחור משהו שמאתגר אתכם אבל גם מעורר השראה. כושר וריצה הן אפשרויות נהדר עבור כושר, אבל אל תגבילו את עצמכם לפעילויות האלה אם הן "מפחידות" אתכם. יוגה, שיעורי ריקודים, טניס, רכיבה על אופניים, סקי, גולף ופעילויות אחרות שמוציאות אתכם מהספה הן גם אפשרות נהדרת!

3. תקיפו את עצמכם אנשים חיוביים

יש תנועה גוברת בחינוך המכונה "מילוי דלי". היא הגיעה מהשראת ספר הילדים של קרול מקלאוד, והיא מעודדת את הילדים להיות כוחות חיוביים בעולם ולבצע מעשי חסד במקום אכזריות.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

הרעיון הוא שלכל אחד יש דלי וכי פעולות של אחרים יכולות לשפוך מים החוצה ולגנוב את האושר מהדלי, או לשפוך מים ולמלא את הדלי – להגדיל את האושר. בחיים שלכם, כנראה יש קומץ אנשים שתמיד טובלים את ידיהם לתוך הדלי שלכם ולוקחים מהם מים.

חפשו את אותם אנשים שהם כוחות חיוביים, אשר בונים אתכם ולא מורידים את רוחכם. אמנם ייתכן שלא תוכלו למנוע את האחרים לחלוטין, אבל ככל שאתם מבלים יותר זמן עם אנשים חיוביים לאנשים השליליים תהיה פחות השפעה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

12 הרגלי שינה מסוכנים שאתם צריכים תמיד להימנע מהם!

10 הרגלים המשפרים את בריאות הנפש

סיבות להתעוררות לשירותים בלילה

הסיבות שגורמות לנו להתעורר לשירותים בלילה

9 דרכים יעילות לנקות את הרעלים מהגוף

באותו נושא