בריא לדעת

3 טכניקות רבות עוצמה ליצירת ביטחון עצמי

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

"ביטחון עצמי הוא תנאי ראשון למעשים גדולים." – ד"ר סמואל ג 'ונסון (מבקר, משורר, מסאי, ביוגרף, ומילונאי בריטי.)

מחקרים מצאו כי אנשים עם רמות גבוהות של ביטחון עצמי והערכה עצמית הם מאושרים יותר, ויותר מסוגלים לעמוד בדרישות של משימות מאתגרות בעבודה ובחיים האישיים שלהם. למרבה הצער, ביטחון עצמי הוא לא דבר מולד אצל כולם.

ובכל זאת, יש תקווה לכל מי נאבק בביטחון עצמי. פעולות פשוטות והכרה יכולים להשפיע על ההערכה העצמית שלכם, ואתם יכולים להתחיל לטפח דימוי עצמי חיובי עם שלוש שיטות פשוטות אלה:

1. תגדלו מאהבה עצמית ולא מביקורת עצמית

רבים מאיתנו עוסקים ביודעין בדיבור עצמי שלילי, מבקרים את עצמנו במלים אכזריות ובביקורות שהורסות את הביטחון שלנו. תנסו לנטרל את המילים הלא נכונות, השליליות, והחליפו אותן בשפה חיובית ומרוממת, שיכולה לתקן פצעים עמוקים ולחזק את הביטחון העצמי שלכם.

בכל פעם שאתם עוברים במראה או בהשתקפות, תעצרו לרגע. תסתכלו על הפנים שלכם ותנו לעצמכם ביטחון. ואז, תצאו בהצהרה חיובית כמו "אני בשליטה על האושר שלי" או "אני מעיד על ההצלחה שלי היום!" תעשו את זה אפילו פעמיים בכל יום, ואתם תתחילו להחליף את הדיבור העצמי שלילי בשפה של אהבה עצמית.

2. תקומו ותנועו!
מציאת פעילות גופנית שאתם נהנים בה ומעורבות בה באופן קבוע יכולה לעזור לכם להגדיל באופן דרמטי את הביטחון העצמי שלכם. עם כל תרגול, תוכל להבחין בשיפורים בטכניקה שלכם, בסיבולת ובכוח. השיפור יעזור לכם להתחיל להעריך את כל מה שהגוף שלכם מסוגל.

המפתח הוא לבחור משהו שמאתגר אתכם אבל גם מעורר השראה. כושר וריצה הן אפשרויות נהדר עבור כושר, אבל אל תגבילו את עצמכם לפעילויות האלה אם הן "מפחידות" אתכם. יוגה, שיעורי ריקודים, טניס, רכיבה על אופניים, סקי, גולף ופעילויות אחרות שמוציאות אתכם מהספה הן גם אפשרות נהדרת!

3. תקיפו את עצמכם אנשים חיוביים

יש תנועה גוברת בחינוך המכונה "מילוי דלי". היא הגיעה מהשראת ספר הילדים של קרול מקלאוד, והיא מעודדת את הילדים להיות כוחות חיוביים בעולם ולבצע מעשי חסד במקום אכזריות.

הרעיון הוא שלכל אחד יש דלי וכי פעולות של אחרים יכולות לשפוך מים החוצה ולגנוב את האושר מהדלי, או לשפוך מים ולמלא את הדלי – להגדיל את האושר. בחיים שלכם, כנראה יש קומץ אנשים שתמיד טובלים את ידיהם לתוך הדלי שלכם ולוקחים מהם מים.

חפשו את אותם אנשים שהם כוחות חיוביים, אשר בונים אתכם ולא מורידים את רוחכם. אמנם ייתכן שלא תוכלו למנוע את האחרים לחלוטין, אבל ככל שאתם מבלים יותר זמן עם אנשים חיוביים לאנשים השליליים תהיה פחות השפעה.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

בריא לדעת בשבילך

בריאות, תזונה

7 פירות שיהפכו את העור שלכם לבריא וזוהר

מה לעשות אם אתם מתעוררים באמצע הלילה: טיפים לשינה טובה יותר

7 דברים שניתן לעשות אם אתם עייפים כל הזמן

14 סימני אזהרה שיש לכם סוכר בדם!

באותו נושא