בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

4 סיבות לכך שחשים רמות אנרגיה נמוכות בחדר הכושר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

לפעמים אנחנו מגיעים לחדר הכושר כשאנחנו עייפים וישנוניים. זה קורה לכל אחד מדי פעם, וזה בהחלט דבר נורמלי. עם זאת, אם אתם מרגישים כל הזמן רמות אנרגיה נמוכות בחדר הכושר, וזה מתחיל להשפיע על האימון, יתכן ואתם צריכים להתעמק יותר על הסיבות. בצורה כזאת, תוכלו לתקן את המצב, ולחזור שוב ולהתאמן בצורה מאומצת.

למה מרגישים רמות אנרגיה נמוכות בחדר הכושר

לא ישנים מספיק

אחת מהסיבות הנפוצות לתחושת העייפות היא שלא ישנים מספיק. בעוד שכולם סובלים לפעמים מלילות שינה גרועים, ואם ישנים מעט שעות בלילה ממה שאמורים באמת לישון, זה יתחיל להשפיע על חיי היומיום, כולל על האימון בחדר הכושר.

לא רק שזה אומר שאתם עייפים מדי מכדי להרים דברים כבדים כפי שהורגלתם לכך, או לרוץ במשך זמן ארוך יותר ומהר יותר, ממה שאתם רגילים, אלא שגם לא תתאוששו כמו שצריך. השרירים מתפרקים במהלך האימון הגופני, וכשנחים, הם מתחילים להתאושש. ללא שינה מספיקה והולמת, אינכם נותנים לגוף את הסיכוי להירפא. מצב כזה מעכב את ההתפתחות, אך גם עלול להגביר את הסיכון לפציעה.

אי אכילה מספיקה

כדי להתאמן בחדר הכושר, צריך לאכול טוב. חוץ מהאנשים שמתאמנים בצום*, רוב בני האדם צריכים לצרוך מזון בריא, כדי שיעזור להם לקבל את האנרגיה בשביל האימון הגופני. אם אתם מרגישים עייפים מדי בחדר הכושר, יתכן ואתם צריכים להעלות את צריכת המזון שלכם, או להתאים את התזונה שלכם, כדי להגיע לתוצאות טובות יותר.

למשל, אם אתם מתאמנים במשך כמה שעות, צריכתה של ארוחה גדולה יותר עם שחרור איטי של הפחמימות היא הטובה ביותר. אם מתאמנים במשך שעה או פחות, מומלץ לצרוך ארוחה קלה מהירה, מה שישחרר את הפחמימות מהר יותר, כך שתוכלו לספק לגוף אנרגיה בצורה מהירה יותר.

חשבו על גופכם כאילו והוא מכונית. ללא דלק, המכונית לא יכולה לנסוע לאורך זמן, וברגע שהדלק ייגמר, היא תיסע על אדים בלבד. אותו הדבר קורה גם עם הגוף. ללא החומרים המזינים שהגוף צריך והמגיעים מהמזון שצורכים, בסופו של דבר גם האנרגיה תרד, וכשנמצאים בחדר הכושר, זה יגרום לכאבים.

* גם אם אתם מתאמנים בצום, וודאו לאכול ארוחת ערב מאוזנת היטב שמכילה הרבה חלבון, כדי שזה יחזיק אתכם גם אחרי האימון.

כתבות שבריא לדעת
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

מתאמנים יותר מדי

טעות נפוצה אחת שאנשים עושים, היא כשהם מתאמנים יתר על המידה. כלומר, כשמתאמנים כל כך הרבה בחדר הכושר, עד לנקודה שזה מתחיל להזיק להתקדמות הגופנית שלכם, כמו גם למצבכם הנפשי.

חלק מאותות האזהרה על כך שמתאמנים יותר מדי הם כדלקמן:

  • חוסר יכולת לישון בלילות.
  • מאבדים את המוטיבציה ללכת לחדר הכושר.
  • הביצועים צונחים בצורה דרמטית.
  • רמות החוסן הגופני יורדות.
  • מרגישים כאבים כל הזמן.

אם אתם חווים חלק מהסימנים הללו, עליכם לתת לגוף את המנוחה שהוא זקוק לה נואשות. עשו הפסקה של יום או יומיים מבלי ללכת לחדר הכושר, וכך תוכלו להרגיש איך רמות האנרגיה שלכם מתחילים לחזור אליכם, ואז תתחילו להרגיש הרבה יותר עם אנרגיה, מוטיבציה ושאתם מוכנים שוב להתמודד עם האימון הגופני.

פשוט וודאו שאתם לוקחים לעצמם ימי מנוחה/התאוששות במהלך לוח הזמנים של האימון הרגיל שלכם בחדר הכושר, וכך תוכלו לחזור ולהתאמן בצורה מאומצת, ומבלי לסכן את גופכם.

התייבשות

כידוע, שתיית מים היא דבר חיוני ביותר. חשוב לשתות מים על בסיס קבוע כדי לספק לגוף את הנוזלים שהוא זקוק להם ושלא יתייבש. איבוד נוזלים בגוף, משמעו, שאתם מאבדים גם אלקטרוליטים, שזהו מרכיב חיוני בשרירים במהלך הפעילות הגופנית.

אם הגוף מתחיל להתייבש, זאת עלולה להיות אחת מהסיבות לתחושות רמות האנרגיה הנמוכות שחשים בחדר הכושר. לכן, וודאו שאתם שותים מים, ולא רק במהלך האימון, אלא גם לפניו וגם אחריו.

אפשר לדעת אם הגוף מתייבש כשהשתן הופך להיות יותר צהוב ולא צלול. אם זה קורה, התחילו לשתות !

גיליתם שרמות האנרגיה שלכם נמוכות כל הזמן כשאתם בחדר הכושר? וודאו שאתם מטפלים בעצמכם, בכך שאתם נחים וישנים מספיק. כמו כן, התמקדו בתזונה, ווודאו שאתם אוכלים את מה שאתם צריכים רוב הזמן (אל תשכחו גם לפנק את עצמכם בצורה מתונה !)

בצעו את השינויים הללו, שיכולים באמת לעזור לכם להגביר את רמות האנרגיה בחדר הכושר, כך תוכלו להבטיח שכל אימון יהיה מוצלח.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

7 דרכים מזויפות שאנשים גורמים לכם לתת בהם אמון

5 דרכים על כך שהקינמון טוב לבריאות הלב שלכם

איך הרגשת השחיקה פוגעת בכם בלי שתדעו

כך תטפלו בכאבי כתפיים בעזרת תרופות ביתיות ותרגילים

באותו נושא