בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

4 תכונות מרתקות של אנשים שנוטים לבכות לעתים קרובות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

בכי נתפס כסימן של חולשה בחברה שלנו, ורוב האנשים מעודדים ללבוש פנים אמיצות ולבלוע את הכאב במקום לבטא אותו בדמעות. משמעות הדבר היא כי רבים מאיתנו לא ממש בוכים לעתים קרובות, ולא מרגישים נוח לבכות סביב אנשים. יתר על כן, אלה שמראים למעשה את הרגש הזה מתויגים כרגישים מדי, ונתפסים כמישהו המעדיף להתפורר מאשר לנקוט פעולה בעד או נגד מצב. עם זאת, מי שמרשה לעצמו לבכות הוא לא "רגיש ובכיין", דווקא יש לאנשים אלו כמה תכונות יפות בתוכם שלאנשים אחרים חסרות. להלן כמה מתכונות חשובות אלה:

1. לא אכפת להם מה אחרים חושבים

רגשות כמו בכי עלולים לשדר פגיעות, וזה משהו שרוב האנשים נמנעים ממנו. כאשר אנו פגיעים, אנחנו נותנים את עצמנו למישהו ומקווים שהוא יהיו אדיב מספיק להקשיב ולהגיב לנו. למרבה הצער, לפעמים זה לא תמיד עובד כי רוב האנשים לא מרגישים בנוח להיות סביב מישהו שמבטא את עצמו כל כך בחופשיות. למרות שלאנשים שבוכים לעתים קרובות אולי היו חוויות שליליות בעבר, הם שמים את הרגשות שלהם קודמים לכל דבר אחר, וזה הישג נפלא. רבים מאיתנו רוצים להיות מסוגלים לבטא את עצמנו יותר ולתת לעצמנו להיות פגיעים יותר, אבל הפחד החברתי גורם לנו לסבול. אלה שבוכים לעתים קרובות אינם חוששים משיפוט והם יכולים להיות עצמם, וזה כוח גדול בפני עצמו.

2. יש להם מוצא עבור המתח

בכי הוא דרך מצוינת לשחרר מתח. אנחנו בוכים כי יש לנו לבנות של רגשות שליליים, וזה תמיד טוב יותר לשחרר אותם במקום לשמור אותם בפנים. הבעת הרגשות שלנו נותנת מקום לשליליות לעזוב אותנו, ולפנות מקום למשהו אחר. רגש שלילי גורם ללחץ, והלחץ משנה את אופן הפעולה של המערכת שלנו. יותר מדי לחץ בטווח הארוך מוביל ליתר לחץ דם, בעיות לב, סיכון מוגבר לשבץ ולסוכרת, ליקויים קוגניטיביים, והורדת איכות החיים. אנשים שבוכים לעתים קרובות מוצאים מוצא עבור מתח זה, ולאחר מכן הם יכולים לטעון את עצמם לאחר.

3. הם בקשר עם הרגשות שלהם

אינטליגנציה רגשית היא תכונה חשובה, ולפעמים חשובה יותר מאשר סוגים אחרים של אינטליגנציה. לא רבים מאיתנו מכוונים למצבים הרגשיים שלנו ולרגשותינו, ולא תמיד יכולים לשים אצבע על מה שאנחנו מרגישים. זה יכול לגרום לנו למצוקה כי לפעמים אנחנו פשוט מרגישים "רע" ואין לנו מושג למה. להיות בקשר עם הרגשות שלנו זה חשוב כי זה עוזר לנו להבין ולהסדיר את עצמנו טוב יותר, ולעזור לנו להתמודד עם מתח נפשי טוב יותר.

4. הם חברים שתומכים רגשית

לבסוף, מי שבוכה לעתים קרובות פתוח לרעיון של ביטוי רגשי, ולעודד אחרים לעשות את אותו הדבר. הם יכולים לייעץ לחבריהם בצורה טובה יותר כיצד להתמודד עם עניינים חשובים ורגישים, ולתת להם את המרחב הדרוש להם כדי לתת להם להתפרק. הם אף פעם לא גורמים לחברים שלהם להרגיש לא בנוח לבכות. יתר על כן, מכיוון שהם מסוגלים להבין את הרגשות כל כך טוב, הם יכולים לפענח את מה שחבריהם מרגישים מוקדם יותר מהם, וכך הם מסוגלים להגיב בצורה יעילה למצב. הם חברים נפלאים, והם תמיד שם כאשר מישהו צריך תמיכה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

10 דברים שקורים לגוף שלנו כשאנחנו שותים מים על קיבה ריקה על בסיס יומיומי

9 עצות מפורטות ופשוטות כיצד לשפר את הזיכרון שלכם

5 סיבות לכך שהליכה עוזרת למנוע את הזדקנות המוח, לפי הסבר מדעי

טיפים טבעיים לשמירה על הכליות

10 עצות לשמירה על בריאות הכליות, וההגנה עליהן באופן טבעי

באותו נושא