בריא לדעת
Search
Close this search box.

5 דברים שיותר חשובים מהתעמלות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הרגלי היומיום שלכם קובעים את הבריאות הכללית שלכם. לא מבחינים בשינויים בבריאות שלכם למרות שאתם מבלים זמן איכות בחדר הכושר? הבעיה עשויה להיות בהרגלי המזון שלכם, הרגלי שינה, או איך שאתם מתמודדים עם לחץ.

בעוד שהתעמלות חשובה לחיים בריאים, הפיכת התעמלות לעדיפות עלולה לא לתת לכם תוצאות חיוביות. כל הגורמים שממלאים תפקיד חשוב בשמירה על אורח חיים בריא קשורים זה בזה וצריכים להיות מאוזנים. אז, הנה 5 דברים שחשובים יותר מהתעמלות.

ניהול מתח

ניהול מתח הוא חלק בלתי נפרד מלחיות חיים בריאים. הלחץ יכול להיות בגלל מערכות יחסים, עבודה או אחריות. לפעמים, דאגה כרונית, פרפקציוניזם, קשיחות, והצורך להבין הכל נכון יכול גם לגרום ללחץ. כאשר הציפיות והמציאות לא נפגשים, אתם מתאכזבים, מה שבסופו של דבר מוביל ללחץ.
סטרסור מקדם את שחרורו של קורטיזול , הורמון הלחץ העיקרי, אשר יכול להשפיע לרעה על הבריאות הגופנית, הנפשית והרגשית שלכם. בטווח הארוך, זה יכול להגביר את הסיכון למחלות לב, שבץ ואסטמה. אם אתם מתאמנים ומנסים להישאר בכושר, זה הופך להיות חשוב יותר ויותר לנהל רמות קורטיזול משום שעודף של הורמון זה יכול להגדיל את שומן הבטן, להפחית את השרירים, ולפגוע בחסינות.

תזונה בריאה

מה שאתם אוכלים קובע את בריאותכם. התהוללות על מזון לא בריא לאחר אימון אינטנסיבי לא יעשה טוב. כאשר יש לכם מטרות כושר מסוימות להשיג, אתם צריכים להתרחק מכל מזונות שלא יתמכו בכם. לכו על מזונות עשירים בחלבון, פחמימות, ברזל, סידן וויטמינים C, K ו- E כדי להזין את הגוף ולהישאר אנרגטיים.
רוצים לרדת במשקל ולהשיג שריר? רעב לא יעזור. עקבו אחר תכנית דיאטה שיטתית, כך שאתם יודעים מה נכנס והמאמצים שלכם לא מבוזבזים.

שתיית מספיק מים

מים חיוניים לתפקוד תקין של הגוף. זה משפר את זרימת הדם, משחרר עצירות, מסייע לירידה במשקל, שומר על טמפרטורת הגוף, ועל העברת חומרים מזינים.

כמות המים שאתם שותים בכל יום משפיעה על הביצועים הפיזיים שלכם. התייבשות יכולה להגביר את העייפות, להפחית את המוטיבציה ולהקשות על פעילות גופנית. הגוף מאבד הרבה מים מזיעה במהלך פעילות גופנית. אז, זה חשוב מאוד להיות מסופק מבחינת מים לפני, במהלך, ולאחר ההתעמלות. זה יסדיר את טמפרטורת הגוף שלכם ויעזור לכם להתעמל טוב יותר.

לישון מספיק

כתבות שבריא לדעת
ניקוי רעלים מהגוף

8 דרכים יעילות לניקוי הגוף מרעלנים

איך להרגיע סטרס

איך להוריד סטרס (תוך פחות מחמש דקות)

השינה חשובה לרווחתכם הגופנית והנפשית. זה עוזר לגוף להתאושש מנזק, להגביר את החסינות שלכם, והוא הכרחי עבור קוגניציה. כאשר אתם מקבלים שינה איכותית, היום שלכם הוא יותר פרודוקטיבי משום שהמוח והגוף שלכם מקבלים מספיק מנוחה.
לישון בצורה לא מספקת על בסיס יומי יכולה להוביל לעלייה במשקל. שינה טובה ומספיק זמן לא רק מסדרת את המשקל שלכם, אלא גם מגבירה את צמיחת השריר כמו ששינה עמוקה מעוררת את שחרורו של הורמון הגדילה האנושי.

לדעת את המטרה שלכם

כאשר אתם מגדירים מטרות, אתם יודעים למה אתם מתאמנים. לא להגדיר מטרות מקשה על מעקב אחר ההתקדמות שלכם. אם זה ירידה במשקל או הפסקת הרגל לא בריא, תגדירו יעד ואת הזמן שבו אתם רוצים להשיג את זה.
למה אתם רוצים להישאר בכושר? איך זה יעזור לכם? לדעת למה אתם עושים את הדברים שאתם רוצים לעשות, ישמור אתכם עם מוטיבציה ויוודא שאתם אוכלים, ישנים, ותתעמלו טוב במשך זמן רב.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
דליה סגל
לפני 10 חודשים

חשובה ויעילה מאוד לגיל השלישי

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

הליכה מורידה את הסיכון לסוכרת
בריאות

ביצוע פעולה זו מדי יום יכול להפחית את הסיכון לסוכרת ב-74%

כמה זמן באמת צריך לשטוף ידיים?

8 דרכים להתמודד עם מצבים מלחיצים

מספר הפעמים שאתם משתינים מראה עד כמה אתם בריאים

באותו נושא