5 מזונות נפוצים שגורמים למיגרנות

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

אם אתם סובלים ממיגרנה רגילה, ייתכן שכבר יש לכם רשימה של סיבות שאתם נוקטים באמצעי זהירות.

אבל מיגרנות יכולות להיגרם על ידי כל מיני גורמים שונים – אפילו מזונות. סוגים שונים של מזון יכולים לגרום למיגרנות.

הנה 5 מזונות שמפעילים מיגרנות:

1. אלכוהול ויין אדום

אלכוהול מכל סוג שהוא יכול להפעיל מיגרנה. הסוג הנפוץ ביותר של אלכוהול אשר לעתים קרובות הגורם למיגרנות הוא ממשקאות כהים ויינות אדומים. אלכוהול מכיל רמות גבוהות של חומצת אמינו טיראמין, שהיא גורמת ידועה לכאבי ראש.

אלכוהול גם גורם להתייבשות,והתייבשות היא גורם מפתח נוסף למיגרנות.

2. שוקולד
שוקולד מכיל טירמין, שהוא גורם ידוע של מיגרנות רבות. תאוות שוקולד לעיתים קרובות באה בזמן של שינויים הורמונליים בנשים, כגון במהלך מחזור הווסת שלהם.
אם אתם מבחינים כי המיגרנות שלכם באות לעתים קרובות יותר כאשר אתם מקבלים תשוקה לשוקולד, ייתכן שיהיה עליכם למצוא תחליף, או להסיר אותו מהתזונה לחלוטין.

3. ממתיקים מלאכותיים

אספרטיים הוא שם של ממתיק מלאכותי בשימוש נרחב, והוא נמצא לעתים קרובות בקינוחים ובמשקאות מוגזים. הוא נמכר גם כתחליף לסוכר.

למרבה הצער, זה ממתיק מלאכותי אשר ידוע כמפעיל מיגרנה. עדיף לדלג על ממתיקים מלאכותיים לחלוטין. הם לא מרזים באמת, והם גם עשויים לגרום למיגרנה כואבת.

4. מזון מהיר

כולם אוהבים המבורגר וצ'יפס טריים. למרבה הצער, גם זה יכול להיות הגורם למיגרנות. מונוסודיום גלוטמט וחנקות הם תוספי מזון המשמשים להגדלת חיי המדף של מזונות, אשר משמשים לעתים קרובות במסעדות מזון מהיר כדי לשמור על האוכל שלכם טעים וטרי.

אבל תוספים מסוימים ידועים כגורמים למיגרנות. סוגים שונים רבים של תיבול יכולים להכיל גם רמה גבוהה של תוספים אלה, לכן תהיו זהירים לגבי המקום שבו אתם אוכלים את המזון מהיר שלכם.

5. מזון מלוח

יחד עם מזון מהיר, מזון המכיל רמות גבוהות של מלח גם גורם למיגרנות מתישות. נתרן הוא מינרל כי הגוף שלנו זקוק לו כדי לפעול היטב. למרבה הצער, לעתים קרובות אנחנו מקבלים הרבה יותר ממה שהגוף צריך בגלל כמות הנתרן שמוכנס לתוך מזון ארוז.

תפקחו עין על התוויות של החטיפים שלכם ותוודאו שאתם לא מקבלים נתרן יותר מהנדרש.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו