בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 תופעות לוואי בגמילה מניקוטין … וכך ניתן לתקן זאת!

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

האם אתם יודעים שבסביבות 44.5 מיליון מבוגרים בארה"ב מעשנים סיגריה בזמן שאתם קוראים את זה?

העולם קשה שם בחוץ, ואתם עושים את הטוב ביותר שלכם בכדי להשלים עם אנשים שאתם מעדיפים לא לדבר איתם, לשלם עבור החשבונות שלא הייתם רוצים לשלם , ולעבוד במקום שבו אתם לא מוערכים, ואתם רוצים פשוט לעשן, ולשחרר את העשן לאט באוויר. כן, זה שומר אתכם שפויים,

אבל אתם משלמים את המחיר עם סיכונים מוגברים של סרטן, בעיות עור, הזדקנות מהירה, והרשימה עוד ארוכה. ניקוטין הוא חומר ממכר, וזה לא קל להפסיק לקחת אותו בכל צורה שהיא. אם יש לכם תוכנית, או החלטה, להפסיק את ההרגל, הנה כמה סימנים של תסמיני גמילה וטיפים שאתם יכולים להשתמש בכדי לבצע מעבר חלק ממעשן ללא מעשן.

1. השתוקקות אינטנסיבית לניקוטין

תסמין זה מופיע לאחר 2-3 שעות של עישון, כאשר רמות הניקוטין יורדות, אתם מתחילים להשתוקק לסיגריה. עישון מגדיל את מספר קולטני הניקוטין במוח שלכם, ורצפטורים אלה שומרים על השתוקקות לניקוטין כאשר הם לא מקבלים אותו.

מה אתם יכולים לעשות: תוכלו ללעוס מסטיק ניקוטין בכל פעם שאתם מרגישים שאתם לא יכולים ללא סיגריה יותר. תכנן משטר גמילה לניקוי הגוף מניקוטין ומתכות רעילות אחרות וכימיקלים שלקחתם לגוף עם כל סיגריה שעישנתם.

2. חרדה

כאשר אתם מנסים להפסיק לעשן, אתם מונעים ניקוטין מהמוח שלכם. זה נפוץ להרגיש חרדה על דברים שאינם חשובים. אתם עלולים להתעצבן על אנשים ולהרגיש אומללים.

מה אתם יכולים לעשות: קחו 10 נשימות עמוקות, וזכרו כי כל זה בראש שלכם. תכתבו ביומן את כל מה שאתם מרגישים ומה מרגיז אתכם. בכל פעם שאתם מרגישים חרדה, תפתחו את היומן שלכם ותרשמו למה אתם רוצים להפסיק לעשן.

3. דיכאון

כתבות שבריא לדעת
דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

אכילה מהירה

9 הרגלים לא בריאים שגורמים למחלות והשמנה

כאשר המוח לא מקבל את הניקוטין שבו הוא משתמש, אתם עלולים להרגיש כעוסים, עצובים, פגועים, שבורים.

דיכאון הוא תסמין נסיגה נפוץ. אתם יכולים להרגיש עצובים עם עצמכם ועל כל החיים שלכם, לבכות על דברים שקרו בעבר ודברים שעשויים לקרות בעתיד.

מה אתם יכולים לעשות: התחילו לאכול מזונות טובים לבריאות המוח. שזה כולל שוקולד מריר, ירקות עלים ירוקים טריים, אגוזים, וענבים בכדי לראות שינוי במצב הרוח שלכם. שמרו על עצמכם עסוקים ברומן, או בתחביב אשר מרגיע אותכם.

4. כאבי ראש

כאשר אתם מנסים להפסיק לעשן, כאבי ראש יהיו החברים החדשים שלכם. זה תסמין נפוץ של נסיגת ניקוטין שבו אתם צריכים להיזהר. יהיה לכם קשה לחשוב ישר, אתם תתרגזו על דברים קטנים, ותחשבו על לקחת אספירין.

מה אתם יכולים לעשות: צאו חמש דקות לטייל, קחו כמה נשימות עמוקות. תשתו הרבה מים חמים לאורך כל היום בכדי להילחם עם זה באופן טבעי.

5. תיאבון מוגבר ועלייה במשקל

כאשר אתם לא מעשנים, אתם תמיד אוכלים משהו. עישון מדכא את הרעב ואת התיאבון. כאשר אתם מחוץ להרגל העישון שלכם, אתם תרגישו רעבים מאוד לאורך כל היום ותראו שינוי במשקל שלכם..

מה אפשר לעשות: תשמרו אגוזים בריאים וירקות טריים שיהיו בכל פעם שאתם מרגישים צורך לאכול חטיף, כללו מזון שיכול לעזור לכם להתאושש מהר מן הנזק של עישון ממושך. לעשות קצת מיץ ירוק, או לערבב תות שדה בכדי לשמור על המשקל שלכם .

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

תזונה

איך לשפר את בריאות המעיים תוך פחות מ-30 דקות ביום

היתרונות הבריאותיים של החסה

תשעת היתרונות הבריאותיים המרשימים של החסה

היתרונות הבריאותיים של השיבולת שועל

הנה מה שיקרה לגוף שלכם אם תאכלו שיבולת שועל כל יום

5 טכניקות מבריקות להתמודדות עם אנשים קשים

באותו נושא