בריא לדעת

6 סיבות לכך שהכליות עלולות לכואב לאחר שתייה מופרזת של אלכוהול

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
הצטרפו בחינם לקבוצת הוואטסאפ שלנו, מספר החברים מוגבל!
וואטסאפ vip

אלכוהול כשלעצמו אינו טוב. בעוד כוס יין מומלץ לפעילות נוגדת חמצון, לשתות יותר ממה שמשקל הגוף שלנו יכול להתמודד איתו זה אף פעם לא טוב עבור המערכות שלנו. באופן ספציפי, יותר מדי אלכוהול מפעיל לחץ על הכבד ועל הכליות.

האם אי פעם חוויתם כאב גב מוזר בבוקר שאחרי שתיית אלכוהול? זה הכליות שלכם ששולחות סימני אזהרה וליידע אתכם על הצורך בפעולה מיידית.

הנה 6 סיבות מדוע כליות כואבות כשאתם שותים אלכוהול.

1. מפריע לסינון הדם

אלכוהול מעכב סינון דם. אלכוהול, שהוא חומר מזיק, מסונן דרך הכליות ומגורש החוצה. בתהליך זה, הכליות צריכות לעבוד קשה מאוד בשביל לעשות את הסינון ביעילות. וזה יכול לגרום לכאב.

2. מייבש את הגוף

עיבוד אלכוהול צריך הרבה מים בכדי להיות מגורש ביעילות. כתוצאה מכך, הגוף נדחף למצב של התייבשות. התייבשות זו, בתורה, מקשה על סינון הדם דרך הכליות. בכדי למנוע את מעגל הקסמים הזה, עליכם לוודא שאתם שותים יותר מים מבדרך כלל.

3. מעלה את לחץ הדם

יש סיבה שלחץ הדם שלנו מוחזק כפי שהוא – גידול כרוני מפעיל לחץ על כל האיברים בגוף. הכליות כהתקני סינון מושפעות מלחץ דם גבוה אף יותר, מכיוון שהן צריכות לעמוד בקצב הסיכון של זרימת הדם אליהן. אלכוהול משמש כמשהו שמגדיל את לחץ הדם שלנו, ובכך שם את הכליות שלנו ביותר עבודה ממה שהן יכולות להתמודד.

4. משפיע על הכבד

הכבד והכליות שלנו פועלות במקביל כדי לטהר את הגוף. למעשה, זרימת הדם לכליות מוסדר בקפידה על ידי הכבד. כאשר אנו צורכים יותר מדי אלכוהול, איזון זה משתבש, הכבד מושפע ובכך הלחץ נופל על הכליות כדי להתאים את הדרישות של הגוף. זו אחת מהסיבות למדוע לאלכוהוליסטים כרוניים יש מחלות כבד וכליות זה אחר זה.

5. פוגעת ביכולתה של הכליה להסדיר אלקטרוליטים

בשל הלחץ העודף שיש על הכליות עקב צריכת אלכוהול, הכליות מתקשות להתמקד על סידור האלקטרוליטים. זה כשלעצמו משנה את ההרכב האלקטרוליט הדם. עם כל מחזור חדש של סינון דרך הכליות, אלקטרוליטים לא מאוזנים מהווים אתגר חדש, מה שגורם לכליות לעבוד קשה יותר.

6. שתייה מופרזת של אלכוהול פוגעת בכליות.

לבסוף, צריכים לדון על שתייה מופרזת של אלכוהול,כששותים יותר מ4 משקאות בשעתיים זה יכול להיחשב כשתייה מופרזת וזה גורם לפגיעה חריפה בכליות. במצב זה, כאב חמור בגב הוא התסמין המיידי לכך. אנשים עם מצב זה צריכים לעשות דיאליזה עד שהכליות שלהם יתאוששו.

זה בדיוק הסיבה למדוע אנשים ממליצים נגד שתיית אלכוהול רשלנית. אם תעשו את זה, זה יכול לגרום לבעיות חמורות ומיידיות.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
פינטרסט
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

בריא לדעת בשבילך

בריאות

הסוד להקלה על כאבי גב נמצא ברגליים! בצעו 5 תרגילים ב 15 דקות

7 דברים שאנשים עם רווחה נפשית עושים אחרת

6 סימנים מוקדמים לנזק בכבד שאנשים מתעלמים מהם

אילו הסיבות לכך שאתם צריכים לנסות שום עבור לחץ דם גבוה

באותו נושא