בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

6 סיבות לכך שהכליות עלולות לכואב לאחר שתייה מופרזת של אלכוהול

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

אלכוהול כשלעצמו אינו טוב. בעוד כוס יין מומלץ לפעילות נוגדת חמצון, לשתות יותר ממה שמשקל הגוף שלנו יכול להתמודד איתו זה אף פעם לא טוב עבור המערכות שלנו. באופן ספציפי, יותר מדי אלכוהול מפעיל לחץ על הכבד ועל הכליות.

האם אי פעם חוויתם כאב גב מוזר בבוקר שאחרי שתיית אלכוהול? זה הכליות שלכם ששולחות סימני אזהרה וליידע אתכם על הצורך בפעולה מיידית.

הנה 6 סיבות מדוע כליות כואבות כשאתם שותים אלכוהול.

1. מפריע לסינון הדם

אלכוהול מעכב סינון דם. אלכוהול, שהוא חומר מזיק, מסונן דרך הכליות ומגורש החוצה. בתהליך זה, הכליות צריכות לעבוד קשה מאוד בשביל לעשות את הסינון ביעילות. וזה יכול לגרום לכאב.

2. מייבש את הגוף

עיבוד אלכוהול צריך הרבה מים בכדי להיות מגורש ביעילות. כתוצאה מכך, הגוף נדחף למצב של התייבשות. התייבשות זו, בתורה, מקשה על סינון הדם דרך הכליות. בכדי למנוע את מעגל הקסמים הזה, עליכם לוודא שאתם שותים יותר מים מבדרך כלל.

3. מעלה את לחץ הדם

יש סיבה שלחץ הדם שלנו מוחזק כפי שהוא – גידול כרוני מפעיל לחץ על כל האיברים בגוף. הכליות כהתקני סינון מושפעות מלחץ דם גבוה אף יותר, מכיוון שהן צריכות לעמוד בקצב הסיכון של זרימת הדם אליהן. אלכוהול משמש כמשהו שמגדיל את לחץ הדם שלנו, ובכך שם את הכליות שלנו ביותר עבודה ממה שהן יכולות להתמודד.

4. משפיע על הכבד

כתבות שבריא לדעת
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

הכבד והכליות שלנו פועלות במקביל כדי לטהר את הגוף. למעשה, זרימת הדם לכליות מוסדר בקפידה על ידי הכבד. כאשר אנו צורכים יותר מדי אלכוהול, איזון זה משתבש, הכבד מושפע ובכך הלחץ נופל על הכליות כדי להתאים את הדרישות של הגוף. זו אחת מהסיבות למדוע לאלכוהוליסטים כרוניים יש מחלות כבד וכליות זה אחר זה.

5. פוגעת ביכולתה של הכליה להסדיר אלקטרוליטים

בשל הלחץ העודף שיש על הכליות עקב צריכת אלכוהול, הכליות מתקשות להתמקד על סידור האלקטרוליטים. זה כשלעצמו משנה את ההרכב האלקטרוליט הדם. עם כל מחזור חדש של סינון דרך הכליות, אלקטרוליטים לא מאוזנים מהווים אתגר חדש, מה שגורם לכליות לעבוד קשה יותר.

6. שתייה מופרזת של אלכוהול פוגעת בכליות.

לבסוף, צריכים לדון על שתייה מופרזת של אלכוהול,כששותים יותר מ4 משקאות בשעתיים זה יכול להיחשב כשתייה מופרזת וזה גורם לפגיעה חריפה בכליות. במצב זה, כאב חמור בגב הוא התסמין המיידי לכך. אנשים עם מצב זה צריכים לעשות דיאליזה עד שהכליות שלהם יתאוששו.

זה בדיוק הסיבה למדוע אנשים ממליצים נגד שתיית אלכוהול רשלנית. אם תעשו את זה, זה יכול לגרום לבעיות חמורות ומיידיות.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

מה מחמיר את הצרבת בלילה
בריאות

אנו אוכלים את זה ביום יום ולא ידענו שזה מחמיר את הצרבת הלילית

מזונות שמשפרים את העיניים

לא רק גזר: עוד חמישה מזונות מפתיעים לשיפור בריאות העיניים

מה צבע הנזלת שלכם יכול לספר לכם על הבריאות שלכם

צמחי מרפא אלה יכולים לעזור לכם עם חרדה והם יעילים יותר מתרופות

באותו נושא