בריא לדעת
Search
Close this search box.

7 סיבות שאתם צריכים לאכול תאנים כל יום

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

 

נראה כי במקור, התאנים הן ממצרים, סביב BC 9200 ששם הוסיפו אותן לתזונה במשך זמן רב. ניתן למצוא תאנים טריות לתקופה קצרה בלבד של השנה,

לעומת זאת אתם יכולים לקנות דבלות בכל חנות. במתכונים רבים ניתן להחליף את הסוכר בתאנה / דבלה. תאנה היא פרי המכיל 80% מים, אך מכיל גם הרבה סוכר. דבר זה מספק אנרגיה רבה הממריצה את תפקוד מוח,

הריכוז והזיכרון. בימי קדם התאנה נחשבה כפרי קודש, כך שהאנשים גידלו אותה ואכלו אותה באופן קבוע. בימי קדם היו ידועים כ-30 מינים של תאנים, היום ידועים יותר מ -600, כולן טעימות ובריאות לא פחות.

.
תאנים מכילות כמויות גדולות של סידן ואשלגן, מינרלים שחשובים לבריאות ותפקוד תקין של העצמות והעור, ובנוסף לתפקוד תקין של איברים נוספים. ובגלל זה התאנים מומלצות, במיוחד עבור האוכלוסייה המבוגרת.
.
כמו כן התאנים מגבירות את חילוף החומרים בגלל שהם עשירות בסיבים אורגניים. התאנים מצוינות גם לניקוי כלי הדם. בתאנים אין קלוריות;ב- 100 גרם של תאנים טריות יש רק 74 קלוריות.
.
תאנים היבשות הן מקור מצוין של מינרלים, ויטמינים ונוגדי חמצון. ב- 100 גרם דבלים יש 249 קלוריות. תאנים יבשות מכילות יותר סידן מאשר חלב פרה.

 
והנה 7 סיבות בריאותיות שעלינו להוסיף את התאנים לתזונה היומית שלנו:

 

 •  תאנים יכולות לעזור בבניית עצמות. זו עשויה להיות הפתעה בשבילכם, אבל התאנים מכילות כמויות גדולות של השלישייה בונת העצם: מגנזיום, סידן הוויטמין K2. אנחנו קוראים לזה שלישייה, כי הם לא יכולים לעבוד ביעילות אחד בלי השני.
 • סידן הוא אינרטי ללא מגנזיום, ובלי ויטמין K2, הסידן סוטה מהעצם לתוך זרם הדם. וזו אפשרות להסתיידות של הרפידות הפנימיות בכלי דם .
 • התאנים טובות גם לשמירה על בריאות הלב. קודם לכן, הזכרנו על יכולתה של התאנה למזער משקעי סידן בזרם הדם. ואם נוסיף לכך את הכמויות הגבוהות של מגנזיום ואשלגן בתאנים, הדבר הופך את הפרי לראוי לשמירה על בריאות הלב ושמירה על לחץ הדם נמוך.
 • עוד דבר טוב בתאנים הוא שהן עשירות בסיבים – מסיסים ובלתי מסיסים. הסיבים המסיסים מסייעים בניקוי הפסולת
 • מהמעי. ככה זה עוזר ומפחית בעצירות.
 • השילוב של שני סוגי הסיבים הוא נהדר להסדרת משקל הגוף. סיבים מסיסים עוזרים להאט את קצב העיכול וגורמים לנו להרגיש מלאים יותר למשך זמן ארוך יותר. כמו כן, זה עוזר לוויסות רמות הסוכר בדם.
 • תאנים יכולות לעזור בהפחתת רמת הטריגליצרידים בדם . הטריגליצרידים נחשבים כסמנים רלוונטיים באבחון של מחלות לב, השמנת יתר וכולסטרול.
 • אנחנו יכולים לומר עוד כי הדבלים מכילות כמויות גדולות של נוגדי חמצון. למשל  הפנול שהוא נוגד חמצון הוכח ככלי יעיל מאוד לשיפור הראייה, במיוחד אצל אנשים מבוגרים ואפילו יעיל יותר מכמה נוגדי חמצון שנמצאים בירקות, כגון הגזר.
 • אנחנו יכולים להוסיף תאנים לקבוצת מזונות עתירי אלקליין, וזו הסיבה שהם עוזרים לגוף להשיג ולשמור רמת חומציות מיטבית 7.0-7.4PH
 • תאנים מכילות אחוז גבוה של ברזל, מינרל המסייע ביצירת תאי דם אדומים למניעת אנמיה. לכן נשים הרות צריכות להפסיק לאכול חמוצים ושוקולדים, ולהוסיף כמה תאנים יבשות לתזונה שלהן.
  ולסיכום
  כפי שהזכרנו קודם במאמר, תאנים מיובשות הן בעלות אחוז סוכר וקלוריות גבוה יותר מאשר תאנים טריות. אבל, הבעיה העיקרית היא שלא ניתן למצוא תאנים טריות לאורך כל השנה, והן לא נשארות טריות לאורך זמן. ואם אתם סובלים מסוכרת אתם יכולים להיות מודאגים לגבי תכולת הסוכר של התאנים המיובשות, כדאי לשקול תאנה כחלופה. עלי תאנים הוכיחו שוב ושוב את יכולותיהם נגד הסוכרת. מחקר שנערך על ידי קבוצת מדענים הראה כי חולי סוכרת שאכלו עלי תאנה לארוחת בוקר הראה כי הם הזדקקו לזריקת אינסולין  אחת פחות לאורך היום.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, נפש

4 סימנים לכך שאתם סובלים ממצוקה רגשית

אתם לא תרצו לזרוק את קליפת הבננה שלכם אחרי שתראו מה אפשר לרפא איתה!

דברים שצריך דלעת על ירידה במשקל

4 דברים שחשוב לדעת אם אתם מנסים לרדת במשקל

5 מוצרי מזון שמחריפים את האלרגיות

באותו נושא