בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7 עובדות מדהימות על מה תינוקות יכולים לשמוע ברחם

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

תינוקות יכולים לשמוע ולראות הרבה יותר ממה שאתם חושבים בזמן שהם ברחם. יש דברים מדהימים שהריון ולידה יכולים לתת. כל המאמצים שלכם לדבר עם התינוק וכל שירי הערש הם לא לשווא.

הקטן שלכם בפנים יכול לזהות קולות מבחוץ מתחילת השליש השני. הקולות, הרעשים, המוסיקה, וקולות אחרים שהם שומעים ברחם עוזרים להם להסתגל לסביבה בחוץ לאחר הלידה.

7 עובדות מדהימות על מה תינוקות יכולים לשמוע בתוך רחם

1. התינוק מתחיל לפתח שמיעה סביב גיל 18 שבועות

התאים בראש המתפתח של העובר הקטן בגודל אפונה מתחילים להסדיר את עצמם לרקמות ייחודיות. מה שיהפוך בסופו של דבר למוח, לפנים, לעיניים, לאוזניים ולאף. בסוף השבוע 9 לאחר ההתעברות, מופיעים כניסות קטנות על צדי הצוואר שיהפכו אחר כך לאוזניים קטנות וחמודות. במהלך השליש הראשון והשני, האוזניים ממשיכות להתפתח, ובשבוע 16 סביר להניח שהן כבר מתחילות לגלות כמה קולות.

חלק מהצלילים כמו גרגור הבטן והאוויר המגיח פנימה אל תוך הריאות ומחוצה להן, שאולי אפילו לא שמתן לב בעצמכם, יכולים להישמע על ידי התינוק שלכן. מחקרים מראים כי בסוף השבוע 24, תינוקות ברחם אפילו הופכים את הראש שלהם בתגובה לקולות. הם זוכרים קולות ומוסיקה שזה פשוט מדהים.

2. התינוק יכול לשמוע תנועות גוף

התינוק פעיל מאוד ורגיש לצלילים אחרי שבוע 24. הם יכולים לשמוע את תנועות הגוף שלכן כשאתן קמות, עומדות, יושבות או הולכות. אפילו תנועת השרירים ומתיחת העצמות נשמעים. מודאגות לגבי הקולות של תנועות המעיים שלכן? כן, כמובן, הקטן יכול לשמוע אותם.

3. התינוק יכול לשמוע את קצב הלב

האם את מרגישה קצת לחוצה והלב פועם מהר יותר? התינוק בפנים שומע את פעימות הלב. הקשר בין האם והתינוק קורה מיד עם תחילת ההיריון.

כתבות שבריא לדעת
מאכלים שגרמים לנו להזדקן

אלו 8 המזונות שגורמים לנו להזדקן (ושכדאי להגביל אותם)

דרכים ליהרדם מוקדם

6 צעדים פשוטים שיגרמו לכם ללכת לישון מוקדם

4. התינוק יכול לשמוע רעב מהבטן

הריון יכול לגרום לכן לאכול מזון אקראי, ומוזר. אבל האם תהיתן מי יכול לשמוע את הרעשים הגרגוריים והרעבים האלה בבטן? נכון מאוד, העובר הקטן בפנים יכול לשמוע את הקולות האלה מהבטן שלכן. הרעשים המתגלגלים האלה מהדהדים סביב האוזניים המתפתחות של ילדכן הקטן.

5. התינוק יכול לשמוע את זרימת הדם

כמה מוזר זה? כן, אנחנו יודעים זאת. אבל האם אי פעם חשבתן כי לדם הזורם בתוך הגוף יש קצת רעש? התינוק ברחם מודע היטב לרעש הזה. הגוף של אמא הרה שואב הרבה דם אשר מגיע אל הלב דרך הוורידים. נפח הדם השאוב במהלך ההריון גדל ב 20-50%. זה דם אשר נע בכל חלקי הגוף כולל הבטן. ורידים אשר נמצאים ממש ליד הפלא הקטן שלכן בפנים גורמים להם לשמוע את זרימת הדם.

6. התינוק יכול לשמוע את האוויר זורם פנימה והחוצה

קוצר נשימה היא הבעיה הנפוצה של אישה בהריון. כאשר הנשימה נעשית חזקה יותר ויותר, התינוק בפנים יכול לשמוע את זה בבירור. דחיפת האוויר פנימה והחוצה של הריאות היא חזקה מספיק כדי שהתינוק יקשיב.

7. התינוק יכול לשמוע מוזיקה

יש הרבה יתרונות מן האזנה למוסיקה. התינוק שלכם בפנים יכול לזהות מוסיקה טוב מאוד. תינוקות מכירים מנגינות ומוסיקה ברחם. קצב הלב משתנה בהתאם לסוג המוזיקה. הם מתחילים לזהות צלילים המקיפים אותם. זה כולל מוסיקה, קולות של אנשים, ורעשים אחרים גם כן. קולות או צלילים חוזרים מעובדים במוח המתפתח שלהם. תינוקות יכולים לזהות את אמא ו / או את קולו של אבא. כאשר אתם קוראים סיפור לתינוק שלכם, רק שתדעו שהם מתרגשים לשמוע את הקול שלכם. זה לגמרי מגניב!

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

באיזו תדירות באמת כדאי להתקלח מבחינה בריאותית?

9 גורמים אפשריים לכאבי גב שמופיעים בשעות הלילה: האם יש מקום לדאגה ?

5 המזונות שמאטים את תהליך ההזדקנות והופכים את העור לצעיר יותר!

10 סימנים לכך שאתם לא אוכלים מספיק חלבון שכדאי לשים לב אליהם

באותו נושא