7 תופעות לוואי בעקבות החלקות השיער: זה הזמן לדיבור ישיר

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

החלקות שיער חוזרות ונשנות עם מחליק, או חמרים כימיים, עלולים להרוס את השמנים הטבעיים שבקרקפת, לייבש את השיער ולהחליש את הקצוות. השיער נוטה להישבר, להיות עם קצוות מפוצלים, להתקרזל ולדהות. זה אפילו עלול לגרום נזק לזקיקי השיער, ולגרום לנשירה. הפורמלדהיד משתחרר בעת החלקתו ומייבש השיער מזיק לשעיר, לעור, לעיניים ולריאות גם.

תופעות הלוואי בעקבות החלקת השיער

  • יובש מוגזם
  • קירזול
  • שבירת השיער.
  • צבע דהוי
  • נשירת שיער
  • גירוד בקרקפת.

טיפוח והענקת סגנון לשיער, הינם דרך מצויינת לשמור על הופעה מעניינת. אולם, האם הנזק רב יותר מאשר הטוב? למשל, החלקה עלולה להיות מסוכנת למחלפות השיער. זה כולל הן את ההחלקה באמצעות המחליק, והן באמצעות חומרים כימיקלים להחלקה.

אחרי שלומדים על 7 תופעות הלוואי, יתכן ותרצו להקדיש לכך מחשבה נוספת.

התייבשות השיער בצורה מופרזת

שיער יבש הוא תופעת הלוואי הנפוצה ביותר. הן הכימיקלים והן החום, גורמים לייבוש השמנים הטבעיים של השיער ! אלסטיות השיער תרד, ותגרום לתחושה של שיער שביר וגס.

זה לא משנה כלל אפילו באיזה סוג שיער מדובר. על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, כל סוג של חום יהרוס את מחלפות השיער. במכשירים להחלקה אמורים להשתמש כל יום או פחות. לפיכך, כדי להימנע מנזק, יש להשתמש בהם בחום נמוך או בינוני, ולעולם לא על שיער רטוב/לח. זה יגרום לשיער להיות בסיכון, פשוטו כמשמעו, לשריפת השיער.

קירזול

היובש עלול גם לגרום לקירזול השיער, שזה מספיק כדי לגרום לכל רעמה להיראות פרועה ! שיער מתנפנף ברוח קצת, זוהי גם תופעה נפוצה, מה שמקשה לשמור על הסגנון המתאים. מזג אוויר עם קצת לחות, יכול גם להרע את המצב.

כדי להשתלט על הקירזול, יש להימנע מהחלקה לעתים תכופות. יש להשתמש תמיד במרכך לשיער, בחלקו התחתון. אפשר גם למרוח מסיכה על השיער עם שמן קוקוס,

כתבות שבריא לדעת

8 מזונות שחיוניים כדי להגביר את הסיבולת !

דיכאון לעומת עצבות… אילו כל הסיבות לכך שאתם חייבים לדעת להבדיל ביניהם !

שיער שביר

כשהשיער נשבר זה קרוב לוודאי נגרם בגלל יובש בעקבות החלקה. שוב, זה חל הן על המכשירים המופעלים בחום, והן על החומרים הכימיקלים להחלקה. השיטות הללו מחלישות את זקיקי השיער, וגורמות להם להישבר בקלות. בדרך כלל בגלל שהשיער נשבר, הקצוות מתפצלים, מה שעלול להיראות מאד לא יפה. הברשת יתר של השער, ייבושו במייבש וטיפול בשיער רטוב, עלולים גם לעודד קצוות מפוצלים.

שיער ללא ברק

תופעת לוואי נוספת של שיער שמתייבש, היא שיער ללא ברק. ייבוש השיער לא גורם לו להבריק, ולכן הוא אינו נראה מאד בריא. זה נגרם בגלל היעדר השמנים הטבעיים מהקרקפת. ללא לחות מספקת, השיער ייראה חסר ברק.

נשירת שיער

החומרים הכימיים להחלקה, גורמים נזק לזקיקי השיער. כלומר, הסיכון יהיה גבוה יותר לנשירת שיער, מאחר והזקיקים לא חזקים מספיק כדי להחזיק אותו. יתכן שתמצאו ערימות שיער במקלחת, או על מברשת השיער שלכם.

טיפולי החלקה חוזרים ונשנים, עלולים אפילו להרוג את זקיקי השיער. הם לא יהיו מסוגלים לייצר יותר שיער, מה שעלול לגרום להתקרחות.

החום שמפיק מחליק השיער לא יעזור. אם הוא יכול לגרום לנזק לקווצות השיער בפועל, זה יכול לגרום לנזק לזקיקים, ואפילו יותר מסביר, אם אתם משתמשים בו קרוב לשורשים.

תחושות גירוד בקרקפת

אפילו עורכם עלול לסבול. כשזקיקי השיער מתים בגלל ההחלקות, אין מספיק שמן שמסופק לקרקפת. התחושה תהיה של יובש וגירוד, ואולי אפילו העור יתחיל להתקלף. האיזורים מסביב, כגון המצח והצוואר עלולים גם להיות מושפעים מכך.

גירוד בגוף

החלק המפחיד ביותר בהחלקת השיער הוא גז הפורמלדהיד. על פי מינהל המזון והתרופות האמריקאי, כמה מוצרי החלקה משחררים פורמלדהיד בזמן החימום. זה כולל את השימוש במחליקים שטוחים ומייבשי שיער.

לאחר חשיפה חוזרת ונשנית, הפורמלדהיד עלול לגרות את העור, העיניים, האף והריאות. כימיקל זה נקשר גם לסוג סרטן נדיר, כגון: סרטן הוושט/הלוע, לכן, חשוב לנהוג בזהירות.

יש להימנע משימוש קבוע במכשירים להחלקה וכימיקלים. כשאפשר, יש לתת לשיער להתייבש באוויר, כדי למנוע אפילו יותר נזק, וותרו על מייבשי השיער ותרסיסי שיער להקשייה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
זרביב שולה
לפני 4 חודשים

עשיתי החלקה ויש לי נשירה מה עושים

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות

אלה הסימנים ותסמינים של רוזציאה וכיצד לטפל בה

לא בריא לאכול פירות אחרי האוכל

זאת הסיבה שלא כדאי לאכול פירות אחרי ארוחה

מה צבע הנזלת שלכם יכול לספר לכם על הבריאות שלכם

9 מזונות יומיומיים שאנחנו חייבים להתרחק מהם !

באותו נושא