9 דרכים יעילות לחיזוק עמוד השדרה שלכם

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

מתי הייתה הפעם האחרונה שחשבתם על בריאות עמוד השדרה שלכם? אם אתם לא יכולים לזכור, אז בטוח אפשר להניח שאתם לא מטפלים בעמוד השדרה כראוי. עמוד השדרה הבעייתי עלול לגרום לסיבוכים רבים ולחוסר נוחות גופנית, ובואו לא נשכח גם את הכאב. הנה 9 דרכים להתרחק מסיבוכים בעמוד השדרה.

1. בצעו כמה תרגילי יוגה

אין דרך טובה יותר מאשר יוגה כדי לחזק את עמוד השדרה. להכניס יוגה לתוך אורח החיים שלכם יעזור לחזק את עמוד השדרה שלכם ולהגדיל את הגמישות שלו.

2. לאכול נכון

הימנעו ממזון מעובד ואכלו יותר קטניות, פירות, ירקות ודגנים מלאים.

3. קבלו עיסויי גב

עיסוי גב רגיל יכול להביא לשינוי יעיל בשרירי הגב על ידי הגדלת זרימת הדם והיתוך כל המתח סביב עמוד השדרה. טיפול בעיסוי יכול גם להגדיל את רמות האנדרופינים בגוף ולעזור עם נדודי שינה והפרעות שינה אחרות.

4. לא לשבת באותה תנוחה יותר מדי זמן

לדרך שבה אתם יושבים יש השפעה רבה על עמוד השדרה שלכם. אם אתם יושבים הרבה זמן, זה הכרחי לקחת כמה דקות בכל שעה כדי למתוח את הגב. כמו כן, וודאו כי הכיסא מיושר ארגונומית עם עמוד השדרה שלכם.

5. ללכת כמה שאתם יכולים

הליכה יכולה לעזור להירגע ולחזק את עמוד השדרה שלכם וגם לשפר את הגמישות שלו.

6. התאימו את הכרית לגב

התאמת פוזיציית הכרית על פי דרישות עמוד השדרה שלכם היא הכרחית ביותר. מומלץ להשתמש בכרית שטוחה אם אתם ישנים על הגב.

7. להירגע באמצעות מדיטציה

הבריאות הנפשית שלכם חשובה בדיוק כמו הבריאות הפיזית. מחקרים מראים שהמוח והגוף קשורים זה לזה באופן הדוק.

8. לשחות במים

אנשים עם סיבוכים בעמוד השדרה יתקשו לבצע תרגילים על הקרקע המוצקת. אז למה לא להחליף את המקום לבריכה? ציפה של מים תפחית את הלחץ המופנה אל עמוד השדרה שלכם. המים גם יגרמו לכם להרגיש מאוזנים יותר. תרגילי מים מבוצעים בדרך כלל במים חמים כדי להרגיע כאבי מפרקים ושרירים.

9. השאירו את הרגלי העישון מאחור

עישון יכול לא רק להגדיל את הסיכון לסרטן הריאות, אלא גם להשפיע על עמוד השדרה שלכם בדרכים רבות. עשן נוטה לגרום נזק לכלי הדם בעמוד השדרה ובמפרקים, דבר הגורם נזק חמור בעמוד השדרה. מחקרים מראים כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח כאבים בגב.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו