5 דברים שאסור לעשות לאחר אכילה, מספר 4 הוא המסוכן ביותר לבריאות!

שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
לפני שאתה ממשיכים לקרוא, שמרו את מקומכם איתנו בקבוצות הוואטסאפ
קבוצות הוואטסאפ

לאחר ארוחת ערב בדרך כלל אנחנו אוהבים לשכב או לשבת בנוחות על כיסא. עם זאת, אסור לעשות את הטעות הזאת שוב. לדברי מומחים, הבריאות שלכם תהיה בסיכון אם לא תפסיקו לבצע הרגלים אלה. הנה 5 דברים שאסור לעשות לאחר ארוחה:

לעשן

אם אתם מעשנים, אתם בהחלט מכירים את הרצון לסיגריה אחרי ארוחה. עם זאת, קיימת השפעה שלילית מאוד על הבריאות שלכם כאשר אתם עושים זאת. חכו לפחות שעתיים לפני הדלקת סיגריה.

סיגריות מכילות ניקוטין, שהוא חומר שנקשר חמצן. כדי לעכל מזון כראוי, הגוף שלכם זקוק לחמצן. אם אין מספיק חמצן, הגוף שלכם יתחיל בקליטת חומרים מסרטנים.

על פי מספר מחקרים, האפקט של עישון סיגריה אחת לאחר ארוחה שווה לעישון 10 סיגריות בבת אחת. עם זאת אתם מגדילים את הסיכון לסרטן המעי וסרטן הריאות.

צריכת פירות

עליכם לצרוך פירות לפני ארוחה, ולא אחריה. כדי להתעכל, פרות צריכים אנזימים מיוחדים. הסוכרים הטבעיים בהם דורשים יותר זמן להיספג.

בעיות עיכול כגון צרבת וגיהוקים יכולים להיגרם על ידי אכילת פירות לאחר ארוחה.

שינה

הדבר האהוב על מיליוני אנשים הוא לשכב ולנוח אחרי ארוחה. עם זאת, כדאי לדעת כי זה הרגל מאוד לא בריא. מלבד שהדבר משבש את דפוסי השינה שלכם, היא עשוי גם לגרום לחוסר נוחות ונפיחות.

מחקר שנערך אישר כי הסיכוי לחלות בשבץ עולה אם אתם ישנים מיד לאחר ארוחה. זו הסיבה שצריך לחכות לפחות שעתיים לפני השינה אחרי ארוחה.

מקלַחַת

אחד הדברים הגרועים ביותר שאתם יכולים לעשות אחרי ארוחה זה להתקלח. מקלחת חמה תשפיע על העיכול שלכם לרעה שכן היא יגביר את זרימת הדם אל איברי הגוף ותפחית את זרימת הדם אל הבטן.

שתיית תה

למרות שתה יכול להיות מאוד מועיל לבריאות שלכם, מומלץ שלא לצרוך אותו אחרי ארוחה. שתיית תה לאחר ארוחה תפריע לספיגת הברזל בגוף. התה מכיל חומצה אשר נקשרת לברזל ולחלבון מהמזון שלנו.
זה עלול להוביל לאנמיה, סחרחורות, חולשה ועייפות.

אתם עשויים לחשוב כי הרגלים אלה אינם מזיקים, אך המדע מוכיח את ההפך. עליכם להימנע מהרגלים אלה אם אתם רוצים לשמור על גוף בריא.

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.
שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו