בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

9 הטעויות היומיות שעושים, והמאיצים את ההזדקנות

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הגיל הוא משהו שאנו יוצרים ותחושותינו לגבי הגיל הן איך אנו מרגישים מבחינת הפנימיות שלנו, ולא בחיצוניות. בין אם מפחדים מההזדקנות, או מקדמים אותה בחיוך, קיימות דרכים רבות שיכולות לשמור על הגוף בריא ועל רוח צעירה. להלן 9 טעויות שיתכן ועושים, והמהוות את מקור הבעייה, ובכך מאיצים את ההזדקנות.

העור הוא האיבר הראשון בגוף שמראה את סימני הגיל. ככלל, ככל שאיכפת יותר, ומטפלים בעור ובבריאות באופן כללי, כך אפשר יהיה להתמודד מול תהליך ההזדקנות.

ככל שמזדקנים, העור עובר שינויים – וסיבי הקולגן שמהווים את התמיכה הבסיסית במבנה העור, משתנים ומסתבכים, ובכך גורמים לקמטים וחריצים בעור. קיימים כמה אמצעים שניתן לנקוט בהם, כדי לעזור ולהאט את התהליך הבלתי נמנע הזה, בכך שנמנעים מהטעויות היומיומיות הללו, שעלולות לגרום להזדקנות מהירה יותר.

9 טעויות שעושים על בסיס יומי

פילינג מוגזם

רובנו חושבים שהפילינג מסלק תאי עור מתים. זה נכון, אולם ביצוע פילינג בצורה מוגזמת עלול למנוע מהעור את שימור המים, לגרום לו להיראות יבש ולתרום להופעת קמטים. עצתי הינה לבצע פעמיים בשבוע פילינג, תוך שימוש בתכשיר מתאים ועדין לסוג העור.

העישון

חלק מההשפעה השלילית על הלב, הריאות והסיכון לסרטן, טמון בעישון, שגם גורם להזדקנות מהירה של העור. כתוצאה מכך, מתפתחים קמטים וחריצים בעור. חלק מההזדקנות בגלל העישון, נגרמת בגלל החום שנפלט מהסיגריה ישירות והשורף את העור, השינויים בסיבים האלסטיים של העור, שמפחיתים את רמות ויטמין A והלחות בעור.

השימוש בתכשירי ניקוי גסים

תכשירי ניקוי שהם אגרסיביים מדי, עלולים לחסל את השומן הטבעי המצוי בעור, והעור ייחשף גם להיווצרות מוקדמת של קמטים. לעור יש יכולת של התחדשות עצמית בצורה ממושכת, אך חשוב לבחור במוצר קוסמטי שנועד במיוחד לסוג העור הספציפי הפרטני (נורמאלי, יבש, שומני וכו'), ששומר על איזון העור ועל הצורה השומנית שלו, המבטיחים את התפקודים הפיזיולוגיים.

כתבות שבריא לדעת
היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

ריח רע מהפה

10 דברים שיפתיעו אתכם שגורמים לריח רע מהפה

ההימנעות ממסנני הקרינה

מחקרים אחרונים המחישו ש-70% מהזדקנות העור היא בגלל החשיפה לקרני השמש החודרות את העור ומשנות את המבנה האלסטי שלו, תוך שזה גורם לאיבוד יכולתו, וליצירתם של רדיקאלים חופשיים. כדי להילחם בקמטים, יש צורך תמיד להגן על העור באמצעות קרם הגנה מפני השמש, והמתאים לסוג העור שלנו (השימוש במסנני ההגנה, מבוסס על רגישות העור הפרטנית).

חוסר שינה

מי שסובל ממחסור בשינה, מזדקן בצורה מהירה יותר, מאחר ובלילה הגוף מתחדש, משפץ את עצמו ומטהר את התאים. המלטונין הוא ההורמון שאמור להאט את ההזדקנות, והוא מיוצר בלילה. לכן, חשוב מאד לישון מספיק.

חוסר בפעילות גופנית מספיקה

התנועות שעושים בעת האימון הגופני, עוזרות לחדש את התאים ולהצערתם. פעילות גופנית גורמת לעור לשנות את הגוון שלו, וזאת מאחר והחמצן והחומרים המזינים שבדם, מגיעים לנימי העור בצורה קלה יותר. אימון גופני במשך כ-20-30 דקות, 4 פעמים בשבוע הוא בהחלט מספיק.

אי שליטה ברמות המתח

בני האדם יכולים לעמוד בלחצים סביבתיים חזקים, אולם, אם המתח עובר את הגבול, זה עלול להתיש מבחינה פיזית ונפשית. לכן, ניהול המתח הוא דבר מאד חשוב, ואורך תוחלת החיים, קשור לרמות העמידות מפני הלחצים.

אי טיהור הגוף

טיהור הגוף מהצטברות של רעלים, הוא דבר חיוני. הטיהור גורם לעור לשנות את הגוון שלו ואת היכולת שלו להבריק יותר. על פי ה- TCM (הרפואה הסינית המסורתית), הקמטים מראים שקיים מחסור אנרגטי באיברים הפנימיים: שמירה על האיברים נקיים, מבטיחה גוף בעל מראה צעיר יותר. לכן, אין להזניח את הגוף, מאחר וזה גורם לנזקים רבים.

אי הסרת האיפור/מייק-אפ

כלל בסיסי למראה טוב של העור, הוא לעולם לא להירדם עם איפור/מייק-אפ. האיפור/מייק אפ חוסם את חדירת החמצן לעור וכתוצאה מכך גורם לתהליך ההזדקנות, ליצירתם של קמטים ולאובדן הגוון ואלסטיות העור. צריך לנקות את עור הפנים היטב, כדי להסיר את שאריות המייק-אפ ולנקות את העור. בלילה, עור הפנים נוטה יותר להיות פתוח להחלמה מפני נפיחות ולגרום לו להיות בהיר יותר.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, נפש

10 עצות ליצירת אושר נוסף בחיים שלכם, עם מס' 6 כולם יסכימו!

6 בעיות שינה שכדאי לדון בהן עם הרופא שלכם

דרכים להרדם מהר

10 טכניקות להירדם מהר כשאתם לחוצים ובחרדה

הבטחות לפני השינה

5 הבטחות שאתם צריכים להבטיח לעצמכם לפני השינה בלילה

באותו נושא