בריא לדעת
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

9 הרגלים שמשפרים את בריאות הנפש בצורה טבעית

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

הנה כמה דרכים שבהן אנחנו יכולים לשפר את בריאות הנפש, באופן טבעי!

1. לחיות בבית יציב

לחיות בסביבה פוגעת מבחינה רגשית; בין אם זה התעללות, ויכוח מתמיד, קשיים כלכליים, או משהו אחר, הופך את הטיפול בכל מחלת נפש להרבה יותר מאתגר – אם לא לבלתי אפשרי.

התעללות מכל סוג שהוא – רגשית, נפשית או פיזית – היא זרז נפוץ להתפתחות בעיות נפשיות. ילדים, שהם האנשים היקרים ביותר בשבילנו, עדיין פגיעים, ורגישים במיוחד להשפעות החמורות של ההתעללות. בארה"ב, מקרה של התעללות בילדים מדווח מדי 10 שניות.

2. דיאטה ותזונה

דיאטה ותזונה אינם הדברים הראשונים שעולים על הדעת כאשר חושבים על מחלת נפש; עם זאת, דיאטה ובריאות הנפש הם – לכל הפחות קשורים בעקיפין.

דיאטה משפיעה באופן שיטתי על בריאות הנפש על ידי כך שהיא גורמת לבריאות הפיזית להתדרדר. מזונות מעובדים, יחד עם מזונות בעלי ערך תזונתי מועט, אינם תורמים להשפעה שיטתית זו.

מזונות עשירים באומגה -3 ובאומגה -6 (למשל אבוקדו ודגים) יכולים לסייע בבריאות הנפש ולשפר את התפקודים הקוגניטיביים.

3. פעילות גופנית

רמות נאותות של פעילות גופנית לא רק עוזרות לבריאות הגופנית, אלא יכולות גם להעלים את הסימפטומים של מחלת נפש. כמה מחקרים הראו שפעילות גופנית היא יעילה יותר מאשר נוגדי דיכאון בחולים רבים.

כתבות שבריא לדעת
דלקת ריאות

התרופות הביתיות להקלה על דלקת ריאות

היתרונות של זרעי צ'יה

היתרונות הבריאותיים של זרעי צ׳יה

4. שינה טובה

חשוב לישון 7 עד 9 שעות שינה בלילה; לוח זמנים קבוע של שינה יכול להביא תועלת רבה למצב נפשי בריא. שמירה על לוח זמנים קבוע של שינה מנרמל את קצב היממה של הגוף (כלומר "מחזור שינה / השכמה").

5. מדיטציה

יותר ויותר אנשי מקצוע רפואיים מקשרים בין המדיטציה וטכניקות הרפיה לבריאות הנפש. מחקר ממוסדות כמו הרווארד ואוניברסיטת סטנפורד קבע באופן עקבי את היתרונות הבריאותיים הנפשיים והגופניים של שיטות מדיטציה והרפיה.

6. עישון

אנחנו כבר יודעים כי עישון עלול לגרום לנזק פיזי חמור, אבל הוא יכול גם להחמיר את בעיות הנפש.

פרישה או צמצום דרסטי של צריכת הניקוטין – בכל צורה שהיא – עשויה להיות אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות לבריאות הנפש שלכם.

7. בריאות פיזית

מצבים נפוצים כגון זיהום, כאבי ראש כרוניים, או יתר לחץ דם עלולים להשפיע לרעה על היכולת להתמודד עם הלחץ. כמובן, מתח כרוני יכול להוביל למספר מחלות נפש: חרדה, דיכאון, נדודי שינה.

מניעה או טיפול מיידי בכל מחלה גופנית יכולה גם לעזור ולמנוע מחלות נפש פוטנציאליות.

8. חיי חברה

ידידות היא אחת התרופות הטובות ביותר למצוקה נפשית. אפילו יום או שניים עם חבר או אהוב אחד עשוי להיות מספיק כדי לשפר את מצב רוחנו במשך ימים ארוכים.

9. מערכות יחסים

כאשר מדובר בבריאות הנפש ובמערכות יחסים, קיימות שתי דעות פופולריות: (1) הפרט צריך לעבוד על בריאותו הנפשית לפני שהוא נכנס למערכת יחסים, או (2) מערכת יחסים אינטימית בריאה יכולה לשפר באופן דרסטי את מצבו הנפשי של האדם.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.

בריא לדעת בשבילך

בריאות, נפש

7 דברים שאף אחד לא סיפר לכם על דיכאון

7 יתרונות מדעיים מוכחים שהמלפפון טוב לעור

7 מזונות שכדאי להימנע לפני השינה כדי למנוע נדודי שינה

11 מאכלים שאתם צריכים לאכול אם אתם מנסים לרדת במשקל

באותו נושא