10 דרכים להשיג שינה שלווה (לא משנה כמה מתוחים אתם)

הכתבות החזקות ביותר לפני כולם בקבוצות של בריא לדעת

10 דרכים כדי להשיג שינה אופטימלית:

1. תרסיס שמן אתרי (ארומתרפיה)

אם הייתם פעם בספא, כנראה שמתם לב כי היו הרבה נרות ארומטיים בחדרים. ארומתרפיה כבר ידועה כמעוררת את חוש הריח ואת המערכות הלימביות בגוף, דבר העוזר לרוגע רגשי ולמחשבות חיוביות.
ניתן לבצע את התהליך הזה פשוט על ידי ריסוס שמן אתרי לבנדר על הכריות שלכם. הניחוח המרגיע של האזוביון ירגיע אתכם, ובסופו של דבר יעזור לכם לישון קל וטוב יותר.

2. תרגול יוגה

יוגה היא דרך טובה מאוד להשיג לילה מלא בשינה. זה מושלם אחרי יום מאתגר בעבודה, או כאשר אתם מרגישים שעדיין יש לכם אנרגיה לא מבוזבזת. מחשבות רבות ודאגות פוטנציאליות מן היום יכולות להדאיג אתכם בלילה.

3. לצאת לטבע והאוויר כמה שעות לפני השינה

לטבע יש יכולת לטהר ולחדש את הנפש, הגוף והרוח. אפשר לעשות את זה פשוט על ידי הליכה בפארק או ריצה ביער. אם אין לכם גישה לפארק, גם בחצר האחורית שלכם יש הרבה אוויר צח.

4. תעשו מקלחת חמה, או אמבטיה מפנקת

קומבו קטן של מלחי אפסום ושמן אזוביון באמבטיה חמה יכול מאוד לעזור לגוף להירגע. המים החמים פותחים את הנקבוביות כדי לאפשר לאלמנטים החיוביים של המים, המלח, והלבנדר להיספג על ידי העור.

5. כתיבת רשימת הכרת תודה לפני מיטה

שבו במשך כמה דקות לפני השינה ותעדו את מה שהייתם אסירי תודה עליו במשך היום או השבוע עד כה. גם תתמלאו באנרגיות חיוביות וגם העיניים שלכם יתחילו להרגיש כובד.

6. דלגו על הקפאין לפחות 6 שעות לפני השינה

לוקח לגוף בערך 6 שעות כדי לשטוף את הקפאין ממנו. לכן, נסו לדלג על הקפאין לפחות 6 שעות לפני שאתם מתכננים ללכת לישון.

7. צרו טמפרטורת חדר נוחה

חלק מאיתנו לוקחים את זה כמובן מאליו, אבל שמירה על טמפרטורה נכונה לפני השינה היא באמת חשובה בהשגת שינה נינוחה. מצאו את טמפרטורה המושלמת עבור הצרכים הייחודיים שלכם שבה אתם יכולים לנוח בשקט בלי להזיע או לרעוד.

8. כבו את הטלוויזיה והטכנולוגיה

האור מן האלקטרוניקה מפריע לייצור הטבעי של המלטונין בגוף – הורמון המסייע לפתוח את בלוטת האצטרובל ולעזור לכם לישון.

9. יצירת מחזור שינה

שעון הגוף שולח אותות לגוף לנוח, כך שיש לוח זמנים רגיל לשינה זה עוזר הרבה בהשגת לילה רגוע.

התאימו את שעות השינה שלכם לתוך לוח הזמנים היומי שלכם ונסו ולשמור אותו עקבי.

10. מלאו את המחשבה שלכם עם משהו אחר מאשר דאגות ופחדים

כאשר אנו נחים, מחשבות שליליות יכולות לצוץ במוחנו. זה יכול להשאיר אותנו ערים ואולי אפילו לגרום לנו להרגיש נסערים ולא מסוגלים לישון בכלל. כאשר זה קורה, התרחקו מהאני העצמי הפנימי שלכם ותבינו את תהליך החשיבה השלילית המתרחש. תפנו את תשומת הלב של המחשבות שלכם על ידי הסתכלות על הכוכבים או ביצוע הצהרות חיוביות על שינה שלווה.

שתפו עם חברים ומשפחה, הם עוד יודו לכם!
שיתוף
וואטסאפ
ציוץ
שלח לחבר/ה
טלגרם

תגובות לכתבה

להיות בריאים יותר בכל פלטפורמה, הצטרפו אלינו

בריא לדעת מציג מידע כללי בתחומי בריאות ואורח חיים ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ו/או מקצועי. תכני בריא לדעת אינם בגדר המלצה או עצה או ייעוץ רפואי. השימוש באתר באחריות בלעדית של הגולש/ת.